امتیازات رباتا چیه؟ شاید این سوالی باشه که همیشه تو ذهن خود داشتین اما حتما هم بدنبال جوابش نگشته باشین! در این پست ببینیم که ربات چیه و چه فایدهایی واسه کسب وکارها داره.

 

امتیازات ربات

رباتایی که با مردم از روش چت به گفتگو می پرازن برنامه های کامپیوتری هستن که به وسیله پیامای متنی یا صوتی با مشتریان در ارتباطند. استفاده از رباتا یا “Bot” ها طبق نیاز مردم متفاوته. راه های زیادی واسه ساختن رباتا هست از روش رباتا می تونین کسب وکار خود رو بهتر کنین و مشتریان بیش تری جذب کنین.

 

خدمات متمایزی ارائه بدین

از یه مدت قبل وسایل متفاوتی جهت بهبود و جذب مشتریان در شبکه های اجتماعی و یا گوشیای هوشمند تولید شدن تا باعث موفقیت شرکتا و سهولت استفاده کاربران شه. این روزا رباتای چت خدمات ویژه و خوبی ارائه میدن خدماتی چون تغییرات حسابای شخصی (پروفایلا)، ارائه اطلاعات اجناس، گفتگو و تغییر عناوین ایمیلا، مدیریت و ارائه اطلاعات گذشته و ارسال دعوت به همکاری یا عقد قرارداد.

 

داشتن رابطه قوی با مخاطبان

مشتریان همیشه در جستجوی بهترین شرکتای ارائه خدمات نوآور و جدا هستن، پس رباتا ابزاری فعال واسه رابطه موثر با مخاطبان به حساب می رن. این رباتا در جستجوی فرصتای زیادی هستن تا بتونن توجه مشتریان رو به خود جلب کنن و پروژه های کسب وکاری واسه مدیران خود به دست بیاره. محتوای بیش تر رباتا یعنی بازیای جور واجور، راهنماییای کسب وکاری، ارائه وضعیت آب و هوا، داستان زندگی بزرگان، یادآوری روزهای تعطیل، مقاله های به درد بخور در زمینه های جورواجور، ثبت نام در وبلاگا و دیگه اخبار به مخاطبان ارائه می شه.

 

بازاریابی محتوا به شکل درست

شرکتا احتیاج دارن به مشتریان بالقوه برسن، و حتی نیاز دارن ایده های خود رو به مخاطبان خود برسانند پس باید یک محتوا واسه نیازای خود تولید کنن. این محتوا به بازاریابی موفقی نیاز داره تا به مخاطب مورد هدف برسه. این جا نقش رباتا به عنوان نقشی اساسی در راه حل بازاریابی محتوا کاربرد داره. طوریکه پیشنهادات ما رو به مشتریان مورد هدف برسانند. رباتای چت می تونن بازاریابی گسترده و متنوعی ارائه دهند و خدمات متنوعی واسه این روشای هدف دار وضع کنن، هم اینکه با جمع آوری اطلاعات مخاطبان رابطه موثرتری بین شرکت و مشتری برقرار می شه.

 

ارائه اطلاعات

استفاده از رباتا واسه شرکتای کوچیک و نوظهور باید به شکل درست و کلیدی صورت پذیرد، اگه کارکنان تون مجبورند به سوالات مشتریان جواب بدن پس رباتا بهترین گزینه واسه این کار هستن. این کار رو با ساختن رباتی خوب همراه با تنظیمات ویژه به مشتریان ارائه بدین تا اطلاعات دقیقی به مشتری برسونه اطلاعاتی چون:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دلایل مشتری بالقوه واسه خرید چه چیزایی هستن؟!

 

ساعات کاری شرکت
لیست کامل اجناس و خدمات، مکانای ارائه خدمات، شهرهای ارائه خدمات
لیست قیمتا
قراردادا، تخفیفات، حامیان مالی شرکت
برندهای تجاری و داستان موفقیت اونا
اطلاعات تماس
سود رسانی از روش سایتا و شبکه های اجتماعی

 

یکی از دلایلی که باعث موفقیت سایتای تجارت الکترونیک شده، خرید و فروش مصرف کنندگان از راهِ منزل با این سایتا بدون هدر دادن زمان و سرمایه بوده. رباتا هم می تونن این عملیات رو به شکل مشابهی بکنن، به صورتی که به مشتریان بذاره پیشنهادات خود رو ارائه دهند و تموم اجناس درخواستی خود رو بخرن. رباتا مشتریان رو به سایت هدایت می کنن تا مخاطب تایم بیش تری رو در سایت بگذراند. خرید اجناس به شکل آنلاین فرق قیمتا عضویت در شبکه های اجتماعی و داشتن رابطه با مردم از این جور مزیتای ربات هاست.

به مشتریان خود توضیح بدین ربات چیه

قبل از این که استفاده از ربات رو شروع کنین، باید اونو واسه مشتریان خود تعریف کنین، مثلا نام ربات، هدف از استفاده از آن، اطلاعاتی که ارائه میده، وظیفه اساسی اون و اینکه چه قدرتی داره رو واسه مخاطبان خود توضیح بدین.

 

دقق شدن روی اون چه مشتریان میخوان

رباتای کسب وکار که نیازای مشتریان رو برآورده می کنن و به درخواستای اونا اهمیت میدن باید در جستجوی فرصتای رفت و امد بهتر باشن و شرکت تون رو بیش تر به بقیه معرفی کنن، واسه تحقق این کار باید سایتی داشته باشین که مشتریان از روش اون شما رو دنبال کنن و به سوالات شون جواب بده.

 

استفاده از هوش مصنوعی و هوش انسانی

که رباتا با استفاده از اطلاعاتی که شما وارد اونا می کنین راه اندازی می شن، پس اگه رباتا اطلاعات کاملی ندارن و نیاز مشتری رو دقیق جواب نگفتند ربات رو مقصر ندونین بلکه خودتون رو سرزنش کنین. همیشه رباتای خود رو کنترل کنین تا در صورت بروز مشکل، مشتریان خود رو از دست ندین. گروهی متخصص داشته باشین تا در صورت بروز مشکلاتی سریع ربات رو اصلاح کنن.

 

بهترین سطح امنیتی رو به کار گیرید

رباتا با اطلاعات مهمی سر و کار دارن چه اطلاعات مشتریان و چه اطلاعات کار و کاسبی خودتون؛ به خاطر همین باید بهترین سطح امنیت رو واسه مشتریان خود جفت و جور بیارین. ممکنه مردم زمان طولانی رو پشت سر بگذرونن تا به رباتا اعتماد کنن اما با پیشرفت تکنولوژی استفاده از این رباتا لازم می شه.

[تعداد: ۸    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید