مشارکت با دوستان

بیشتر جوونا با مشارکت دوستان و آشنایان خود تلاش می کنن کار و کاسبی و پروژیای خود رو شروع کنن اونا می گن که با دوستان خود بهتر می تونن به موفقیت برسن، بیشتر مردم می گن که به چه دلیل باید از غریبها در کار و کاسبی خود استفاده کنیم در صورتی که دوستان ما در این کارا مهارت لازم رو دارن، و ما بهتر اونا رو می شناسیم اونا احساس می کنن با استخدام دوستان خود و مشارکت اونا امنیت کسب و کارشون بیشتر می شه.
اما اینجا یک سوال واسه ما پیش میاد که مشارکت دوستان شما در این پروژه لازمه؟
اگه جواب شما مثبت باشه پس به شما پیشنهاد می کنم که قبل از تصمیم گیری به استخدام این افراد در شرکت این مقاله رو بخونین با ما همراه باشین.

 

۱- دوستی به معنی توافق در کار و کاسبی نیس
اگه دوستی نمونه یا یکی از آشنایان نزدیک شما توجه شما رو جلب کرده باشه و به اون و مهارتش ایمون دارین باید به شما بگیم که شانس با شما یار نمیشه، بیشتر کارشناسا درباره مشارکت دوستان در پروژه ها فکر می کنن که این کار و کاسبی همیشه با شکست روبرو هستش اگه قوانین و اصولی که استفاده می کنن به کار و کاسبی در رابطه نباشه  این باعث درگیری بین اونا و شما می شه.


۲-
دوستان و آشنایان توقع شکست رو ندارن

وقتی که یک پروژه جدید رو با شروع می کنین همه شرکا با هم شروع به طراحی و نقشه کشیدن می کنن و نقشه هایی واسه شکست کار و کاسبی میکشن که اگه شکست خوردیم این راه حل رو به کار می بریم که مشکل حل شه اما دوستان و آشنایان توقع شکست رو ندارن و همیشه به موفقیت نگاه می کنن و وقتی مشکلی پیش بیاد نمی دونن که چیجوری با اون رفت و امد کنن و از چه راه حل واسه حل مشکل پیدا کنن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   تقویت کار و کاسبی با ۵ راه حل موثر


۳-
سختی اداره کردن و مشخص کردن سمتا
اگه پروژه خاصی رو شروع کردین که در اون از مشارکت افراد ناشناس در اون استفاده شده باشه دیگه مشکلی در مشخص کردن سمتای افراد خود دارین و هنگام مشخص کردن این سمتا با خجالت واسه مشخص کردن سمتا روبه رو نمی شین اما وقتی که دوستان خود در شرکت با شمان درباره این موضوع و تقسیم سمتا بین اونا حتما با مشکل روبه رو میشید.


۴-
هزینه های شکست بیشتره
اگه در پروژه ای شکست بخورین ضرر شما فقط ضرر مادی نخداهد بود و ضرر الهی هم داره با مرور زمان دوباره می تونین روی پای خود بایستید اما با استخدان دوستانتون هزینه های شکست شما مادی و الهی هستش و تاثیرات منفی روی شخصیت شما داره.


۵-
فرق اولویت
اگه پروژه رو با افراد ناشناس شروع کردین موفقیت اون در درجه اول یکی از اولویتای اونا طبق شرایط در لیست کار خود قرار میگیره اما دوستان شما چون آشنا هستن اولویتای اونا طبق شرایط شخصی تغییر می کنن، تصور کنین دوست شما ازدواج می کنه و یا صاحب یک بچه می شه اینجا چون اون دوست شماس از فرصت سوءاستفاده کرده و به کار خود بی اهمیت می شه و همیشه دنبال کارای شخصی خوده تا کار شرکت و این باعث بحث بین شما و اون می شه.

بعد از تموم شدن دلایل بالا که نشون دهنده اینه که افراد ناشناس می تونن بهتر کار و کاسبی شما رو اداره کنن می خوایم به موضوعاتی اشاره کنیم، ممکنه موفقیت استخدام دوستان شما در شرکتای تجاری به موفقیت تبدیل شده اما این تعداد بسیار کم بوده و نسبت اون به استخدام افراد ناشناس نمی رسه.

در آخر فهمیدین که ضررهای مشارکت دوستانتون در پروژه ها چیه اگه می خواین با دوستان خود کار کنین باید از قبل تموم این مشکلات رو در بررسی کنین تا شکست نخورین.

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید