مشکلات استفاده از تکنولوژی حتما گریبان گیر شمام شده! بدون شک تکنولوژی در راحتی بشر تاثیر گذاشته و واسه جوونا این عصر رفاه رو به همراه داشته.

مشکلات استفاده از تکنولوژی

اما راحتی رسوندن تکنولوژی به بشر به معنی باهوش نشون دادن آدما نیس. در صورت استفاده افراطی از اینترنت تاثیرات منفی اونو هم روی خود و دور و بریا مشاهده می کنین. اگه از مشکلات استفاده از تکنولوژی اطلاعاتی ندارین. با پدیده فکر مهتر همراه باشین تا به توضیح این موضوع بدیم.

بی قراری، درگیری ذهنی

تکنولوژی و استفاده بی روش از آن باعث بی قرار کردن و نبود توانایی واسه خواب می شه. تحقیقات ثابت کرده نور آبی رنگی که از وسایل متفاوت و هوشمند به چشم آدم می رسه باعث نبود آزاد شدن یه جور هورمون به نام ملاتونین می شه. این هورمون باعث به خواب رفتن آدم می شه. نبود خوابیدن باعث مشکلات زیادی روی مغز و تمرکز شده و آثار منفی رو روی کار و کاسبی و زندگی تون می ذاره.

درگیری ذهنی بیشتر جوونا به عات جدا نشدن گوشیا از دست جوانانه. طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۶ انجام شده میانگین آدمایی که به وسیله تکنولوژی دچار مشکلاتی شدن حدود ۸۷ درصد بوده و روی تحصیلات اونا نیرتاثیر منفی میذاره.

مشکلات حافظه، فراموشی

مشکلات استفاده از تکنولوژی باعث نابودی حافظه شما می شه. چون به شما واسه استفاده از ذهنتون کمکی نمیکنه. به طور مثال شما هر اون چه که نیاز دارین رو در گوشی خود پیدا می کنین. هر بار چیزی رو فراموش میکنین بدون این که از حافظه خود بهره ببرین به سراغ تکنولوژی می رید. اطلاعات زیاد در اینترنت مانع استفاده از ذهن می شه. ذهن بعد از بروز هر مشکل و نیاز داشتن به کمک اینترنت رو پیشنهاد می کنه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   راه حل تبلیغات و گسترش یکی از اساسی ترین آمیختهای بازاریابی

 

استفاده از اینترنت سطح فراموشی و نبود به یادآوری موارد جور واجور رو باعث شده و بیشتر جوونا در سن و سال کم دچار فراموشی می شن. فراموشی موقت در سن و سال کم باعث ضعف حافظه و فراموشی بین جوونا گردیده.

جذب پایین، مغز معتاد

استفاده افراطی از گوشیای هوشمند و وسایل دیگه باعث پایین اومدن سطح فهم و درک جوونا می شه. خوندن مطالب الکترونیکی به شکل همیشگی باعث فشار به مغز شده و سطح درک مطالب رو پایین میاره. درگیری ذهنی واسه خوندن مطالب رو کنار بذارین. و از کتابا بهره ببرین با این کار تمرکزتون افزایش پیدا می کنه. بدیش اینه مغزی که به بازیهای ویدئویئ و گوشیای هوشمند اعتیاد پیدا کرده با مغز افراد معتاد فرقی نداره.

طبق تحقیقات انجام شده مغزایی که دچار اعتیار به وسایل جور واجور شدن با مغز افراد معتاد یکی هستن. افراد زیاده روی گر در استفاده از گوشیا ماده ای سفید و پودری شکل در مغز خود دارن که باعث کم شدن احساسات، نبود توانایی واسه تصمیم گیری و … می شه. این مشکلات روی شخصیت افراد هم تاثیر داره و باعث می شه مردم خوبیای همدیگه رو در ظاهر ببینن.

امیدوارم مشکلات استفاده از تکنولوژی رو با استفاده بهینه مرتفع کنین. اگه در این مورد تجربه و یا نظری دارین با ما در بین بذارین.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید