مشکل اصلی کسب و کارا در خاورمیانه

 

شرکتای خاورمیانه بازم در جذب و باقی موندن کارکنان در شرکتا دچار مشکلات زیادی هستن، طوری که سه چهارم مراکز تجاری در جذب کارمندان خوب با سختی روبرو شدن. طبق تحقیقات انجام شده واسه شرکت فرامرزی که در مورد سرمایه گذاری مالی کسب درآمد می کنه و “NASDAQ WLTW” نام داره میکه؛ کارکنان این شرکت میل کمی واسه موندن سر کارای خود دارن.  ۴ کارمند از هر ۱۰ نفر گفته که میخواد کار خود رو ترک کنه. تموم این تصمیمات به دلیل فشار کاریه.

طبق اطلاعات جمع آوری شده حدود ۲۰۰۰ موسسه کار و کاسبی در جهان هست که ۵۰ عدد از این شرکتا در خاورمیانه تاسیس شدن شرکتای زیادی در حال ساخت هستن و کارکنان با مراجعه به سازمانای دیگه از کار و کاسبی سابق خود انصراف میدن درصد ذکر شده این انصراف حدود ۲۷ درصد در سال ۲۰۱۶ عنوان شده.

چیجوری رابطه خود با کارکنان رو بهتر کنیم؟

الان رباتا ۱۰ درصد عملیات تولید رو انجام میدن، طبق تحقیقات و پیش بینیای انجام شده به وسیله محققان این میانگین تا سال ۲۰۲۵ به ۲۵ درصد افزایش پیدا می کنه. خیلی از مردم و حتی کارشناسا نگران این موضوع هستن چون دنیای کار و کاسبی با افزایش این رباتا نه تنها روی طبقه کارکنان اثر میذاره بلکه گسترش این تکنولوژی در بازار جدید می تونه تفکر مردم و رفتار اونا رو عوض کنه.

در کنار این امور، کارشناسا نگرانن استفاده از رباتا در دنیای کار و کاسبی باعث آسیب رسوندن به رابطه های بین کارکنان در تجارت منجر شه. اما واسه بعضی پیشرفتای تکنولوژی در دنیای بازاریابی و شرکتا می تونه به درد بخور باشه چون نیازای خدمات و اجناس رو ایجاد میکنه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   مدیر موفق و موثر چه ویژگیایی داره؟ (۵)

فرصتای پیشرفت در کار و کاسبی باعث جذب کارکنان و باقی موندن اونا می شه. این فرصتا رتبه دوم رو در جذب کارکنان اجرا می کنه، بیش تر از ۵۰ درصد کارکنان گفتن؛ شرکتا رو واسه پیشرفت و بهتر شدن رتبه های کاری خود ترک می کنن. این نظر سنجی به معنی اینه که رهبران و مدیران کار و کاسبی در خاورمیانه نقش فعالی در پیشرفت کارمندان خود ندارن. ۵۶ درصد از مدیران می گن که در رهبری و پیشرفت کارکنان فعالیت مهمی دارن و فرصتای پیشرفت رو واسه تجارت خود جفت و جور کردن. ۵۳ درصد هم فکر می کنن که تونسته ان نسبت به سال ۲۰۱۵ (یه سال گذشته) پیشرفت زیادی رو تجربه کنه.
طبق تحقیقات انجام شده مواردی واسه رابطه بهتر کارکنان در خاورمیانه هست. ۳۲ درصد از کارکنان شرکتا رابطه خوب داشتن با همدیگه رو نتیجه موفقیت خود می دونن رابطه خوب می تونه باعث جذب و باقی موندن تیم شما در شرکتای تجاری باشه واسه ارائه کار بهتر تلاش کنین روی رابطه خوب بین تیم تمرکز داشته باشین. رهبری هر تیم، نقش اساسی رو در مشارکت کارکنان با همدیگه داره در صورتی که بعضی فکر می کنن ۳۴ درصد از هر کسب و کاری فقط به مدیریت رو راست مربوط می شه. کارآفرینان باید تلاش کنن تا جدا از اینکه مشارکت بهتر تیم و رسیدن به موفقیت، اعتماد رو هم بین خود و کارکنان تیم بوجود بیارن تا باعث قوی شدن زمینه تجارت باشن.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید