مصاحبه شغلی آنلاین

بسیار طبیعیه با پیشرفت وسایل ارتباطی از شما به شکل آنلاین و از روش تماس ویدئویی واسه مصاحبه شغلی آنلاین دعوت به عمل بیارن.
در این مقاله تموم راهنماییایی رو که واسه یک مصاحبه شغلی آنلاین از روش اسکایپ لازمه بدونین واسه شما توضیح میدیم.

مصاحبه شغلی در عصر تکنولوژی

تصور کنین ۱۰ سال بعد مصاحبهای کار و کاسبی چیجوری می شه!
در عصر تکنولوژی که شاهد پیشرفت علم و صنعت هستیم، بازار کار ما به تکنیکای متفاوتی نیازمنده و اگه در این راه دنبال این پیشرفتا نباشین و یا از شبکه هایی مثل فیس بوک و یا یوتیوپ استفاده نکنین باید کار و کاسبی خود رو از یاد ببرین چون هر لحظه امکان سقوط یهویی اون هست مثلا شکلای جور واجور دستاوردهای علمی و کاربردی خود رو در این شبکه های واسه دشت کردن فرصتای شغلی پخش بدین این آگهی و تبلیغات شما به عنوان یک پیام استخدام الکترونیکی به حساب میاد، مصاحبه از روش ویدئو و یا مصاحبه الکترونیکی واسه دشت کردن کار و کاسبی جدید منظور ما از این واژه چیه؟ در این مقاله اطلاعات دقیق تری رو به شما عزیزان ارائه میدیم.

پیشرفت، فن آوری و گسترش شبکه های اجتماعی ساختار استخدام و برنامه های کاربردی اونو تحت تاثیر قرار میده این شبکه ها می تونن باعث سرعت بخشیدن و افزایش اثر بخشی مصاحبها باشن یک کلیپ کوتاه ضبط کنین و خلاصه مهارت ها و تجربیات خاص خود رو در اون توضیح بدین این مراحل یکی از فرایند استخدام شما به شما میره.

اول اینکه: فرصتای کاری بالاتر از ارائه یک روزومه کاغذی به شرکتا هستش و شما می تونین تموم کلیپایی رو که در شبکه هایی مثل اینستاگرام و یا یوتیوپ رو مشاهده و واسه درخواست و استخدام کار و کاسبی به شرکت مورد نظر مراجعه می کنین.

دوم اینکه: ممکنه ساعتای هوشمند نقش اساسی در کنترل زمان واسه صاحبان کار و کاسبی و استخدام آدمایی که در جستجوی کار هستن رو اجرا کنه چون مصاحبه ویدئویی از روش این ساعتا می تونه هم واسه مدیر و هم کسی که در جستجوی کسب و کاره باعث صرفه جویی در زمان باشه.

سوم اینکه: همونجوریکه پیامای ویدئویی در شبکه اجتماعی مثل اسنپ چت یک فرصت واسه رسیدن صاحبان بالقوه کار و کاسبی واسه رسیدن و یا پیدا کردن موقعیتای بهتر باشه، هم اینکه می تونه یک رقابت واقعی واسه مهارت ها بین دیگه کشورها هم باشه.

چهارم: صاحبان کار و کاسبی می تونن نامزدایی که خود رو واسه استخدام معرفی کردن آزمایش کنن مثلا: مجری گری تلویزیونی و یا طراحی خاص یه برنامه گرافیکی، این آزمایشا یک فرصت واسه نامزدایی ست که مهارتای خود رو به مدیر اون شرکت ارائه می دهنده.

پنجم: شما می تونین ویدئوایی رو ضبط و مهارتای خود رو در اون توضیح بدین تا یکی از دوستان و یا افراد خونواده شما اونو به شرکت مورد نظر ارائه بده این در استخدام شما نقش اساسی رو داره.

امتیازات انجام یک مصاحبه شغلی تصویری و آنلاین

تموم شرکتا درک می کنن که روشای سنتی استخدام دیگه مانن سابق قابل استفاده نیس.
مایکل دیواین (Michael Devine) مدیر اجرایی در (JSA Advising) که یک مرکز مشاوره کار و کاسبی در آمریکا نی باشه میگه: طبق تحقیقاتی که مجله فوربس انجام داده به طور متوسط هزینه ۴۹ درصد از کارمندان تازه استخدام شده واسه آموزش و اشتغال به ۲۵،۰۰۰$ می رسه. طبق تحقیقات انجام شده مهارتای افراد دلیل شکست اونا در کار و کاسبی نیستن اما مشکلات شخصی و نبود رعایت فرهنگ شرکتا و اختلاف با فرهنگ شرکتا در ۹۰ درصد از آدمایی که صلاحیت استخدام رو ندارن هست.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   بازاریابی صنعتی Business to Business(B2B) Marketing

با ایجاد تاریخچه مختصری از کار و کاسبی خود در سایتا مثل ( پدیده فکر مهتر www.cstland.com ) می تونین مهارتای خود رو در اختیار ما بذارین تا به فرصتای بیشتری دست پیدا کنین.

مصاحبه شغلی ویدئویی از روش اسکایپ

بیشتر صاحبان کسب و کارای جدید بهتر می دونن از روش اسکایپ با بقیه مصاحبه داشته باشن اگه میدونید ممکنه از این نوع مصاحبها استفاده کنین پس به این نکات توجه کنین.

۱- چند روز قبل از مصاحبه برنامه اسکایپ رو نصب کنین تا اگه مشکلی واسه ایجاد یک نام کاربری دارین زمان لازم واسه این کار رو داشته باشین.

۲- اگه از اشخاصی هستید که گفتگو از روش اسکایپ رو دوست ندارین تلاش کنین مصاحبه خود رو با یک معذرت خواهی از دست ندین با گفتن این کلماتی مثل نداشتن نام کاربری در اسکایپ ممکنه مصاحبه خود رو از دست بدین و مدیرتون این عذرخواهی شما رو به معنایی دیگه تفسیر کنه و یا بقیه فکر کنن که شما قادر به پاسخگویی نبوده اید، تلاش کنین نام خود رو درست در پروفایل خود بذارین و تصویر پروفایلتان رسمی باشه.

۳- اگه از آدمایی هستید که تازه از این شبکه استفاده می کنن بهتره با دوستان خود تماسای تصویری رو داشته باشین تا از کیفیت اونا باخبر شده و با تنظیمات اون آشنا شین.

۴- واسه استفاده از تماس تصویری از روش اسکایپ از بلندگوی صوتی (Headphone) که در تنظیمات اسکایپ هست استفاده کنین چون کیفیت صدا رو بهتر می کنه و باعث تمرکز شما واسه ارسال و دریافت صدا می شه.

۵- هنگام صحبت و تماس تصویری تموم دره ها و پنجرها رو بسته و تموم برنامه هایی که در فیس بوک و ایمیل هستن و به اونا نیازمند نیستین رو ببندید هم اینکه تلفن و موبایل خود رو هم خانوش کنین تا با تمرکز لازم این کار رو انجام بدین.

۶- مهترین نکته ای که در تماس تصویری باید رعایت کنین تماس چشم شما با مخاطب مورد نظرتونه پس تلاش کنین دقیقا به دوربین نگاه کنین.

۷- فاصله نشستن شما در مقابل کامپیوتر خیلی با اهمیته. نه چندون دور و نه چندون نزدیک بشینین فاصله خود رو به طور دقیق تنظیم کنین، نزدیک نور پنجره نشینین چون نور طبیعی باعث می شه تسلط خوبی روی تصویر نداشته باشین تلاش کنین این مکالمه رو در اتاقی مناسب انجام بدین.
در آخر: این مقاله رو واسه شما دوستداران پدیده فکر مهتر نوشته ایم تا شما عزیزان بتونین با خوندن از آن استفاده کنین و در کار و کاسبی خود از مکالمه تصویری خوب بهره ببرین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید