مصطفی هاشمی طبا یکی دیگه از کاندیدای دوازدهمین دوره انتخاباتی ریاست جمهوری کشوره. در این پست بیش تر با اون آشنا میشیم:

 

مصطفی هاشمی طبا

 

مصطفی هاشمی طبا

مصطفی هاشمی طبا سیاستمدار ایرانیه. اون در دولتای محمدجواد باهنر و میرحسین موسوی وزیر صنایع، و از معاون رئیس جمهور و از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۰، در دولت دوم هاشمی رفسنجانی و دولت اول سیدمحمد خاتمی، رئیس سازمان تربیت بدنی بوده. اونم اینکه از ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۷ و از ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۳ رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران بود. هاشمی طبا در فروردین ۱۳۹۳، طی حکمی از طرف محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوونا اون رو به عنوان مشاور خود در امور پایه ای، سرمایه گذاری و پیشرفت زیر ساختای ورزش کشور معرفی کرد. هاشمی طبا در هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران (خرداد ۱۳۸۰) از رقبای سیدمحمد خاتمی بود. اونم اینکه از حامیان میرحسین موسوی در انتخابات ۱۳۸۸ بود. مصطفی هاشمی طبا کاندیدای جریانی بود که امروز به نام کارگزاران شناخته می شه. اون پیش از این در هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم شرکت کرده بود و از کل ده نفر نامزد تایید صلاحیت شده پس از اخذ رای با کسب ۲۸۰۹۰ رای آخرین نفر شد.

انتخابات ریاست جمهوری ایران (۱۳۹۶)

انتخابات ریاست جمهوری ایران (۱۳۹۶) هاشمی طبا در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶، نامزد و به وسیله شورای نگهبان تأیید شد. سید مصطفی هاشمی طبا یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در نشستی با عنوان “میز انتخابات” که در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، گفت: اولویتای بنده درباره آینده کشور با خیلی از این جور شخصیتا متفاوته. ایشون گفتن ملت ما باید از دید تاریخی و جغرافیایی خودشو بشناسه که وضعیت ما در این ابعاد نشونه، ادامه داد: باید خاکی وجود داشته باشه که ما در اون زیست کنیم و به خاطر همین یک میلیون شهید، جانباز و آزاده مقابل رژیم بعثی دادیم. این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه بهای کمی واسه حفظ سرزمینمان ندادیم، گفت: ما دشمن رو با شهادتا و ضرر به قسمتایی از کشور بیرون کردیم که وگرنه سرزمین مون رو از دست می دادیم. هاشمی طبا بیان داشت: در درجه اول باید سرزمین ایران رو نگهداشت که حفظ مرزهای کشور و دفاع در مقابل بیگانگان و حفاظت داخلی دو مؤلفه اساسی این هدفه. اون با اشاره به مشکلات زیست محیطی کشور گفت: از ۶٠٠ دشت کشور ٢٠٠ دشت در حالت بحرانیه و دریاچهایی، چون ارومیه خشک شده. هاشمی طبا با بیان تاسف از اینکه آبای زیر زمینی در بعضی نقاط به ۴۵٠ متر رسیده، گفت: پیش بینی می شه ١٠ میلیون نفر به دلیل این شرایط از داهاتا به شهرا مهاجرت کنن. اون تاکید کرد: بدیش اینه کشاورزی ما زمان عقب مونده ای رو می گذارن و حفظ سرزمین و اصلاح کشاورزی اولویت اول بندهه. رئیس سابق سازمان تربیت بدنی با انتقاد از اینکه بدیش اینه ما در حال مصرف و تخریب مملکت هستیم، گفت: درآورده نفت، جنگلا و محل زندگی ما اگه خراب بشه، شرایط جبران ناپذیری واسه کشور به وجود میاد. هاشمی طبا گفت: به دلیل سیاستای لیبرالی و پوپولیستی که همیشه در جریان بوده و در دولت نهم و دهم زیاد یافت، شکاف شدیدی در کشور به وجود اومد و باید رسیدگی به محرومان و مستضعفان در اولویت باشه. اون با تاکید بر اینکه واسه رسیدگی به محرومان باید امتیازهایی که بی جهت به همه داده می شه مثل یارانها قطع شه، گفت: ما فقط در ١٠ سال گذشته ۴٠ میلیارد دلار بنزین سوزاندیم و به چه دلیل ثروتای مملکت رو داریم از بین می بریم. هاشمی طبا با بیان اینکه سرمایه گذاری ما در سال ٩٢ به ٢٠ درصد رسید و الان هم بسیار کمه، یادآور شد: کارآفرینی، تولید و اشتغال هدف سوم بندهه و باید به وسیله دولت و بخش خصوصی انجام شه. این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه تولید، مشتری و مصرف کننده میخواد و فقط نمی تونه داخلی باشه، گفت: ما باید واسه تولیداتمان مشتری خوب داشته باشیم که لازمه صادراته.

جنگ با رانت خواران

ایشون گفتن توجه به صنعت گردشگری هم باید روش زوم بشه، گفت: می گن توریست وارد کشور نشه، چون با خودش فساد میاره و نمی گن که پول هم میاره. بدیش اینه الان فساد به ویژه از روش فضای مجازی وارد کشور می شه. هاشمی طبا با اشاره به اینکه امسال مجلس ٣۵ هزار میلیارد به بخش هزینه ای دولت اضافه کرد، یادآور شد: دولتا به خاطر این تمایل به واردات دارن که بخشی از این هزینه ها رو جفت و جور کنن و هم اینکه با دریافت مالیات سنگین از مردم بخش دیگری از هزینه های خود رو بدست می یارن. ایشون گفتن دادن ۴ هزار میلیارد تومن یارانه در ماه هزینه زیادی واسه دولت داره، گفت: بدیش اینه دولتا فقط واسه اونکه خود رو منطقی نشون بدن، وعده چند برابر کردن یارانها رو میدن که این اقدام اونا به معنی خرید رایه، اما بنده به هیچکی وعده نمی دم. هاشمی طبا گفت: هر کسی میگه من این کار و اون کار رو می کنم دروغ میگه. مگه مملکت داری کار آسانیه؟! همه مردم باید مثل زمان جنگ فداکاری کنن و باید با رانت خواران جنگ شه تا مشکلات کشور حل شه. : دولت روحانی آواربرداری کرد و اقتصادی که کشور داشت رو به این سادگی نمی شد حل کرد.

رئیس سابق سازمان تربیت بدنی ادامه داد: مقابله با عناصر فاسد وابسته به هر شخص و سازمانی که باشه باید در اولویت باشه تا حساب کار دست فرصت طلبان بیاد. اون با اشاره به اینکه ٧٠ درصد اقتصاد کشور ما وابسته به نفت و وارداته، گفت: بدیش اینه ظواهر مملکت رو رنگ و لعاب میدیم. اقتصاد ما اقتصاد نفت خوری و مفت خوریه در حالی که نفت ما باید صرف سرمایه گذاری واسه آینده کشور شه و از واردات بی روش و بی جهت دست ورداریم. هاشمی طبا در مورد نحوه چینش کابینه اش در صورت پیروزی گفت: در مرحله اول به نیروی جوون و کارامد نیاز داریم که باید اونا به حرف عقلا هم توجه داشته باشن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   درسای کارآفرینی که هیچوقت در دانشگاه یاد نگرفتیم!

فسادهای مخفی و رو در کشور!

اون بیان داشت: بدیش اینه در کشور ما یه سری فسادهای مخفی و یه سری هم فسادا رو و در پیروز پارتی بازیه. هاشمی طبا گفت: در کشور ما دولت می تونه با فساد داخلی خودش جنگ کنه، اما جنگ با فسادهای سیستماتیک در اختیار دولت نیس و باید دستگاه های مربوط با این فسادهای بزرگ مقابله کنن. اون با اشاره به اینکه قاچاق کالا و ارز جنایته، ادامه داد: رانت خواری در سیستم دولتی نهالیه که رشد کرده و باید قطع شه. هاشمی طبا گفت: پدیده حقوق نجومی در مقابل خیلی از تخلفای دیگه بسیار ناچیزه و در این باره نشانی غلط داده شد. البته باید نجومی بگیران هم مجازات شن. اون گفت: بنده ١٠ پرونده قانونی در دیوان محاسبات داشتم و گفتم به این همه پرونده نمی تونین رسیدگی کنین و بهتره که پروندهای بزرگ رو در اولویت بذارین. هاشمی طبا با تاکید بر ضرورت استفاده از وزرای جوون گفت: ما جوونا تحصیل کرده زیادی داریم و باید زایندگی داشته باشیم وگرنه محکوم به فنا میشیم. اون گفت: بنده، چون به اصول باور دارم به اصلاحم باور دارم و اعتقادی به این خط کشیای سیاسی ندارم و بعضی با این اصطلاحات به دنبال استفاده از رانت واسه خودشون هستن.

 

مصطفی هاشمی طبا ادامه داد: البته بنده معروف به اصلاح طلبی هستم و روحانی رو فردی صالح و توانا می دونم و فرق ذهنی بنده با روحانی فقط در بعضی اولویت هاس. این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه معیشت مردم، ٢ کلمه س و بسیار از آن سوء استفاده می کنن، گفت: اگه صحبت از محرومان و مستضعفانه باید شرایط اونا جفت و جور می شد، اما بدیش اینه دولت به همه یارانه داد و محرومان بازم محروم موندن. اون گفت: اقتصاد مقاومتی دستورالعملای مترقی و پیشرفته درازمدتیه که باید به اون توجه ویژه ای شه و باید واسه اون برنامه موردی ارائه داد و دست کم نیازمند ١٠ ساله تا نتیجه بده. اون بیان داشت: دولت یازدهم در اوج کارامدیه که برجام دلیل محکم اینه، اما باید یه سری کارای دیگه انجام شه تا از این وضعیت خلاص شیم. هاشمی طبا در جواب به سوالی مبنی بر اینکه درصورت تایید صلاحیت و به درخواست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان به نفع گزینه پایانی اونا کنار می رید، گفت: اگه تایید شوم کنار نمیرم و تا انتها می مانم و کاری به شورای عالی سیاست گذاری و دیگه نهادا ندارم. ایشون گفتن برجام یک پیروزی بود و خیلی از تحریمامون لغو شد، گفت: بدیش اینه ما رو تحریم کردن، اما ما اجناس سامسونگ خریدیم و پورشه وارد می کردیم. اونا بدعهد هستن و ما باید زرنگ باشیم. انرژی هسته ای ما نظامی نیس و برجام هم تفاهمی واسه برطرف کردن تحریما و اثبات حق داشتن مون بود.

منبع: saten.ir

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید