مهارت فردی در همه شرایط به کمک شما می شتابد. حتی در شرایط سختی که نمی دونین چه اقدامی کنین!

 

 

مهارت فردی

بعضی وقتا در موقعیتای سختی قرار می گیریم که نمیتونیم از این موقعیتا بیرون شیم و این موضوع باعث اذیت ما می شه. به خاطر همین امروز با موضوع تازه ای تلاش داریم نکاتی جهت روبرو شدن با اینجور موقعیتایی رو ذکر کنیم تا از اونا بهره ببرین.

 

صحبت با شخصی خسته کننده در جشنا

صحبت با فردی در یک جای عمومی یا جشنا به طور اتفاقی بعضی وقتا خوشحال کننده س اما اگه این صحبت طولانی و خسته کننده باشه خیلی موجب آزار شما می شه. در آخرِ سادگی با یک معذرت خواهی کوچیک صحبت رو ترک کرده و یک نوشیدنی بخورین یا با گفتن ” واقعیش کنین من یک تماس لازم دارم” به گفتگوی خود پایان بدین.

 

مکالمه و ارائه خدمات به مشتریان، نداشتن اطلاعات

مناسب ترین وسیله واسه مکالمات خاص به خدمات مشتریان یا بازاریابی از روش تلفن گفتن کلمه ” متاسفم نمیتونم کمکی به شما کنم” است. استفاده از هر جمله دیگری واسه مکالمهای خسته کننده می تونه جنجال به پا کنه و مشتری با صحبت یه ریز خود شما رو در موقعیتای خسته کننده ای بذاره. چیجوری می گین “من نمی دونم” بدون این که مردم حس کنن شما فردی جاهل هستید؟ به ویژه وقتی در موقعیتای بد عصبی میشید، مثل مذاکرهای کسب و کاری چه واکنشی از خود نشون می دید؟

 

مطلب پیشنهادی: چیجوری بجای “نمی دونم” از کلمات موثر و برابر اون استفاده کنیم؟

 

واسه روبرو شدن با اینجور موقعیتای بگید” سوال خوبی بود” اما سوالات مهم تری هم هست، بعد درباره اون چه که اطلاعات دارین سخن بگید.

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دیدگاه فرد ویلسون از مراحل خطر سرمایه گذاری در پروژه

داستانای تکراری

اگه دوست صمیمی شما داستانی رو واسه شما داستان می کنه و توضیح میده چیجوری با همسر خود آشنا شده، و شما نمی دونین چیجوری از این موقعیت فرار کنین چه کاری انجام می دید؟ اگه داستان بیش تر از یک دقیقه طول کشید و شما تنها به گفتگو می پرداختید، به اون تذکر بدین که شما بارها این داستان رو شنیدین اما این جمله رو مستقیم نگید بلکه با گفتن ” بله من این داستان رو به یاد میارم” همه در عید سال پیش از تعریف اون لذت بردن، گفتگو رو به پایان برسونین.

 

انتخاب رستوران اشتباه یا غیر مناسب

اگه به رستورانی مراجعه کردین و غذای اصلی رو براتون تدارک دیدند اما با کنترل غذاها اون چه که باب میل شماس رو نیافتید، می تونین بلند شید و از رستوران بیرون شید؟ اگه وارد رستورانی شدید و غذای اون رستوران مورد علاقه شما نبود و انتخاب بدی در انتخاب رستوران داشتین می تونین به آرامی رستوران رو ترک کنین. اما اگه غذای شما موردی نداشت و شما از خدمات اون جای لذت نبردید می تونین در انتخاب خود چند تذکر رو به مدیر رستوران بدین.

 

دیدار با یک دوست قدیمی که علاقه ای به رابطه با اون ندارین

اگه دوستان زیاد و خوبی دارین و علاقه ای به رابطه دوباره با دوستان قدیمی ندارین، باید خوشحالی خود رو از دیدن دوست تون بگید اما اشتیاق خود رو نمایان نسازید، اگه دوست تون پیشنهاد داد شماره های تماس همدیگه رو داشته باشین از این کار فرار کنین، ممکنه دوست تون بیان خوشحالی زیادی کنه و علاقه خود رو به گفتگو با شما بگه در این صورت با یک عذر خواهی مشغله کاری خود رو بهونه ای واسه ترک این گفتگو کنین.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید