مهارت فردی در ما باعث می شه تا بدونیم که به چه دلیل در این عالم حضور داریم و باید به چه کاری مشغول شیم. پیشرفت مهارت فردی تواناییایی رو در ما بوجود میاره که لازمه ی پرورش دادن بودن. ما باید یاد بگیریم که چیجوری باید کنترل زندگی مون رو بدست بگیریم و خیلی هم وابسته به شرایط محیط و بیرون نباشیم. پس این پست رو همراه باشین تا به بعضی از این سوالات جواب دهیم.

 

 

مهارت فردی

واقعیت اینه که هیچ قانون جادویی و معجزه آسایی وجود نداره تا بتونیم کنترل زندگی مون رو بدست بگیریم و موفق شیم. اما واقعا موضوع از این قراره که همه چیز از اقدامات و کارای کوچیکی شروع می شه که کلا ما آدمای معمولی فکر می کنیم اهمیتی ندارن!

در این پست، ۵ راه رو معرفی می کنیم که افراد موفق با انجام دادن اونا، کنترل زندگی شون رو به دست می گیرن. امیدوارم واسه شمام به درد بخور باشه.

 

۱- افراد موفق ضروریت و فوریت رو در خودشون ایجاد می کنن

افراد موفق هر روز رو با حسی از احساس فوری بودن شروع می کنن. البته دقت کنیم که عجله کردن و عصبی بودن رو پدیدنمیارن. اما کارا رو به شکلی پیش می برن که انگار فوری هستن. یعنی بدون تنبلی و با کمال دقت و همت!

۲- افراد موفق فعالیت رو با دستاوردها قاطی نمی کنن

افراد موفق می فهمن که مشغله داشتن و پرمشغله بودن می تونه نسبت به خوشحالی و رضایت از خودمون رو بی حس کنه. روزها از پسِ هم بدون داشتن هدف خاصی و یافته های موردانتظار میگذرن. که اصطلاحاً فوریتِ قصدی می گن.

 

۳- افراد موفق اجازه نمی دن شرایط لازم، اونا رو از خط بیرون کنن

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   اهمیت محتوای چشمی نسبت به محتوای نوشتاری

موفقیت افراد موفق، از فوریتای روز سوخت گیری می کنه. اونا فوریتا رو خوب تا حدتوان مدیریت می کنن. منبع خارجی کنترل، همیشه باعث پریشونی می شه. حتی اگه ما هم اونا رو پیدا نکنیم اونا ما رو پیدا میکنن. به قول John Wooden که میگه: سریع باشین، اما عجله نکنین!

 

۴- افراد موفق می دونن چی مهمه

اینکه بدونین چی واسه شما مهمه، وضوح و شفافیت رو ایجاد می کنه. که در مقابل، استرس رو کم می کنه. اینکار باعث می شه از شرِ آشفتگیای غیرضروری که از سرعت کم می کنه خلاص شید. درمی پیدا کنن که همه چیز یک آپشن نیس، بلکه باید روی اولویتا تمرکز کنن. و اولویت هم همون چیزی ست که ضروریت داره. هیچوقت زمان کافی واسه انجام دادن همه کار وجود نداره. و در مقابل، همیشه زمان واسه انجام دادن کارِ مهم هست.

 

۵- افراد موفق به صداهای درست گوش میدن

ست گودین درباره غولی که داخل سر ما قرار داره بیان نگرانی می کنه. باید مراقب اون باشیم. اونا دوست دارن احساس وحشت و ترس رو داخل ما ریشه بدوانند. پس حواس جمع باشین. اینا صدای ناامنی و خودانتقادی ان. باعث رشد اون نشید. با اون جرو بحث نکنین. چون فقط زمان تون رو هدر میده. اصلاً تلاش نکنین از دید قانونی اونو تعقیب کنین. اون خیلی نسبت به همه چیز تسلط داره. فقط می تونین فوریتای ویژه خودتون رو ایجاد کرده و به غول داخلی اجازه ندین تا مقاصد و اهداف خوب شما رو از خط بیرون کنه.

تمرین کردن عادتای ساده به شما کمک می کنه تا از خطرات جدی دور بمونین.

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۳/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید