چی مدیر موفق رو نسبت به بقیه برتر نشون میده؟

ممکنه متخصص کار و کاسبی خود باشین، یا در شرکت، باهوش ترین کارمند به حساب بیایید، اما تموم این صفتا واسه موفقیت کافی نیس و به مهارتایی لازم نیازمندید تا رهبری قوی و موفق شید. با ما همراه باشین تا بعضی از این مهارت ها رو معرفی کنیم.

 

تفکر هدف دار

خود رو غرق کارای روزانه نکنین! با برداشتن یه قدم به عقب می تونین تموم کارکرد روزانه خود رو با دید بازتری نگاه کنین و درست تصمیم بگیرین. مهارت جدید بیاموزید و بقیه رو تشویق کنین تا ایده های خوبی ارائه دهند. به نکات زیر توجه کنین.

– شکست دادن مشکلات واسه همکاری

– فاصله رابطه داشتن با مردم که به شکل منظم اونو رعایت نمی کنین.

– تحکم پیدا کردن: تغییر فرضیات درباره موضوعی که قابل اهمیته یا دنبال کردن بعضی وظایف در سازمان که قدرت تحکم شما رو زیاد می کنه.

 

هوش عاطفی، تفکر انتقادی

میانگین هوش شما به تنهایی نمیتونه موفقیت رو واسه شرکت جفت و جور کنه. هوش عاطفی چیزی مهمه، طبق اون مدیریت اداری، اجتماعی و ارتباطات به شکل صحیحی کنترل می شه. باید به عنوان یک رهبر درک کنین که هر کارِ عملی در سازمان انجام بدین واسه زیر دستان شما واگیردار هستش، پس منبعی پر از انرژی و اعتماد باشین.
تفکر انتقادی مهارتی واسه تفکر عاقلانهه. این مهارت مربوط به منطقه ای محدود و مشخص نیس. توانایی تفکر به روشی درست و حل مشکلات منبعی واسه قدرت سازمان به حساب میاد. تفکر انتقادی توانایی مدیر رو واسه بررسی اطلاعات و ترکیب منابع در حل مشکلات کمک میده.

 

داشتن انگیزه و رابطه خوب

داشتن رابطه خوب واسه همه ساده به نظر می رسه؛ اما کم کم و با روبرو شدن سختیا مثل دیوار واسه شما مانع می شه. مدیرانی که نمی تونن با بقیه رابطه خوبی برقرار کنن باعث کند شدن رشد تیم خود می شن. هدف خود رو واسه رسیدن به موفقیت قوی کنین، بعضی وقتا به بقیه می گیم “خوشا به حال شما که کسب و کاری دارین” در هر حال این جمله به معنی داشتن انگیزه به حساب نمی ره. همونجوریکه ترس هم انگیزه به وجود نخواد آورد، اگه ترس از مدیر مطرحه انگیزه ای قابل اهمیت به حساب نمی ره. دادن حقوق کم به کارکنان انگیزه اونا رو نابود می کنه. پس انگیزهای باارزش رو پیدا کنین. هر صفتی که کارمند رو برتر نشون میده باعث پیشرفت شرکت شماس.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   خصوصیات مترجم خوب جهت استخدام

 

گفتگو سخت و آموزش

مذاکرهایی که رقیبان سر سخت در اون حضور دارن رو کنار نذارین ! با هوش زیاد خود روش تحکم بر اونو بیاموزید و متخصص جواب گویی درست در جلسهای گفتگو باشین. نذارین مشکلات شما رو به عقب هدایت کنن. داشتن اعتماد به نفس واسه یک مدیر به کارکنان اجازه میده با جربزه بیش تری به راه خود واسه موفقیت پیش برن.
شما از دسته مدیرانی هستید که اشتباهات همه رو اصلاح می کنن؟ شما رباتی هستید که بدون معطلی سخن می گین و به کسائی که میخوان تصمیم بگیرن کمک می کنین؟ در آخر روز هم از خود می پرسین که به چه دلیل من انرژی خود رو از دست دادم اما هیچ کدوم از کارمندان پیشرفتی نداشتن؟

شما نیازمند آموزش لازم واسه پیشرفت خود هستید نه بقیه! بذارین بقیه خود تصمیم بگیرن. آموزش، مهارتی متفاوت تر از انتقاده که به مردم کمک می کنه کارکرد روزانه خود در کار و کاسبی یا زندگی رو بهتر نشون بدن. تحقیقات نشون میده مهم ترین مهارتای یک مدیر فعال آموزش مهارتایی ست که به بهتر شدن کار خود و کارمندان کمک کرده و باعث موندگاری اون کار می شه.

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۹/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید