مهارتای لازم واسه کارآفرین شدن

واسه شروع موفق کسب وکار کوچیک خود ، چیکار باید کرد؟ اینجا ۸ مهارت مشترک هر کارآفرین موفق هست که عبارت ان از:

 

۱- انعطاف پذیری : توانایی تحمل فراز و نشیبای هر کسب وکار تا وقتی که دقیقاً همونجوریکه در طرح کسب وکار اون توضیح شده، برابری کنه.این مهارت کارآفرین رو قادر می سازه تا وقتی که چشم انداز تیره وتاره، به رفتن ادامه بده.

۲- تمرکز :  پس از وضع یک چشم انداز بلندمدت، باید بدونین که واسه نزدیک تر شدن به هدف پایانی چیجوری به مرحله بعد “تمرکز ویژه” کرد. وقتی که در تلاش واسه ایجاد یک کسب وکار هستید خیلی از نیروهای منحرف کننده هست این تسلط پیدا کردن بر اون آسون نیس.

۳- سرمایه گذاری واسه بلندمدت : بیشتر کارآفرینان صبور نیستن و تنها در مورد چیزی که قراره پیش بیاد، نسبت به اینکه شرکت نیاز داره به کجا رود، تمرکز می کنن. موفقیت یک شبه ممکنه ۷ الی ۱۰ سال به طول برسه. کارآفرینان نیاز دارن طبق برنامه سه ماهه، توقف، مکث و برنامه ریزی کنن.

۴- تشخیص [شناخت] و مدیریت افراد : تنها با یادگیری روش به کار بردن اهرم کارمندان، فروشندگان و منابع دیگه ، یک کارآفرین یک شرکت اندازه پذیر رو میسازه. کارآفرینان باید یاد بگیرن واسه پیدا کردن افراد دلخواه، چیجوری با شبکه رابطه داشته باشن. کارآفرینان در تلاش ان تا تضمین کنن که اونا بازخورد رو راست و به موقع از همه این منابع رو دریافت کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   طرح سازمانای کار و کاسبی غیر دولتی چیجوری نوشته می شه؟

۵- فروش : چه بخوایم نه نخوایم هر کارآفرین یک فروشنده س. اونا هم اینکه ایده ها، اجناس و یا خدمات خود رو به مشتریان، سرمایه گذاران و یا کارکنان میفروشن. اونا کار رو به اونجا می رسونه که مشتریان آماده خرید باشن. هم اینکه، اونا می دونن که چیجوری شرایط رو در زمانی که مشتریان آماده خرید نیستن، کنترل کنن.

۶- یادگیری : کارآفرینان موفق به اینکه اونا همه چیز رو نمی دونن و بازار همیشه در حال تغییره باخبر ان. اونا روی سیستمای جدید، فن آوری و روندهای صنعت بِروز هستن.

۷- تفکر و تأمل : اجازه میدن تا ازکارافتادگی به گذشته مشخص شه و واسه آینده برنامه ریزی می کنن. کار همیشگی تنها به فرسودگی شغلی ازلحاظ جسمی و عاطفی منجر می شه.

۸ خوداتکایی : درحالی که خیلی از کمکا واسه کارآفرین هست، در آخر، اونا باید به اندازه کافی مدبر و خوداتکا باشن.

شما چیجوری فکر می کنین؟ چیجوری می شه یک کارآفرین موفق شد؟ نظرتون رو با ما در بین بذارین.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۶/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید