مهم ترین چیزی که کارآفرینان نیاز دارن

شمام کارآفرین هستید؟ فکر می کنین مهم ترین چیزی که نیاز دارین چیه؟

عوامل زیادی هست که واسه موفق شدن یک کارآفرین لازم ان. اما شایدً ارزش هر کدوم از این عوامل برابر نیس و شاید بهتره که بتونیم اصلی ترین اصل رو در بین اونا پیدا کنیم. حتما شمام در این باره چیزایی شنیدین. شاید بعضی به شما گفته باشن که مهم ترین چیز واسه هر فرد اینه که بدن سالمی داشته باشه. اهمیت بدن سالم ً آشکاره. واسه داشتن ذهنی سالم هم باید مراقب سلامت جسم خود باشیم. نظرتون درباره خوش بینی چیه؟

آدم باید خوش بین باشه تا بتونه واسه کاری اقدام کنه. وگرنه هیچکی از آینده خود، حتی ۵ دقیقه ی بعد خبر نداره! حالا که از آینده خبر نداریم دو راه حل جلو ماست.  × خودمون رو در زمان آزاد کرده و قبول کنیم که از همه چیز بی خبریم! و یا بخاطر خواستهای خودمون تلاش کنیم.

در جدا از اینکه، شما به عنوان یک کارآفرین واسه موفق شدن باید اصرار بورزید. نباید با انجام یک، دو الی سه بار کارا خسته شید. باید ادامه داشته باشین و همیشه تکرار کنین تا موفقیت رو از آنِ خود سازید. شما باید خطر پذیر هم باشین. به طرف ریسکای مالی حتی عاطفی حرکت کنین! باید مطمئن باشین که این ریسکا حساب شدن.

، موضوع اینجاست که مهم ترین این موارد کدامه؟

چیزی که شما رو به عنوان یک کارآفرین به طرف موفقیت می بره یک نوع اعتماد به نفسه که باید داخل خودتون پرورش بدین. این اعتماد به نفس به تنهایی در چهره ی شما نمایان نشده و اعتبار خارجی رو دربرنمی گیرد.

Irving Grousbeck استادِ محبوب رشته کارآفرینی در Stanford Business School به دانشجویانش گفت: کارآفرینان باید یک عقاب تنها باشن! به خاطر دارین که عقابا هیچوقت گله نیستن! شما معمولاً یکی یا دو تا از اونا رو در اونِ واحد می بینین.

این تشبیه، خیلی نظرم رو به خودش جلب کرد. به چه دلیل عقاب؟ مگه یک عقاب تنها چه کاری می کنه؟ اونا در ارتفاعات اوج می گیرن و به تنهایی در لونه فرود بین. دقیقاً مثل یک عقاب، اگه قصد ساختنِ یک چیز جدید دارین باید در ارتفاعات و بر فراز ابرها پرواز کنین تا چشم اندازی رو بدست بیارین که بالاتر از چیزایی باشه که امروز هست و تصوری رو به شما اعطا کنه که بدونین فردا چه روی میده.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   اعتیاد به گوشیای هوشمند و آمار مربوط به برنامه های مورداستفاده [اینفوگرافی]

شما باید دوست داشته باشین که در راه ویژه خودتون حرکت کنین نه اینکه طبق چیزای معمولی پیش برید. این تشبیه “مثل عقاب شدن” عمیقاً در من خو گرفته و من در زندگی شخصی خودمم تصمیم دارم که یک عقاب تنها باشم تا به موفقیت برسم.

اعتماد به نفس یک عقاب تنها، فقط با هدف متفاوت شدن از بقیه نیس. بلکه توانایی دیدن با اون چشم انداز گسترده و اوج گرفته، کار کردن واسه یک نتیجه دراز مدت و به تنهایی به آشیانه برگشتنه. اون تصمیمی واسه تنها بودن در پیش گرفتن نکرده. چیزی که مهمه اینه که اون میخواد روی پای خود بایستد.

تنها بودن عقاب، معنیش این نیس که هر قدمی که در پیش میگیره بدون راهنمایی باشه. کارآفرینان عاقل به دنبال تجربه های بقیه هستن. وقتی شما کار و کاسبی خودتون رو شروع می کنین به نصایح و اندرزهای کارشناسا، باتجربها و مشتریان آینده نگر نیاز دارین. شایدً خیلی از این نصایح هم مخالف هستن.

شما میدونید که واسه موفقیت، هوش، خلاقیت، مهربانی و اخلاق کاری در کنارهم پیش می رن. اما با ترکیب این ویژگیا، با اعتماد به نفس یک عقاب تنها فرصتای ویژه خودتون رو به همراه موفقیتای خاص خودتون ایجاد می کنین. با اعتماد به نفس یک عقاب شما جربزه عمل دارین و اجازه نمی دین که بقیه با عقاید و باورهای شخصی شون شما رو به سمتی که میخوان هدایت کنن.

من خیلی باور دارم که هر کسی می تونه این ویژگی بی همتا مثل عقاب شدن رو در خود پرورش بده. این ویژگی در من، منو در لحظات نفس گیر زندگی ام کمک کرده. مثل عقاب باشین.

 

نویسنده: Jessica Herrin

مدیر و موسس Stella & Dot Family Brands

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۹/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید