قبل از شروع کار و کاسبی ، مشکلات کارآفرینی رو بشناسین

کارآفرینی حرفه پر خطریه.. شما از شروع به کار شرکت تا مراحل رشد اون با ریسکای زیادی روبرو میشید. حتی زمانی که به ثبات رسیده و در حال شتاب گرفتن هستید. اگه می خواین مثل یک صاحب کار و کاسبی موفق شید، باید واسه این ریسکا آمادگی داشته باشین و ترسای خود رو به راه درستی هدایت کنین.

با اینکه که هر کارآفرین و هر کار و کاسبی منحصر به فرده، ۵ ترس مشترک هست که هر کارآفرین قبل از شروع کار با اون روبرو می شه.

  • تموم شدن پول

سرمایه یکی از بزرگترین نگرانی هاییه که بیشتر کار آفرینان با اون روبرو هستن. شروع کار و کاسبی نیازمند مقادیر زیادی پوله، که معمولا مستقیما از داراییای کار آفرین یا از سرمایه گذاران جداگونه جفت و جور می شه. اگه در طول زمان مشخص تا تموم شدن سرمایه نتونین به یک جریان درآمد مطمئن و کافی دست پیدا کنین، کار و کاسبی و تموم سرمایه در خطر از بین رفتن واسه همیشه قرار می گیرن. سرمایه گذاران نا امید یک موضوعه و از بین رفتن دارایی زندگیان موضوع دیگریست.

اگه از بین رفتن دارایی و سرمایه شخص چیزیه که شما رو از جلو رفتن باز می داره، به راه های دیگری که واسه جفت و جور سرمایه هست مراجعه کنین. از جذب سرمایه گذار تعداد کم تا هزاران نفر، یا جستجو واسه تسهیلات دولتی کار و کاسبی واسه شروع استفاده کنین. از همه مهم تر، باید به کاری که می کنین ایمون داشته داشید. وگرنه اصلا وارد کار و کاسبی نشید.

  • به اندازه کافی خوب نبودن

چه شما نگران باشین که می تونین یک کار آفرین خوب باشین یا اینکه محصولی که ارائه می دید به اندازه کافی خوب هست که قابل رقابت باشه یا نه، ترس خوب نبودن به اندازه کافی می تونه واسه یک کارآفرین تازه کار تضعیف کننده باشه.

یک معنی ساده رو که در هر کسب و کاری کاربرد داره رو به خاطر بسپارین: راه اندازی با دست کم کیفیت محصول. کالای شما حتما نباید از همون زمان راه اندازی خارق العاده باشه، و حتما نباید بهترین باشه. باید قابل قبول باشه. در ادامه شما جا واسه بهبود و پیشرفت در طول زمان دارین. هیچ محصولی از همون اول کامل نبوده. خیلی از کسب و کارای بزرگ در دنیا شاید با کیفیتی مثل محصول شما شروع به کار کردن.

به عنوان یک کارآفرین، شمام می تونین از دست کم شروع کنین. شما مجبور نیستین از همون اول همه تصمیمات درست رو در پیش گرفتن کنین، و لازم نیس یک مدیر کامل باشین. فقط باید قابل قبول باشین. تا وقتی که وقت و تجربه کافی واسه پیشرفت خود به دست بیارین.

  • شکست

ترس از شکست رو بعضی وقتا همه ما تجربه کردیم. شکستایی وجود دارن که کوچکند. مثل یک کمپین اینترنتی بازاریابی ناتموم، یا یک اشکال که پس از راه اندازی چیزی با اون روبرو میشیم. و شکستایی هستن که بسیار بزرگند. مثل از بین رفتن کار و کاسبی.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   آشنایی با کارآفرین ۹ ساله

شکست شما رو عقب میندازه. ولی هر گونه که باشه شما نباید بذارین که ترس از شکست شما رو از یک تصمیم گیری بازدارد. شکست در صورتی که شما به اون بذارین، پایان راهه. در غیر اینصورت، تنها یک نقطه توقف موقت در راه طولانی رسیدن به هدف نهاییه.

از همه مهم تر، شکست، وقتیه واسه یادگیری. هر شکستی که تجربه می کنین درسی به شما میده که می تونین از آن در کار و کاسبی و یا زندگیتون استفاده کنین.

  • احساس ضعف

زنذگی کارآفرینی به دلیل سادگی اون انتخاب نشده. بلکه به خاطر این انتخاب شده که چالشیست که در طول راه همراه با پاداش هاییه. اگه شما به خاطر این به سراغ کارآفرینی می رید که راهی ساده واسه پولدار شدن به نظر می رسه، به شما دروغ گفتن. کارآفرینی پر از مشکلات، استرس و کار سخته.

اما بخش جسورانه کارآفرینی کنترله. بله، شما زمانهایی دچار احساس ضعف میشید، اما تغییر این شرایط در دستان شماس. اگه شما با مشکلات مالی زیادی روبرو هستید، می تونین یک مشاور مالی استخدام کنین. اگه از پیشرفت دهنده خود نتیجه دلخواه رو نمی گیرین، می تونین به دنبال کمک جدید بگردید.

شما با حجم کاری خیلی بیشتری از قبل روبرو میشید، اما به یاد داشته باشین شما کنترل کامل روی سرنوشت خود دارین.

  • موارد ناشناخته

آمادگی واسه موارد ناشناخته غیر قابل توضیح و غیر ممکنه. زمانی که شما با یه برنامه کار و کاسبی، مقداری پول و ممکنه همراه با یک شریک یا یک مربی در کنار خود شروع به کار می کنین، هیچ ایده ای از اتفاقاتی که در سال اول پیش رو دارین دارین. واسه بسیاری یک فکر هیجان انگیزه، اما در عین حال ترسناک نیزه.

کارآفرینی یک شغل نیس. یک سبک زندگیه. شما تصمیم می گیرین که در این نقش باشین چون فردی خطر پذیر، پر شور و پرکار هستید و به ایده خود ایمون دارین. این چار عامل واسه پشت سر گذاشتن مشکلاتی که سر راهتانه بیشتر از حد کافیه. حتی شکلای جور واجور ناشناخته اون. پس این ترسا رو کنار گذاشته و به خود باور داشته باشین.

نتیجه گیری

کارآفرینی واسه افراد بی باک نیس. واسه افرادیست که آمادگی و قدرت کافی واسه آموختن از ترس هاشون دارن و اونا رو میگذرونن. به جای اینکه از ترسهایتان دوری کنین، اونا رو قبول کنین و از اونا به عنوان محرکی واسه کسب اطلاعات بیشتر از کار و کاسبی تون و جلوگیری از رخ دادن فاجعه استفاده کنین.

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید