عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

۲-۴-۲- شرایط محیطی رشد گوجه­فرنگی

این گیاه محصول فصل معتدل و گرم بوده و به سرما حساسه. درجه گرما­های بالا و پایین و بادهای خشک، ریزش گل رو زیاد کرده و میوه تولید نمی­شه. درجه گرما­های پایین و بالا در تشکیل میوه موثره. گوجه­فرنگی سرمای صفر درجه رو تحمل نکرده و در دمای پایین­تر از صفر درجه سانتی­گراد بوته­های اون یخ می­زند. نور و دما بی معطلی پس از ظاهر شدن لپه­ها می­تواند اثر زیادی در دوره زایشی داشته باشه. این گیاه در دمای پایین تا یک درجه سانتی­گراد بیشترً بی ضرر بالا مقاومت نشون می­بده. مقاوم کردن درست نشاءها باعث می­شه که گیاهان در مراحل بعدی تا سرمای ۲- درجه سانتی­گراد رو در کوتاه مدت تحمل کنن (Singh, 2006). افزایش محصول، بهبود کیفیت و مقاومت در مقابل بعضی از مریضی­ها در این محصول لازمه مصرف متعادل کودهای شیمیایی و افزایش مواد آلی چه در خزانه و چه در مزارع گوجه­فرنگیه.

 

۲-۴-۳- برداشت و نگهداری گوجه­فرنگی

گوجه­فرنگی­ها باید سفت و رنگ کامل باشه وقتی که اون­ها در تابستون­ها و با متوسط دمای روزانه تابستون در حدود ۷۵ درجه فارنهایت برسن دارای بهترین کیفیت هستن. زمانی­که دمای هوا بالاه (دمای هوا ۹۰ درجه فارنهایت یا بیشتر) پروسه نرم­شدگی سرعت دادن می­یابد و سرعت دادن رنگ عقب می­افتد، پس کیفیت محصول کاهش پیدا می­کنه. به خاطر این دلایل در طول آب و هوای گرم تابستونی   گوجه­فرنگی­ها رو باید هر روز یا دو روز یک بار چید. گوجه­فرنگی­ها باید در کاغذ در دمای ۶۰ تا ۶۵ درجه فارنهایت نگه­داری شن. اون­ها بعد از چندین هفته به آرامی می­رسند.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه رشته مهندسی کشاورزی : بررسی تاثیر مواد آلی بر رشد و عملکرد ارقام سیب‌زمینی به هدف تولید محصول ارگانیک (پاک)

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد