عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

۲-۱۷-۱-مهارت فنی[۱]

مهارت فنی یعنی «توانایی حاصل ازتجربیات،آموزش وکارورزی لازم واسه بهره­گیری ازدانش­ها،روش­ها،فنون وتجهیزات مورداستفاده درانجام کارای خاص» (هرسی وبلانچارد[۲]، ۱۳۸۶). مهارت فنی یعنی چگونگی کار، شناخت ویژگی­ها، مراحل خاص اون، نحوه­ی کار با وسیله و دستگاه­ها، تسلط بر مشکلات و فرآیندهای ویژه­ی اون هست (لستر و نیواستروم، ۱۳۸۰). یعنی مهارت فنی علم و خبرگی به کار رفته در فعالیت هاییه که در بردارنده­ی روش­ها، فرآیندها و روش­هاست. از این حیث مهارت فنی کار با وسیله و فنون ویژه به­شمار میاد (کونتز[۳] و همکاران، ۱۹۹۳).

۲-۱۷-۲ مهارت انسانی[۴]

مهارت انسانی که با جرأت از اون به عنوان یکی از مهارت­های مهم آموزشی یاد می­شه، به معنی ایجاد محیط مناسب و مطلوب واسه کار از راه جلب مشارکت گروه­های انسانی( سید عباس زاده، ۱۳۷۴)

یعنی مهارت انسانی توانایی کار کردن با مردمه. هر فرد مثل مدیر یا کارکنان اون، به یک واحد سازمانی تعلق دارن. کارکرد این افراد تا حد زیادی بدین نکته بستگی داره که بتونن با همکاران و رؤسای خود روابطی مؤثر بر قرار کنن.پس، روابط انسانی برمسأله­ی به­وجودآوردن مهارت درهمکاری یاتعاون بادیگران تمرکزداردوآن­قدرظریف وحساساست که بی­توجهی به اون باعث شکست مدیریت (میرکمالی، ۱۳۸۳).

۲-۱۷-۳ مهارت ادراکی[۵]

مهارت ادراکی یعنی «توانایی درک وتفکر در مورد موقعیت­های ذهنی،دیدن سازمان به­عنوانی ککل و درک روابط بین اجزا و تصور این­که چیجوری سازمان با محیط برابری پیدا می­کنه.» (رابینز و کولتر[۶] ).

مهارت ادراکی شامل: مهارت در تصمیم­گیری، خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی (مدیریت تغییر)، مدیریت زمان و مدیریت بحران می­باشه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد کشاورزی : بررسی فرسایش حوضه ۹۳آبریز سد ماکو با مدل EPMو MPSIAC و برآورد رسوب وارد شده به مخزن

۲-۱۸- تعریف روش­های مختلف مدیریتی:

شکل های مختلف روش­های مختلف مدیریتی(نوع روش کشت) در اثر عوامل تصادفی به وجود نیامده یا به طور طبیعی پیدا نشده­ان. روش­های مختلف مدیریتی با توجه به ساختار و راه و روش متفاوت بر هزینه و تولید اثر می­گذارد.

۲-۱۸-۱- تعریف و تاریخچه روش کشت سنتی( پشته­ای):

از دیر باز در مناطق سردسیر مثل آذربایجان،  نهال­های انگوررا به طرف شمال روی پشته­هایی به ابعاد و به ارتفاع  متفاوت برحسب منطقه هدایت می­کنن که به نظر می­رسد انگیزه اجرا این روش کشت محافظت از سرمای زمستانه و رفع کمبود آب می­باشه(اعظمی موالو و ناظمیه، ۱۳۸۴).

[۱]technical skill

[۲]Hersey & Blanchard

[۳]Koontz

[۴]human skill

[۵]conceptual skill

[۶]Robins & coulter

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد