عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

۲-۱۴- امتیازات کمپوست به عنوان بخشی از بستر­ کشت گیاهان

کود حیوانی تازه میزان ازت بیشتری نسبت به کودهای حیوانی پوسیده به خاک می­بده، ولی استفاده از اون مشکل­تر و بوی اون بده. ضمنا خطر شوری بیشتر خاک رو به دنبال داره. کودهای حیوانی پوسیده بخشی از پروسه جدا سازی میکروبی رو طی کرده­ان، و اثر اونا بر خاک سریع­تره. کودهای حیوانی مختلف اختلافاتی با هم از نظر درصد عناصر دارن (محمدی ترکاشوند، ۱۳۸۸).

استفاده از ضایعات آلی کمپوست شده به ­دلیل داشتن ماده آلی و مواد تغذیه­ای از ضایعات آلی بازیافت شده، در مقادیر تجاری رو به افزایشه (گارسیا[۱] و همکاران، ۲۰۰۲). کمپوست­ها دارای مواد غذایی بالایی هستن وسبب فعالیت بالای جمعیت میکروبی در منطقه ریزوسفر ریشه می­شه و افزایش رشد رو در بر داره. کمپوست­ها دارای سطوح بالایی از مواد هومیکی هستن و این مواد می­توانند به ­عنوان باعث رشد عمل کنن (لی و بارتلت[۲]، ۱۹۷۶).  کمپوست کردن، جدا سازی بیولوژیکی مواد آلی تحت شرایط کنترل شده تعریف می­شه (ریچارد[۳]، ۲۰۰۴). اخیراً به ­دلیل افزایش آگاهی و هشیاری از نتیجه­های زیست محیطی ضایعات و هم نیاز به ساماندهی اونا و روند رو به رشد استفاده از ضایعات، یک توجه و علاقه دائمی در استفاده از ضایعات فرعی کشاورزی به­ عنوان منبع تغذیه­ای آلی واسه گیاهان ایجاد شدهه (گریگاتی[۴]، ۲۰۰۸). کمپوست­ها ویژگی بازدارندگی از مریضی­های خاکزاد رو دارا می­باشن و به­طور کلی خصوصیات فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی بستر رو بهبود می­بخشد (ویلسون[۵] و همکاران، ۲۰۰۱).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : بررسی اثر سطوح مختلف آتورواستاتین و ال کارنیتن بر عملکرد تری‌گلیسیرید و کلسترول سرم جوجه‌های گوشتی راس ۳۰۸

امتیازات استفاده از کمپوست، دارا بودن مواد مغذیه که از پایهً شامل نیتروژن و پتاسیم می­باشه. پس به­عنوان کود­های آلی کنه آزاد عمل می­کنن. کمپوست­ها، دارای مواد تنظیم کننده رشد گیاه و ویژگی خنثی کردن پاتوژن­های[۶] خاک­زی گیاه می­باشن. کمپوست­ها معمولاً تخلخل و ظرفیت نگهداری روزنه­های هوا رو تا حد بالایی نشون می­دهند، ظرفیت نگهداری آب اون­ها پایین می­باشه. کمپوست­ها ضمنا شامل نمک و مواد تغذیه­ای بالایی می­باشن (گارسیا و همکاران، ۲۰۰۲).

[۱] -Garcia et all, 2002

[۲] -Lee $ Bartlett, 1976

[۳]-Richard ,2004

[۴]-Grigatti,2008

[۵] -Wilson et all,2001

[۶]- Patogen

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد