عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

۱-۶-۶  تصفیه اسیدی:

در این مراحل ، فسفاتیدها ی غیر هیدراته پیشه یک اسید معدنی قوی مثل اسید فسفریک با یونای فلزی دو ظرفیتی مثل کلسیم و منیزیم کمپلکس تشکیل داده  و به فرم هیدراته تبدیل می شن و در مرحله بعد با استفاده از محلول رقیق هیدروکسید سدیم این مراحل هیدراته شدن کامل می شه. درروش تصفیه اسیدی ،  مقدار هیدروکسید سدیم در حدیه که تنهای یک خنثی سازی جزیی صورت گیرد و از تشکیل صابون جلوگیری شه و روغن حاصل هنوز شامل اسیدهای چرب آزاده. پس ، این روش یک مراحل بین روشای اسید دگامینگ و تصفیه قلیایی  است . به دلیل ارزونتر بودن ، اسید فسفریک نسبت به اسید سیتریک واسه استفاده در این مراحل مناسب تره(۵۶).

۱-۶-۷ مقایسه سه روش صمغ گیری آبی، اسیدی و TOP روی روغنای کلزا و آفتابگردان.

روغنای درآورده شده ی نپخته یا پرس شده کلزا و آفتابگردان شامل فسفولیپید هستن که باید از روغن درزمان فرایند تصفیه حذف شن.  در پژوهشی مقایسه میزان حذف فسفولیپیدا در صمغ گیری با آب ، با اسید و صمغ گیری به روش TOP  انجام شده و نتایج نشون می بده که  پس از صمغ گیری آبی مقدار فسفر تا ppm 4/70 در روغن درآورده شده ی کلزا و تا ppm 9/60  در نوع پرس شده ، کم شد .مقدار باقی مونده ی فسفر در روغنای درآورده شده و پرس شده ی آفتابگردان به ترتیب ppm9/56 و ppm1/50 بود . گرچه مراحل صمغ گیری اسیدی مقدار فسفر رو تا زیر ppm 8/11 در روغنای پرس شده و درآورده شده ی آفتابگردان و زیر ppm 4/21 در روغنای درآورده شده و پرس شده کلزاکاهش داد. مؤثرترین فرایند صمغ گیری ، صمغ گیری TOP بود که باعث کاهش محتوای فسفری در روغن پرس شده ی کلزا تا میزان ppm 1/15 و در روغن آفتابگردان تا میزان ppm 1/10 فسفره. به هر حال صمغ گیری  TOP نمی تواند محتوای فسفر ، Mg ، Ca رو تا زیر ppm 1/15 ، ppm16/15 و ppm 2/3 در روغن درآورده شده کلزا به دلیل محتوای زیاد این عناصر در روغن نپخته ساده برسونه (۵۸)

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه رشته کشاورزی : بررسی اثرکاربرد قارچ مایکوریزا و تنش خشکی برکارایی جذب عناصر غذایی و روابط آبی در گیاه لوبیا سبز

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد