عنوان پایان نامه :

 جداسازی و همسانه‏سازی ژن‏های۹۳ hrpW و hrpG جهت انتقال به لیمو ترش طبق ایجاد مقاومت به شانکر مرکبات

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

۱-۱-    آنتی‏بیوتیک‏ها

با استفاده از روش‏های استاندارد، آنتی‏بیوتیک‏های مورد استفاده با غلظت مناسب تهیه و در میکروتیوب‏های ۵/۱ میلی لیتری تقسیم‏بندی گردید و در ۲۰- درجه سانتی‏گراد نگهداری شد. آنتی‏بیوتیک آمپی‏سیلین (mg/ml 75) به‏عنوان بیان کننده انتخابی واسه پلاسمیدهای pGEM7zf(-) و pUCI9 و کانامایسین (mg/ml 50) واسه پلاسمید pBI121 استفاده شد، به‏علاوه به خاطر انتخاب آگروباکتریوم هم از آنتی‏بیوتیک ریفامپسین (mg/ml 75) استفاده شد.

واسه تهیه محلول‏های مادری آنتی‏بیوتیک، معمولاً از آب استریل استفاده شد که بعد از حل کردن پودر آنتی‏بیوتیک‏ها، در شرایط استریل فیلتر (فیلتر ۲۲/۰ میکرومتر) می‏شن. حلال ریفاپسین برخلاف آمپی‏سیلین و کانامایسین که آب می‏باشه، متانوله که در اون صورت احتیاجی به فیلتر نداره. پلیت‏های آنتی‏بیوتیک تا یک هفته قابل نگهداری در یخچال هستن (سمبروک و راشل،۲۰۰۱).

۱-۲-    طراحی شروع کننده

واسه انجام مراحل مختلف افزایش و یا تاییدهای مولکولی بر مبنای PCR و تعیین پشت سر هم، آغازگرهای اختصاصی طراحی شدن. آغازگرهای اختصاصی hrpW و hrpG واسه افزایش و جداسازی دو ژن مورد نظر از ژنوم باکتری xcc به گونه‏ای طراحی شدن که آغازگرهای رفت جدا از اینکه پوشش چند نوکلئوتید اول ژن به همراه کد ساده در انتهای ‘۵ خود دارای سایت برش XbaI و ۲ نوکلئوتید اضافه بر اون بعنوان Overhang می‏باشه، اما در مورد آغازگرهای برگشتی دارای جایگاه‏های برش مختلف هستیم، به گونه‏ای که در شروع کننده برگشتی مربوط به hrpW سایت SacI و در مورد شروع کننده برگشتی hrpG جایگاه BamHI قرار می‏گیرد، جدا از اینکه این شروع کننده برگشتی hrpW دارای کدون پایان بوده در صورتی که این کدون در شروع کننده برگشتی مربوط به hrpG به جهت حفظ و بیان gus در وکتور بیانی، حذف شدهه. ویژگی‏ها و ساختارهای ثانویه احتمالی همه آغازگرها با کمک نرم افزار Oligo7 بررسی شد و بهترین ترادف‏ها سفارش داده شدن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : تاثیر مکمل سازی سیر و پیاز تازه برعملکرد و سیستم ایمنی جوجه های گوشتی۹۱

[۱]  primer

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه جداسازی و همسانه‏سازی ژن‏های۹۳ hrpW و hrpG جهت انتقال به لیمو ترش طبق ایجاد مقاومت به شانکر مرکبات

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه جداسازی و همسانه‏سازی ژن‏های۹۳ hrpW و hrpG جهت انتقال به لیمو ترش طبق ایجاد مقاومت به شانکر مرکبات

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد