عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

۳-۱-    تولید واریته‎های هیبرید ذرت و توانایی ترکیب‎پذیری

بهترین روش اصلاحی جهت افزایش کارکرد ذرت در واحد سطح تولید ارقام هیبریده (Hallauer and Miranda, 1988). این روش بیشترً بر فرضیه وجود هتروزیس در نتاج حاصل از دورگ گیری  استوار هست و پس بدلیل محدود بودن سطح زیر کشت، راندمان تولید افزایش یافته که این خود هدف اصلی در خود کفائی کشاورزیه. از طرف دیگر به خاطرکمبود زمین زراعی و منابع آبی میشه با استفاده از سیستم چند کشتی در سال، بیشترین حد استفاده از زمین زراعی رو برد و واسه این منظور هیبریدهای زود رس پیشنهاد می شه که بشه اونا رو بعد از برداشت غلات کشت نمود و دوم اینکهً اون که با افزایش تراکم، کمبود کارکرد هیبریدهای زود رس نسبت به هیبریدهای دیر رس رو جبران کرد (Poehlman, 1986).

رمز موفقیت در تهیه واریته‎های هیبرید به توانایی به‎نژادگر در دست یابی به ترکیب مناسبی از لاینهای خالص جهت ایجاد هیبرید‎های برتر بستگی داره. واسه این منظور بهتره از لاینهای اینبردی استفاده شه که به دلیل خلوص و فاصله ژنتیکی اون­ها (که باعث هتروزیس بیشتر در نتاج می شن)، دارای قدرت ترکیبی مناسبی واسه صفات مطلوب مورد نظر باشن تا ترکیب ژنی صفات خود رو به نتاج منتقل کنه. واسه این منظور نیاز به آزمایش لاین­ها از دید قدرت ترکیب‎پذیری‎ و اثرات ژنی کنترل کننده صفات می‎باشه تا طبق این پارامترها بشه لاین­های مطلوب رو انتخاب کرد (Hallauer and Miranda, 1988).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : بررسی فونستیک تریپس های خاک زی و قارچ خوار در شهرستان گرگان، استان گلستان

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد