عنوان پایان نامه :

 بررسی فرسایش حوضه ۹۳آبریز سد ماکو با مدل  EPMو MPSIAC و محاسبه رسوب وارد شده به مخزن

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

 

جدا شدن ذرات از توده های اصلی خاک

در این مرحله، اول خاکدانها بر اثر از بین رفتن  هوموس  و کلوییدای خاک، چسبندگی خود رو از دست میده و از هم می پاشند. پس، خاک آماده ی فرسایش می شه در اینجور وضعی، لایه سطح خاک که حاصلخیزترین قسمت اینه، یهویی کم کم به وسیله آب یا باد از جای خود کنده می شه. پس از فرسایش خاک رویی، لایه های غیر حاصلخیز زیری یا سنگ مادر اون ظاهر می شه. عواملی مثل انجماد و ذوب متناوب، ضربه قطرهای باران و جریان آب، اثر جدا کنندگی دارن و مواد رو واسه شسته شدن آماده می کنن.

۲-۶-۲- انتقال ذرات جدا شده

چون ذرات خاک، چسبندگی خود رو از دست داده ان، نمی تونن در مقابل جریانای شدید آبا یا بادهای سریع مقاومت کنن. پس، از جای خود کنده می شن و به نقطه ای دیگر منتقل می گردن.

مسافتی رو که آب یا باد، مواد رو با خود می برن، به عوامل مختلفی بستگی داره که ازجمله میشه خیلی آب یا باد، شیب زمین، ریزی و درشتی آبرفتا یا بادرفتا هم اینجور، مسطح  و وسیع بودن جلگها و دشتا اشاره نمود.

۲-۶-۳- تجمع و جمع شدن مواد

آبرفتا کم کم که از شدت جریان آب و شیب زمین کم کرده می شه، از حرکت باز می مونن و در سطح زمین رسوب می کنن؛ طوری که اول ذرات بزرگ تر و بعد ذرات ریزتر بر جای می مونن، در بعضی موارد، تجمع مواد آبرفتی به اندازه ای زیاده که یک طبقه ی رسوبی قابل توجه رو تشکیل می دهند. بادرفتا هم هر جا به مانع(مثل گیاه، دیوار، سنگ و چیزای دیگه ای به جز اینا)برخورد کنن، روی هم جمع می شن. این مواد در شرایط فوق العاده، تشکیل تپه های بزرگ و حتی توده های بزرگ ماسه ای رو می دهند. توده های بزرگ ماسه ای(تلماسهای) جنوب شرق ایران که با ارتفاع حدود۲۰۰متر، مساحتی حدود”۱۶۲×۵۲” کیلومتر رو اشغال کردن، نمونه ای از این بادرفتا هستن                                                                                                                                                                                                                                                                   

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه کشاورزی : بررسی اثرکاربرد قارچ مایکوریزا و تنش خشکی برکارایی جذب عناصر غذایی و روابط آبی در گیاه لوبیا سبز

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه بررسی فرسایش حوضه ۹۳آبریز سد ماکو با مدل  EPMو MPSIAC و محاسبه رسوب وارد شده به مخزن

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه بررسی فرسایش حوضه ۹۳آبریز سد ماکو با مدل  EPMو MPSIAC و محاسبه رسوب وارد شده به مخزن

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد