عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

۲-۷- نانوذرات نقره

   نانو ذرات نقره ترکیباتی هستن که از یون Ag+ سر گرفته و خاصیت ضد میکروبی زیاد قدرتمندی دارن. این ترکیبات اتحاد اکسیدان­های مختلفی از Ag، Ag+، Ag2+ و Ag3+ هستن. روش کار این ترکیبات از راه اثر بر نفوذپذیری غشا و فعالیت آنزیم­های زنجیره تنفسی می­باشه (جیونگ و همکاران، ۲۰۰۴؛ راسل و هوگو، ۱۹۹۴؛ پارک و همکاران، ۲۰۰۵). نانوذرات نقره یون Ag+ آزاد می­کنن (لوک و همکاران، ۲۰۰۷) و به شکل وسیع در خالص سازی آب، پزشکی، پارچه و الیاف و دیگر صنایع غیر گیاهی کاربرد دارن (جین و پرادیپ، ۲۰۰۵؛  دوباس و همکاران، ۲۰۱۱؛ چن و شلوسز، ۲۰۰۸). در صنعت باغبانی در حذف باکتری­های محیط کشت (عبدی و همکاران، ۲۰۰۸)، و اخیرا با استفاده در محلولای نگهدارنده گل­ها بریده کاربرد دارن (بصیری و همکاران، ۲۰۱۱؛ لیو و همکاران، ۲۰۰۹؛ کیم ۲۰۰۵؛ سلگی و همکاران، ۲۰۰۹).

تیمارهای نانوذرات به عنوان تیمار پالس و همیشگی واسه گل­های شاخه بریده اخیرا استفاده می­شه (سلگی و همکاران، ۲۰۰۹؛ لیو و همکاران ۲۰۰۹) و به عنوان یک عامل ضد باکتری دارای اهمیته (لوک و همکاران، ۲۰۰۷). گزارش شدهه که کارکرد نانو ذرات در مورد اجزای سیتوپلاسمی و اسید­های نوکلئیک و مهار آنزیم­های زنجیره تنفسی و تداخل با غشا و فرآیندهای نفوذپذیری غشاه (لیو و همکاران، ۲۰۰۹).

لو و همکاران (۲۰۱۰) در بررسی غلظت­های  مختلف نانو ذرات در افزایش عمر پس از برداشت گل رز مشاهده کردن که غلظت ۵۰ میلی گرم در لیتر نانو ذرات بهترین تیمار و دلیل افزایش عمر گل رو کاهش از دست دهی آب، کوچیک شدن منفذ روزنه و پس کاهش تعرق در اثر اعمال نانوذرات گزارش کرد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه رشته مهندسی کشاورزی : بررسی اثر میزان رسیدگی و تعداد چین برداشتی بر عملکرد کمی و کیفی تولید توتون pvh19

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد