عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

۱-۱- خواص بیولوژیک اسانس­ها و عصاره­های گیاهی

 

تحقیقات زیادی در مورد خواص بیولوژیکی خیلی از اسانس­ها و عصاره­های گیاهی انجام شده و استفاده از اون­ها به عنوان دارو در تعدادی از کشورا در علم پزشکی جدید پایه ریزی شدهه. از خواص کلی اسانس­ها و عصاره­های گیاهی می­توان به خاصیت ضداکسایشی، ضد ­سرطانی، ضد ­ویروسی، ضد ­دردی، ضد­ ورم، ضد تب، ضد انگلی و استفاده به عنوان حشره کشای گیاهی اشاره کرد (۸).

 

۱-۱-۱-  بی خطر بودن مصرف اسانس و عصاره

 

تعداد خیلی از ترکیبات کلی اسانس­ها و عصاره­های گیاهی جز لیست مواد سالم و امن قرار گرفتن گرچه که تعداد قابل توجه­ای از این ترکیبات باعث تحریک بافت دهن و ایجاد سوزس در مخاط بدن می­کنن ولی به دلیل غلظت­های پایین مورد استفاده در مواد غذایی این مسئله در عمل مشکلی ایجاد نمی­کنه (۴۷).

 

۱-۱-۲-  خواص ضد باکتری اسانس­ها و عصاره­های گیاهی

 

یکی از ویژگی­های اسانس­ها و عصاره­های گیاهی ، خاصیت هیدروفوبیکی یا آبگریزی اون­هاس که این مواد رو قادر می سازه در ساختار غشا­های لیپیدی یاخته­های باکتریایی و میتوکندریایی نفوذ کنن و با مشکل در ساختار لیپیدی یاخته، باعث نفوذ پذیری و نشت مواد از غشا می­شن. نشت گسترده مولکولای لازم و یونا از یاختهای باکتریایی، مشکل در کار پمپ محرکه الکترونی، در آخر موجب مرگ اونا می شن (۱۹، ۴۱ و ۶۷).

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه کشاورزی : عوامل موثر بر عدم پذیرش مدیریت تلفیقی مگس زیتون در بین باغداران زیتون شهرستان رودبار

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد