عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

۲-۴-۲- عملیات مدیریت ترکیبی آفات

روش­هایی که در مدیریت ترکیبی آفات مورد استفاده قرار می­گیرد به روش­های زراعی، فیزیکی، مکانیکی،  بیولوژیکی، فرمونی، هورمونی، ژنتیکی و روش­های شیمیایی به توضیح زیر تقسیم می­شه.

۲-۴-۲-۱- روش­های کنترل زراعی

شامل مجموعه­ای از عملیات زراعی و مدیریت مزرعهه که موجب کاهش ضرر عوامل ضرر­زا می­شه. مثلا تنظیم تاریخ کاشت با توجه به بیولوژی آفات، کاهش ضرر اونو امکان­پذیر می­سازه. مثلاً در شرایط اصفهان، ذرت­های کاشته شده در نیمه دوم خرداد و دیرتر از اون، از ضرر زنجرک­ها و تعدادی از ویروس­ها که به وسیله این زنجرک­ها منتقل می­شن، در امان می­مثل (جلالی، ۱۳۸۵).

اگر از الگوی هرساله تحولات آفات اطلاعاتی وجود داشته باشه می­توان با تنظیم تاریخ کاشت، دوره قرار گرفتن گیاه رو طوری تنظیم کرد که در اون دوره جمعیت آفات کم باشه. هم­اینجور، با برداشت زودتر و یا با استفاده از ارقام زودرس تا حدی ضرر آفت رو کم کرد (کوچیکی و خلقانی، ۱۳۷۷). و بقیه روش­های کنترل زراعی می­توان، شخم زدن، یخ­آب زمستانه، رعایت تناوب زراعی، آبیاری مناسب، کوددهی مناسب و هرس شاخه­های آلوده رو نام برد.

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه رشته کشاورزی : بررسی تأثیر کمپوست کود گاوی در بستر کشت و شوری آب آبیاری بر رشد گیاه پرنده ی بهشتی Strelitzia reginae) )

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد