عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

۱-۱-۱     وضعیت جنگل شناسی

سری شش تنگار در دامنه ارتفاعی ۱۰۰ تا ۱۳۰۰ متر از سطح دریا گسترش داره. تغییر ارتفاع از سطح دریا، وجود یال، دره ها و جهت­های مختلف دامنها عوامل مهمی در اختلاف دما، میزان رطوبت و بارندگی هستن. تنوع خاک و سنگ مادر و شیب میدونا موجب قرار گرفتن گونه های کلیماتیک و ادافیک به شکل تیپای جورواجور در سری شدهه. گونه های درختی مهم سری به ترتیب زیادی (حجم) شامل ممرز، توسکا، راش، افرا، انجیلی، خرمندی، لیلکی، بلوط، لرگ، شیردار، نمدار، ون و بقیه گونه های نادر هستن که بیشتر به شکل انفرادی یا گروه های کوچیک پراکندگی دارن. وضعیت این جورا به دلیل تراکم زیاد دام و واقع شدن چند آبادی در داخل و دور سری موجب کاهش کمیت و کیفیت گونه های درختی یادشده به ویژه گونه بلوط و ممرز در این میدون شدهه.

در شرایط فعلی توده های جنگلی سری شش تنگار به دلیل تمرکز دامداری و واقع شدن چند داهات در داخل اون دست خوش تغییرات شدیدی شدهه. عوامل فوق توده های جنگلی رو خیلی به طرف قهقرائی پیش برده تا جایی که بعضی وقتاً در نقاط زیاد و بحرانی عامل­های جنگل شناسی مثل تاج پوشش، تعداد در هکتار، حجم در هکتار به کمتر از ۵۰% رسید و نتیجه اون محال بودن زادآوری طبیعی مطلوب در سطح سریه. پوشش علفی پایه بلند، حضور همیشگی دام در میدون و پراکندگی بی نظم درختان مادری در ۳۰% سطح سری ازجمله عواملیه که آینده تجدید زندگی رو با مشکل روبرو نمودهه. کم ارزش بودن اکثریت درختان و قرار گرفتن توده های بدفرم در نقاط کم شیب و دور آبادی و گاو سراها با تاج پوشش باز ونیم باز در سطح سری ازجمله دلایلی هستن که احیایی مصنوعی رو واسه رسیدن به حد مطلوب پیش رو داره. در این سری دریک سوم سطح که در دوره گذشته تحت مدیریت قرارگرفتهه کارایی نه خیلی تأثیرگذار انجام شدهه که تنها به یک موفقیت نسبی دست پیدا کرده ولی این میزان نسبی بوده و بازم نیاز به حمایت مصنوعی مثل حذف پایه مای بدفرم، جنگل کاری و خراش سطحی داره.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه مهندسی کشاورزی : بررسی ویژگی های بیوفیزیکی و بیوشیمیایی سوسیس تخمیری ماهی کپور معمولی(Cyprinus carpio) تلقیح شده با کشت آغازگر ترکیبی باکتری های Lactobacillus plantarum و pentosaceus Pediococcus

وضعیت جنگل کاری­های موجود، طبق اطلاعات به دست اومده از آماربرداری و تشریح قطعات میزان کل سری برابر ۱۱۱ هکتار. گونه های کاشته شده بیشترً افرا، توسکا، صنوبر، زربین، ون و بلوط هست. جنگل کاری موجود دارای کیفیت مناسب و موفق بوده و بیشتر اون در مرحله رویشی تیرک هستن.

جنگل کاری فوق در شرایط مای محیطی مختلف زیر انجام شده.

– جنگل کاری در فضای باز

– جنگل کاری در چاله ها 

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد