عنوان پایان نامه :

 بررسی فاکتورهای موثر در باززایی درون شیشه¬ای مریم¬گلی¬کبیر۹۱ (Salvia sclarea L.)

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

کاشت ریزنمونه

همه ریزنمونه­ها در محیط کشت پایه MS شامل ۳ درصد ساکارز، ۸/۰ درصد آگار و ۰۱/۰ درصد ویتامین و غلظت­های مختلف تنظیم­کننده­های رشد، کشت شدن. ریزنمونه­های گره و نوک شاخه به شکل عمودی و ریزنمونه­های هیپوکوتیل و کوتیلدون به شکل افقی در محیط کشت قرار گرفتن. همه ریزنمونه­ها هر سه هفته یه بار در همون محیط کشت اول، واکشت شدن. بعد از حدود ۹ هفته، تعداد جوانه القا شده در هر ریزنمونه و تعداد شاخه باززایی شده در هر ریزنمونه، شمارش شدن.

 

۱۰-۳- آزمایش۴: بررسی اثر غلظت نمک در محیط کشت پایه MS و تیمار هورمونی بر ریشه­زایی شاخساره­های باززاشده مریم­گلی­کبیر

بعد از ۹ هفته، شاخساره­های ۴-۳ سانتی­متری باززایی شده از هر ریزنمونه به دقت خارج شده و در محیط MS شامل BAP (Mµ ۴/۴) قرار گرفتن یافتند. بعد از یک هفته به محیط پایه MS و  MS½ تکمیل شده با غلظتای مختلف (۵/۰ و۱ میلی­گرم در لیتر) IAA و IBA و محیط بی هورمون (شاهد) منتقل شدن. IBA قبل از اتوکلاو و IAA بعد از اتوکلاو به محیط کشت اضافه گردید. شیشه­ها در اتاق رشد دردمای  ˚C2  ± ۲۴ و دوره نوری ۱۶ ساعت روشنایی و ۸ ساعت تاریکی نگهداری شدن. بعد از حدود ۴ هفته، گیاهچه­های ریشه­دار شده از محیط جدا شده و تعداد ریشه­های هر گیاهچه، شمارش شده و طول ریشها اندازه گرفته شد. ریشه­های گیاهچه­ها با دقت با آب مقطر استریل واسه زدوده شدن آگار، شسته شده و گیاهچه­ها واسه موافقت با شرایط بیرون، به گلدان­های پلاستیکی شامل ترکیب پیت و پرلیت به نسبت (۳ به ۱) مرطوب شده با محلولMS  ½ ، منتقل شدن. واسه حفظ رطوبت نسبی، گلدانا در جعبه پلاستیکی شفاف قرارگرفته و در اتاق رشد نگهداری شدن. بعد از ۱۰ روز، درپوش جعبه پلاستیکی کم کم باز و گیاهچه­های موافق شده آخر سرً به گلخانه منتقل شدن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه کشاورزی : تأثیر کاربرد اکسین و موقعیت قلمه بر ریشه‎زایی قلمه‎های ساقه چهار درختچه زینتی متداول در فضای سبز۹۳

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه بررسی فاکتورهای موثر در باززایی درون شیشه¬ای مریم¬گلی¬کبیر۹۱ (Salvia sclarea L.)

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه بررسی فاکتورهای موثر در باززایی درون شیشه¬ای مریم¬گلی¬کبیر۹۱ (Salvia sclarea L.)

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد