عنوان پایان نامه :

 شناسایی و تعیین نژادهای ویروس وای سیب زمینی (PVY) بروشهای مولکولی در استان گلستان

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

مواد گیاهی

مواد گیاهی جهت انجام آزمون الایزا شامل برگهای جوون و طبقه سوم گیاه بود. جهت دسته بندی نمونه ها به هر بوته یک کد داده شد و یک برگ از بوته پس از توزین داخل کیسه­های پلاستیکی کوچیک و کل بوته داخل کیسه­های پلاستیکی بزرگتر قرار داده شد و کد هر بوته روی هر دو کیسه پلاستیکی درج گردید، علائم هر بوته و شماره اون در دفتر مخصوص ثبت شد. برگهای موجود در کیسه های پلاستیکی کوچیک جهت انجام آزمون الایزا استفاده شدن و کیسه­های شامل بوته­های سیب­زمینی تا مشخص شدن نتایج آزمون الایزا در یخچال نگهداری شدن. نمونه­های مورد استفاده بمنظور تست­های مولکولی هم به یخچال ۸۰- منتقل شدن.

۳-۲-۱- نگهداری نمونه ها در آزمایشگاه

نصف نمونه­های جمع آوری شده از مزارع تا فاصله زمانی یک هفته در دمای چار درجه سانتیگراد در یخچال نگهداری شدن. در این مدت نمونه­ها از کارایی مناسبی در مایه زنی و آزمون­های سرولوژیکی بهره مند بودن و کاهش غلظت ویروس در اونا مشهود نبود. نیمی دیگر از همون نمونه­ها بی معطلی بعد از انتقال از مزرعه به آزمایشگاه، در محیطی استریل با ازت مایع کوبیده و در فریز ۸۰- به خاطر انجام تست­های[مولکولی نگه داشته شد. این روش در دراز مدت هم به عنوان منبع مناسب ویروس واسه تستای مولکولی استفاده شد. از آنجایی که قرار دادن نمونه­های گیاهی آلوده در فریز ۲۰- درجه سانتیگراد باعث کاهش شدید غلظت ویروس می شد، بنابر این اینجور نمونه­هایی بدون کارایی واسه مایه زنی روی گیاهان افتراقی بود. این احتمال هست که در شرایط منجمد کردن تدریجی ۲۰- درجه سانتیگراد بر اثر انجماد آب درون سلولهای گیاهی و افزایش حجم اون در اینجور حالتی باعث ویرانی ارگانهای درون سلولی و اینکلوژن­های ویروسی شه. بنابر این بهترین حالت واسه نگهداری دراز مدت ویروس همون استفاده از ازت مایع و فریز ۸۰- بود.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : بررسی تأثیر کیفیت خدمات بر رضایتمندی مشتریان در بانک قرض الحسنه مهر ایران

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه شناسایی و تعیین نژادهای ویروس وای سیب زمینی (PVY) بروشهای مولکولی در استان گلستان

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه شناسایی و تعیین نژادهای ویروس وای سیب زمینی (PVY) بروشهای مولکولی در استان گلستان

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد