عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

اهمیت موضوع و ظرفیت صنایع تبدیلی کشاورزی در استان آذربایجان غربی

صنایع تبدیلی به عنوان یکی از مهم­ترین بخش­های اقتصادی و تولیدی کشور به حساب می­آیند. به خاطر تأمین غذای جمعیت رو به رشد کشور و رسیدن به خودکفایی نسبی در تأمین مواد غذایی، افزایش تولید چیزی ضروریه. افزایش تولید هم هنگامی ممکن خواهد گردید که سرمایه­­گذاری در ایجاد امکانات و تأمین نهاده­های لازم صورت پذیرد. اما با توجه به محدود کردن امکانات و نهاده­های موجود لازمه تا از اتلاف منابع جلوگیری و از نهاده­های موجود بیشترین حد بهره­ورداری لازم صورت گیرد و از امکانات موجود به بیشترین حد تولید ممکن برسیم. یکی از روشای افزایش تولید، افزایش کارایی نهاد­ه­های مورد استفاده با استفاده بهینه تکنولوژی موجود می­باشه که تجربه کشورهای پیشرفته ما رو به این واقعیت راهنمایی می­سازه. با توجه به اینکه یکی از خصوصیات مشترک کشورهای در حال پیشرفت پایین بودن بهره­وری عوامل تولید و فن­آوری مورد استفاده در واحدهای تولیدیه، توجه هر چه بیشتر به این بحث جهت رسیدن به پیشرفت اقتصادی ضروریه (ابطحی و کاظمی، ۱۳۷۹). سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از افزایش ۱۵۲ هزار تنی ظرفیت صنایع تبدیلی کشاورزی استان خبر داد. با بیان اینکه طبق برنامه ریزیهای انجام شده ۱۵۱ هزار و ۸۴۵ تن به ظرفیت واحدهای صنایع تبدیلی کشاورزی استان اضافه شد، پس تا الان واسه ۴۶۲ فقره طرح با سرمایه ثابت ۴ هزار و ۳۳۷ میلیارد ریال و اشتغال­زایی واسه ۵ هزار و ۴۷ نفر مجوز فعالیت صادر شدهه. طی سه ماه اول سال جاری تعداد ۸ واحد صنایع تبدیلی هم در سطح شهرستان­های میاندوآب، شاهین دژ، ارومیه و پیرانشهر با ۸۲ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال سرمایه گذاری در آذربایجان غربی آماده افتتاح و بهره­ورداری می شن. صنایع تبدیلی از ارکان اصلی رشد اقتصادی آذربایجان غربی می­باشه و استان هم حالا یکی از قطب­های اصلی صنایع تبدیلی کشاورزی کشوره بطوریکه با ارتقای این بخش هم حالا بخش کشاورزی پایه صنعتی آذربایجان غربی رو تشکیل میده. آذربایجان غربی در صنایع تبدیلی مثل کنسانتره و آبمیوه رتبه اول کشور رو داره، صنایع تبدیلی و تکمیلی پشتیبان تولیدات کشاورزی و پیشرفت صادرات  که پیشرفت این واحدها در کنار مزارع کشاورزی یکی از اولویتهای اصلی این نهاده. بازسازی و نوسازی و پیشرفت سطح فن­آوری صنایع غذایی و تبدیلی استان متناسب با خواسته بازارهای داخلی و جهانی و تقویت سیستمای آگاهی ‎رسانی به سرمایه­گذاران و صادرکنندگان رو موجب شکوفایی و رشد هرچه بیشتر این صنعت در استان می­باشه. الان در دست احداث بودن ۲۵۰ هکتار سایت گلخانه­ای به خاطر افزایش تولیدات کشاورزی هستن و هم حالا ۶۰ هکتار سایت گلخانه­ای در شهرهای مختلف آماده واگذاری به فارغ التحصیلان کشاورزی و افراد علاقه­مند به فعالیت در این سایت­هاس.
با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این طرحها تا پایان سال ۹۲ به اتمام رسیده و با استفاده از اونا واسه یک هزار و ۵۰۰ نفر فرصت اشتغال فراهم می­شه، آذربایجان غربی ظرفیت خوبی در مورد باغات داشته که با افزایش سطح باغات به یکی از قطبهای مهم تولید میوه در کشور تبدیل می شه (وزارت جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی، ۱۳۹۲).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : تاثیر ترکیبی صمغ کتیرا، امولسیفایرهای سدیم استئاروئیل لاکتیلات(SSL)و گلیسرول منو استئارات(GMS)بر ویژگی های رئولوژیکی خمیر و کیفیت نان بربری

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد