عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

اهمیت اقتصادی مگس زیتون

آستانه زیان اقتصادی مگس زیتون در زیتو­ن­های کنسروی پایینه و در خیلی از کشورهای آلوده به آفت، این سطح در حد یک درصد یا کمتره. آستانه زیان اقتصادی این آفت در اروپا واسه تولید روغن ۱۰ درصد محاسبه شدهه. میوه ارقام روغنی که برداشت اونا در فاصله زمانی بین ۴-۳ هفته بعد از شروع تغذیه لارو صورت می­گیرد، ضرر بیشتری رو می­بیند (Rice, 2000). مشکل اساسی دیگر واسه تولیدکنندگان وقتیه که تغذیه و سوراخ کردن میوه به وسیله لاروها، باعث ورود میکروارگانیسم­های گندخوار می­شه و با اکسیده کردن میوه­ها باعث ایجاد مزه و بوی نامناسب می­شن. این حالت معمولاً در آخر مرحله رشد و نمو لاروها اتفاق می­افتد (Rice, 2002).

 

 

۲-۴-۳-۴- علائم ضرر مگس زیتون

علائم سوراخ­شدگی و سوراخ­های خروجی آفت روی میوه­های زیتون، علامت خوب تشخیص فعالیت این آفته. مگس ماده در زیر پوست میوه محفظه کوچیکی ایجاد می­کنه و تخم خود رو در اونجا می­گذارد و پس این ناحیه فرو­رفته و سیاه­رنگ می­شه. تغذیه لارو منجر با ایجاد تونل داخل میوه و ویرون شدن قسمت گوشتی میوه می­شه. پس حمله باکتری­ها و قارچ­ها میوه زیتون پوسیده می­شه و باعث افزایش اسیدچرب آزاد روغن زیتون و تغییر رنگ اون می­شه (Athar, 2005).

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه کشاورزی : بررسی اثر سطوح مختلف آتورواستاتین و ال کارنیتن بر عملکرد تری‌گلیسیرید و کلسترول سرم جوجه‌های گوشتی راس ۳۰۸

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد