عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

 

شیب

مشخصات هیدرولیکی رودخانه مانند شیب و عمق اون توانایی حمل مواد رسوبی رو تعیین می کنه. در صورتی که اندازه رسوبات ، مقاومت در مقابل حمل رو مشخص می کنه. اندازه و ترکیب مواد بستر و تغییرات این مواد نسبت به عمق، اثر زیاد مهمی به روی عمل فرسایش داره.

بطور مثال رودخانه ای با شیب سریع رو در نظر بگیرین که مواد بستر اون تقریباً یکنواخت باشه. در بین عمل فرسایش، مواد بیشتری از قسمتهای بالا دست و مواد کمتری از قسمتهای پایین دست ورداشته می شن. در اثر این عمل شیب رودخانه کاهش پیدا میکنه. کاهش شیب تحت تاًثیر نقطه کنترل در پایین دست بوده و این نقطه کنترل ممکنه یک سد انحرافی در پایین دست باشه که پس کاهش شیب تدریجی بستر باعث می شه تا آخر سرً عمل فرسایش و کف کنی رودخانه متوقف شه.

 

 

۱-۳-۲- پوشش زمین 

زمینی که دارای پوشش خوب باشه مقدار انرژی باران رو کاهش داده و مقدار نفوذ رو از راه عمل ریشها در بین خاک متعادل می سازه. برعکس نبود پوشش گیاهی در اثر چرای احشام و یا آتیش سوزی، زمینا رو خالی از پوشش گیاهی کرده و بدترین شرایط واسه حوضه آبخیزداری و بهترین شرایط واسه عوامل فرساینده آماده می شه.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه : اثر تنش خشکی و کود نیتروژن بر عملکرد و میزان اسانس بابونه آلمانی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد