عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

خاک  

در اثر اتفاق افتادن باران بصورت ثابت بعضی از خاکها با سهولت بیشتری نسبت به خاکهای دیگر فرسوده می شن. این فرسایش به دلیل وجود متفاوت اوناس که به فرسایش پذیری خاک معروفه و به خصوصیات ذاتی خاکها بستگی داره. فرسایش به دلیل ضربه قطرات باران به سطح خاک خیلی بارندگی و انرژی جنبشی اون رابطه مستقیم داشته و با میزان رس موجود در خاک دارای رابطه معکوسه، چون که نیروی چسبندگی[۱] بین ذرات رس باعث افزایش پایداری خاک گردیده و پس از میزان فرسایش و تولید رسوب کم می کنه.

 

۱-۳-۵- آب و هوا

فرسایش ورسوب در هر منطقه تا حد زیادی وابسته به اقلیم و آب و هوای منطقه. آب و هوا جدا از اینکه اثر روی پدیده خاک زایی بر وضع پوشش گیاهی هم اثر داره. از عناصر تشکیل دهنده آب و هوایی که روی فرسایش اثر دارن نزولات آسمونی و درجه حرارته. بین نزولات آسمونی، بارانهای شدید نقش زیادی رو اجرا می کنن. مقدار و شدت بارندگی در میزان روان آب و پس در میزان فرسایش مؤثره. نقش برف هم در فرسایش خاک مناطق کوهستانی تا زمانی که آب نشده و روان آب تشکیل نگردیده کمه و اما اثر اون موقعی اهمیت پیدا می کنه که حجم خیلی از برف بصورت یهویی ذوب شه که در این صورت می تونه فرسایش شدیدی رو بوجود آورد و رسوب به دلیل این فرسایش رو به طرف رودخانه حمل کنه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه مهندسی کشاورزی : بهبود عمر گلجایی¬گلهای شاخه بریده رز، آفتابگردان و لیسیانتوس با استفاده از سدیم نیتروپروساید

 

 

۱ ۴ – عوامل اثر گذار بر فرسایش کنارها

این عوامل شامل جریان آب ، تراوش ، اثر موج ، آبدوی سطحی[۲] ، سرعت جریان آب در خم رودخانه ها[۳] و آبشستگی[۴]  هستن ، که در زیر به طور خلاصه آورده شدهه.

[۱] – Cohesive Force

[۲] – Surface run off

[۳] – Bend Velocity

[۴] – Scouring

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد