عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

برگا:

دوطرفه و به شکلای مختلف از خطی تا دایره ای دیده می شن و ممکنه در حاشیه مسطح و یا تاخورده (revolute) با لبه های به طرف بیرون برگشته باشن. برگا در بعضی گونه ها کم کم به طرف انتهای شاخه کمی بزرگتر هستن، یعنی برگای قانون گل آذین کمی بزرگتر از برگای ساقه ایست. برگا معمولاً دارای دمبرگای کوتاه هستن و یا ممکنه بی دمبرگ باشن. در محور برگا در محل اتصال برگ به ساقه معمولاً تعدادی برگ کوچیک هست.

یکی از مشخصات روشن در برگای آویشن وجود رگبرگ هاست که به عنوان یک صفت کلیدی در شناسایی گونه ها به کاربرده می شن. در تعدادی از گونه ها رگبرگا در سطح زیرین برجسته و ً مشخص هستن. رگبرگ میانی در وسط برگ و رگبرگای جانبی به تعداد یک تا شش جفت به شکلای مختلف دیده می شن. در گونه های ایران تعداد رگبرگای جانبی معمولاً از چار جفت تجاوز نمی کنه .رگبرگای جانبی ممکنه تا حاشیه برگ امتداد یافته و بعد به هم وصل گردند و یا ممکنه قبل از رسیدن به حاشیه محو گردند و طول کوتاه تری داشته باشن.در بعضی از گونه ها پایین ترین جفت رگبرگ جانبی در حاشیه برگ امتداد یافته و یک برجستگی مشخص رو در حاشیه برگ به وجود میاره(marginal) و یا در یه گروه دیگه رگبرگای جانبی در انتهای برگ به هم وصل می گردن(camptodromus) و آخر سر در یه گروه دیگه رگبرگای میانی و بغل دستی نازک و کم و بیش نامشخص هستن . سطح برگ معمولاً پنهون از کرکای ساده یک تا چند سلولی، کرکای تک سلولی سر غده دار و یا غدهای ترشحی بی پایه وبه صورت نقاط شفاف کروی به رنگای زرد، قرمز، نارنجی، سبز و یا بیرنگه. در تعدادی از گونه ها غدها منحصراً در سطح زیرین برگ حضور دارن و درگروهی دیگر در دو سطح برگ دیده می شن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه مهندسی کشاورزی : بررسی روش های مختلف عصاره گیری از مراحل مختلف رشدی میوه و برگ درخت زیتون تلخ Melia azedarach Linnaeus در کارایی این ترکیبات روی شته سیاه باقلا Aphis fabae Scopoli

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد