عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

گل آذین :

معمولاً انتهایی به شکل کروی، بیضوی در انتهای شاخه ها دیده می شن.چرخه های متراکم گل تشکیل شده و بعضی وقتا یک یا دو چرخه با فاصله نسبت به چرخه انتهایی به شکل چسبیده به ساقه و یا بعضی وقتا با دم گل آذین مشخص به چشم می خورن. در تعدادی از گونه ها مثل T.armeniacus گل آذین به شکل خوشه ای مرکب (panicle) دیده می شه و یا ممکنه چرخه های گل کاملً با فاصله نسبت به همدیگه قرار گرفته باشن.

 

١-٣-۳-براکتها:

معمولاً خطی و یا سر نیزه ای، بی کرک و یا پنهون از کرک به شکلهای مختلف هستن.

گلا: به شکل نر و یا ماده و ماده هستن. گلای ماده بدون برچمای بارورند. دارای دمگل و بی دمگل و به رنگای صورتی ،سفید ، قرمز،ارغوانی و بنفش هستن.

١-٣-۴-کاسه گل:

دارای ۵ دندانه که در دو لبه مشخص وجود دارن. لبه بالایی با سه دندانه کوتاه مثلثی یا سر نیزه ای که در حاشیه ممکنه دارای کرکای مژه ای و یا کرکهای ساده تک سلولی پراکنده و یا بدون کرک باشن؛لبه پایینی کاسه گل دارای دو دندانه باریک و مژه داره که این صفت در جنس آویشن ثابته و تموم گونه ها دارای کاسه با دندانه های پایینی خطی و مژه دارن و این دندانه ها معمولاً به طرف داخل خمیده ان و در موارد استثنایی صاف و بی خم شدن هستن، این دندانه ها معمولاً بلندتر از دندانه های بالایی هستن، ولی در بعضی از گونه ها ممکنه کم و بیش هم اندازه با دندانه های بالایی باشن. سه دندانه بالایی ممکنه کم و بیش در امتداد لوله کاسه قرار گیرند یا حتماً پهن تر از لوله کاسه باشن. گلوی کاسه معمولاً دارای یک دسته کرک سفید و ریش ماننده. کرکا و غدهای ترشحی از نوع کرکا و غدهای برگ روی کاسه گل دیده می شه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد کشاورزی : تاثیر ترکیبی صمغ کتیرا، امولسیفایرهای سدیم استئاروئیل لاکتیلات(SSL)و گلیسرول منو استئارات(GMS)بر ویژگی های رئولوژیکی خمیر و کیفیت نان بربری

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد