عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

نیازای آب و هوایی و خاکی واسه تولید بذر گیاه ریحان

شرایط آب و هوایی مناسب واسه بذرا، رطوبت پایین، خاک عالی، هوای گرم، صاف و خشک در تابستانه. در این شرایط محیطی، اتفاق آفتا و بیماریا کاهش پیدا میکنه. جدا از اینکه این، دورۀ رشد طولانی هم مورد نیازه تا بذرای با کیفیت تولید شه. پس انتخاب محیط، شرط اولیۀ تولید بذر هاس. همین طور انتخاب محصول بذری مناسب هم که بتونه در شرایط محیطی منطقه به طور موفق عمل کنه و باعث برسی به سود اقتصادی در تولید بذر شه، مهم و ضروریه (احتشامی و چائی چی، ۱۳۸۹). نیازای اکولوژیکی ریحان شباهت زیادی به نیاز­های اکولوژیکی مرزنگوش داره (امید بیگی، ۱۳۷۴)­. بذر ریحان چار تا پنج سال از قوه رویشی مناسبی برخورداره و در شرایط مناسب ۱۴ تا ۲۱ روز پس از کشت سبز می­شه­. دوره رویشی ریحان بین ۱۷۰ تا ۱۸۰ روزه­. ریحان در طول رویش به هوای گرم و تابش نور کافی نیاز داره­. درجه گرما مطلوب واسه جوانه زنی بذر ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتی­گراده­. این گیاه به سرما زیاد حساسه­. در طول رویش به آب کافی نیاز داره­. طوری که از بدو سبز شدن بذر تا برداشت پیکر رویشی به ۵۰۰ تا ۵۵۰ میلی­متر بارندگی (آبیاری) نیاز داره ریحان در طول رویش به ۱۵۰۰ ساعت روشنایی نیاز داره­، به مواد و عناصر غذایی کافی نیازمنده­. خاک مناسب واسه کاشت ریحان خاک­های با بافت متوسط یا خاک­های لومی شنی با مقادیر زیاد ترکیبات هوموسیه (امید بیگی،۱۳۷۴)­.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : اثرات اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی بر روی ابعاد زیست محیطی کشاورزی پایدار در شهرستان شفت

به نظر می رسه سبزیا در گروههای معینی از دید pH مطلوب به خاطر ترجیح دادن مواد غذایی خاص و تحمل مواد سمی قرار گیرند. سبزیا از نظر واکنش نسبت به واکنش خاک pH متفاوتند و کلیۀ اونا در محدوده pH 5/6-6 رشد می کنن (ناصری و تهرانی، ۱۳۷۴). کودهای حیوانی پوسیده نقش کلی­ای در افزایش کارکرد پیکر رویشی و اسانس ریحان داره. تحقیقات نشون می­بده که واسه تولید هر تن پیکر رویشی­، گیاهان ۱۸ کیلوگرم ازت­، ۸ کیلوگرم اکسید فسفر و ۱۵ کیلوگرم اکسید پتاس از زمین جذب می­کنن (امید بیگی­، ۱۳۸۷).

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد