عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

۲-۵-۱- رنگ­های آرایشی

رنگ یکی از خصوصیات مهم در اجناس آرایشیه که استفاده از اون­ها در اجناس آرایشی به عنوان یک عمل عادی جهت ایجاد زیبایی در اجناس آرایشی مورد توجه. به­خصوص استفاده از رنگ­های سنتزی به عنوان قابل اطمینان­تربن و مقرون به صرفه­ترین روش ارائه­ی رنگ به اجناس آرایشی در نظر گرفته می­شه. با این حال، بیشتر رنگ ­ها اثرات سوء بر بدن آدم دارن. در سال­های گذشته، افزایش شدید مریضی­های پوستی به عوامل رنگ­دهی در اجناس آرایشی رابطه داده شده­ان (آهلستروم[۱]، ۲۰۰۵).

 

۲-۵-۱-۱- شکلای مختلف رنگ­­های آرایشی

رنگ­­های آرایشی به سه دسته آلی، معدنی و  طبیعی تقسیم می­شن:

الف) رنگ­های آلی

رنگ­­های آلی در اصل قطران زغال سنگ و یا آنیلین نامیده می­شن چون اون­ها رو از منابع زغال سنگ درآورده می­کنن. با این حال، الان تقریباً همه رنگ­های آلی مصنوعی هستن و به شکل محلول در آب، محلول در چربی و یا عوامل غیر قابل حل در شکلای مختلف سایه­ها در دسترس هستن.

ب) رنگ­های معدنی

این دسته از رنگ ­های آرایشی، رنگ­هایی هستن که از ترکیبات فلزی نامحلول تشکیل شده­ان که بعضی از اون­ها از منابع طبیعی مثل زمین (مثلا خاک چینی، رسوبات کربن، اکسید­های آهن، اولترامارین­ها، اکسید کروم سبز، میکا، تیتانیوم دی­اکسید، اکسید روی، کائولین خاک رس و چیزای دیگه ای به جز اینا) و بعضی از اون­ها پس از پیوند خوردن با عناصر دیگر در خطر گرما بالا و بعضی وقتا شیمیایی، به دست می­آیند.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   بررسی ساختار تنوع ژنتیکی جمعیت های گندم نیای وحشی Aegilops crassa در ایران با استفاده از نشانگرهای بین ریزماهواره ژنومی و صفات ریختی

بعضی وقتا اشتباهیً رنگ­های طبیعی به عنوان رنگدانه­های معدنی که از زمین به دست می­آیند شناخته می­شن که این طبیعی به حساب نمی­آید چون که اون­ها معدنی هستن و در سطح ملکولی به وسیله تهیه­کنندگان تغییر داده شده­ان و ما اون­ها رو طبیعی می­نامیم هر چند حتی این از دید فنی درست نیس.

[۱] Ahlstrom

۱ Organic colors

۲ Inorganic colors

۳ Ultramarines

۴ Mica

۵ Mineral pigments

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد