عنوان پایان نامه :

 بهبود عمر گلجایی¬گله های شاخه بریده رز، آفتابگردان و لیسیانتوس با استفاده از سدیم نیتروپروساید

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

 

گیاه شناسی و پراکندگی اکولوژیکی گل آفتابگردان

آفتابگردان گیاهیه یک ساله از جنس Helianthus در خونواده Asteraceae بومی آمریکای شمالی، دارای گل آذین مثل خورشید با نام طبق با قطر حدوداً ۱۵ سانتی متره. این گل دارای ساقه محکم و کرک دار و برگای خشن و درشته. لقاح بیشترً از نوع دیگر گشنیه.

آفتابگردان به عنوان یک گیاه بی خیال نسبت به موضوع به طول روز طبقه بندی می شه چون در طیف بزرگی از طول روزها گل میده. این گل در خاکایی که بافت اونا از شنی تا رسی تغییر می کنه، خوب رشد می کنه.

 

۱-۴- اهمیت  اقتصادی گل آفتابگردان

گل آفتابگردان سطح زیر کشتی بین ۱۵۰-۱۰۰ هکتار بصورت گلخانه ای و فضای باز داره، که در استانای تهران، مرکزی و اصفهان واقعه.

۱-۵- گیاه شناسی گل لیسیانتوس

لیسیانتوس با نام علمی Eustoma qrandiflorum (Raf.)Shin واسه خونواده Gentianaceae دارای گل‏های جالب توجه و ساقهای بلند ‏است (لوگاسی و همکاران، ۲۰۱۰)، بومی ایالات امریکا از ویومینگ، جنوب داکوتا، نبراسکا، کلرادو، کانزاس، اوکلاهاما، تگزاس و به ویژه شمال مکزیکه (شینر،۱۹۵۷؛ وود و ویور، ۱۹۸۲). لیسیانتوس یکی از گیاهان زینتیه که بیش از۶۰ سال پیش در ژاپن به عنوان گل زینتی تولید می‏شد (اوکاوا و همکاران، ۱۹۹۱)، اما از ده ۱۹۸۰ به عنوان یک گل شاخه بریده خیلی زود در تجارت گل‏ها قرار گرفت (هالوی و کوفرانک، ۱۹۸۴). این جور یک دیپلوئید خودباروره (شمیر و همکاران، ۱۹۹۹) و به وسیله بذر افزایش می‎شه (اسلام و همکاران،  ۲۰۰۵).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه : تاثیر غلظت‌های مختلف برخی تنظیم کننده‌های رشد گیاهی بر ریزازدیادی گیاه ‌ارکیده

گلای لیسیانتوس از نظر شکل جام گل به چار گروه تقسیم می شن: قیفی، فنجانی، زنگوله‏ای و کاسه‏ای شکل(کاواباتا و همکاران، ۲۰۰۹). گل‏ها به شکل کم‏پر و پرپر در اندازه‏های کوچیک، متوسط و بزرگ و به شکل‏های تک یا چندتایی روی ساقه برگدار تشکیل می‏شن(قاسمی و کافی، ۱۳۸۹). 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه بهبود عمر گلجایی¬گله های شاخه بریده رز، آفتابگردان و لیسیانتوس با استفاده از سدیم نیتروپروساید

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه بهبود عمر گلجایی¬گله های شاخه بریده رز، آفتابگردان و لیسیانتوس با استفاده از سدیم نیتروپروساید

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد