Menu

دانلود پايان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : مقایسه اقتصادی روشهای کنترل بیماری بلاست برنج از دیدگاه کارشناسان و کشاورزان شهرستان لنگرود

0 Comments

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 مقایسه اقتصادی روشهای کنترل بیماری بلاست برنج از دیدگاه کارشناسان و کشاورزان شهرستان لنگرود

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

1-2- بیان ﻣﺴﺄله

   بیماری بلاست برنج که عامل آن قارچ Pyricularia grisea است، یکی ­­­از خسارت­زاترین ­عوامل ­بیماری قارچی در­ برنج­ به حساب می­آید. این بیماری، تاکنون از ٨٥ کشور دنیا، گزارش­ شده ­و ­­هر جا که ­برنج ­­­به صورت تجاری، کشت­ می­شود، وجود دارد و در مراحل نشا، پنجه­زنی و خوشه­دهی برنج را مورد حمله قرار می­دهد. به همین ­دلیل تحقیقات گسترده­ای روی ­آن در دنیا صورت­ گرفته است. اما هنوز خسارت­زاترین بیماری برنج محسوب می­گردد (پاداشت­دهکایی، ١٣٧٨).

این بیماری اولین ­بار در ایران توسط ­شریف و ارشاد در سال ١٣٤٥، از سواحل بحر خزر و سایر محققین، از نواحی دیگر برنج­کاری­ کشور مانند فارس، رامهرمز، میناب، اصفهان، قصر شیرین و گیلان غرب گزارش گردید. در اثر بیماری، روی برگ­های گیاهچه و بوته­های برنج در مراحل ­اولیه ­رشد و پنجه­زنی در شرایط مناسب، لکه­هایی ظاهر شده و سبب برگ­­سوزی می­شود و بوته­ها اغلب، از بین می­روند. آلودگی روی خوشه و گره­های ساقه، غالبا، خسارت زیادی به بار می­آورد. تعداد خوشه، کاملا تقلیل یافته و باعث  کاهش وزن هزار­دانه و کیفیت آنها می­گردد. زیان حاصل از بیماری را شریف در سال ١٣٥٣، در استان­های گیلان و مازندران، به طور متوسط، ٧% بر­آورد کرده است. به گفته­ی نامبرده، در پاره­ای از مزارع، خسارت تا ٨٠% بوده است (اخوت و همکاران، ١٣٦٩).

با توجه به ­خسارت بالا، کاهش محصول در برخی ­موارد به ٦٠% تا ١٠٠% هم می­رسد. روشهای مختلفی برای کنترل ­این بیماری در ایران و جهان استفاده شده از جمله استفاده از ارقام مقاوم، پیش­­آگاهی، مبارزه شیمیایی، مبارزه بیولوژیک و کنترل زراعی. علی­رغم تلاشها و تحقیقات ­فراوان­ در زمینه­ی مدیریت­ بیماری بلاست برنج، تاکنون به­ تاثیر اقتصادی و میزان رضایت ­کشاورزان­ از کیفیت و کمیت محصول، توجه نشده است.

در این پژوهش، علاوه بر بررسی اثرات روشهای مختلف مبارزه با بیماری بلاست در کنترل بیماری­، به­ اثرات اقتصادی و تعیین اقتصادی­ترین روش کنترل بیماری بلاست برنج پرداخته شده و همچنین مقایسه­ای بین نظرات کارشناسان جهاد کشاورزی و کشاورزان منطقه انجام می­گیرد.

1- 3- اهمیت و ضرورت تحقیق

برنج برای نیمی از مردم دنیا به معنی زندگی است (Basrah et al, 2011). بیش از نیمی از مردم دنیا از برنج به عنوان غذا استفاده می­کنند (Chauhan and Johnson, 2011). تامین غذا برای نسل حاضر از مشکلات اساسی دولتها بوده و بر اساس آمار سازمان ملل متحد هر ساله میلیون­ها نفر در اثر سوء تغذیه و گرسنگی می­میرند و از هر سه نفر فقط یک نفر سیر می­شود. این در حالی است که تولید مواد غذایی در کشورهایی که با افزایش جمعیت مواجه­اند، کاهش یافته است. جمعیت جهان در سال 2025 به 8 میلیارد نفر خواهد رسید. امروزه گرسنگی به عنوان یک پدیده اجتماعی مورد بررسی قرار­ گرفته و اثرات آن به عنوان یک معضل سیاسی در کشورهای قحطی­زده نمود می­یابد. این تهدید بیشتر متوجه اقتصاد کشورهایی است که به دلیل باقی­ماندن در ساز و کارهای کشاورزی سنتی و بهره­وری اندک عوامل تولید در این بخش، نمی­توانند به مقدار کافی مواد غذایی کافی متناسب با رشد جمعیت را تولید کنند (پژوهنده، 1392).

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه مقایسه اقتصادی روشهای کنترل بیماری بلاست برنج از دیدگاه کارشناسان و کشاورزان شهرستان لنگرود

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه مقایسه اقتصادی روشهای کنترل بیماری بلاست برنج از دیدگاه کارشناسان و کشاورزان شهرستان لنگرود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی کشاورزی با عنوان مقایسه اقتصادی روشهای کنترل بیماری بلاست برنج از دیدگاه کارشناسان و کشاورزان شهرستان لنگرود