ایده های خلاقانه کار و کاسبی اینترنتی

ایده یا مثال یا صورت یا انگاره یا طرح، در حقیقت یک تصور ذهنی است. شاید بتوان ایده دادن را اولین گام برای حل یک مشکل یا برآورده کردن یک نیاز دانست. به عبارت دیگر ایده ساده‌ترین راه حلی است که انسان در برابر یک مسئله یا نیاز به آن فکر می‌کند. هر چند می‌توان یک ایده را بسط داد و پیچیده کرد.ایده یک نوع تلنگر ذهنی درون افکار شخص می‌باشد که با مطرح نمودن آن موضوعیت خود را پیدا می‌کند انگاره ایست که تداعی ذهنی را به صورت یک طرح بیان می دارد ایده یک نوع اندیشه فکر و عقیده است که رسیدن به آرمان و موفقیت را بهمراه دارد

طرح ایده
ایده یک نوع نوآوری یا سبک جدیدی از نحوه مصرف یا اجرای یک خدمت یا فعالیت می‌باشد که با خود سهولت در انجام کارهای مربوطه را دارد.طرح یک ایده، با توجه به ماهیت ذهنی آن، می‌تواند فارغ از هر گونه قید و بندی صورت پذیرد. اما برای عملی کردن آن، باید به بسیاری از این محدودیتها مثل قوانینی فیزیکی، حقوقی و … توجه کرد. طرح ایده‌های نو، رابطه مستقیمی با خیال پردازی و خلاقیت دارد. این مطلب از کتاب داستان رابرت مک کی ترجمه محمد گذر آبادی چنین است که عناصر در داستان شامل واژه‌شناسی، ساختار، حادثه، صحنه، لحظه، سکانس، پرده، داستان، مثلث داستان، شاه پیرنگ، خرده پیرنگ، ضد پیرنگ، تفاوتهای صوری در درون مثلث داستان، پایانه‌های بسته در برابر پایانه‌های باز، کشمکش بیرونی در برابرکشمکش درونی، قهرمان منفرد در برابر تعدد قهرمان منفعل، زبان خطی در برابر غیر خطی، علیت در برابر تصادف، واقعیت پایداردر برابر واقعیت نا پایدار، تغییر دربرابر ایستائی، سیاست طرحی داستان، و بالأخره نویسنده باید بر فرم کلاسیک تسلط داشته باشد و به چیزی که می‌نویسد ایمان داشته باشد و این کلید حل معمای طرح یا ایده می‌باشد.

سایتی واسه ارائه چگونگی انجام کارا: شما می تونین یه سایت طراحی کنین و از آن واسه

 

توضیح کارای جور واجور استفاده کنین. مثلا، می تونین یه سایت بسازین و چگونگی برنامه نویسی رو آموزش بدین.
سایت پینت بال: یه دوربین روی سر خود نصب کنین و فیلم خود رو به هنگام بازی پینت بال ضبط کنین. این فیلم رو در سایت خود آپلود کنین.
قایق سواری: اگه قایق سوار حرفه ای هستین و به ماجراجویی در آب علاقه دارین تصاویر سرگرم کننده ای بسازین و در سایت بذارین.
استاپ موشن: استاپ موشن یکی از تکنیکای انیمیشن سازیه که در اون شی رو فریم به فریم حرکت داده و تصویر اونو به وسیله دوربین ضبط می کنن. سایتی رو واسه اینکار بسازین و تصاویری رو در این مورد منتشر کنین.
سایتی واسه جمع تمبر: اگه شمام طرفدار تمبر هستین و اونو جمع می کنین پس می تونین از این فرصت به نفع خود استفاده کنین. سایتی طراحی کنین و در اون تمبرهای قدیمی و مدرن رو به نمایش بذارین.
طرح کیک: آدمایی که در آشپزی و طراحی کیک مهارت دارن می تونن از این گزینه استفاده کنن.
سایت بازیای ویدئویی: وقتی که بازی محبوب خود رو انجام می دین از صفحه نمایش خود فیلمبرداری کنین و اونو در سایت خود به نمایش بذارین.
آموزش زبانای خارجی: اگه رابطه خوبی با زبانای خارجی دارین می تونین سایتی واسه آموزش زبانای خارجی بسازین. به افراد چگونگی صحبت کردن و نوشتن به یه زبون دیگه رو آموزش بدین. چالشای موجود رو نشون بدین، راهی واسه یادگیری ارائه کنین و مراحل آموزشی منسجمی در اختیار بازدیدکنندگان خود بذارین.
پیدا کردن طلا: اگه به کار حفاری علاقه مند هستین سایتی بسازین و در اون چگونگی دشت کردن طلا رو بگید.
مقایسه اجناس و خدمات: در مورد اجناس و خدمات برابر صحبت کنین و اونا رو با هم مقایسه کنین. واسه بررسی اجناس شرکتا از اونا پول بگیرین.
سایت خبری: آخرین اخبار بخشای جور واجور رو در اختیار بازدید کنندگان خود بذارین. در این شرایط ترافیک زیادی به طرف سایت سرازیر می شه.
سایت تحقیقاتی: در مورد یه موضوع خاص تحقیقات زیادی انجام بدین و به جزییات اون بدین.
۱۰۰ سایت برتر: یه سایت کامل راه اندازی کنین و در اون ۱۰۰ سایت برتر یه بخش رو معرفی کنین.
سایت مربوط به مواد غذایی: شما می تونین سایتی رو در مورد مواد غذایی و ارزش اونا بنویسین. غذاهایی که هر روز درست می کنین رو در سایت خود بذارین. دستور پخت اونا رو بنویسین. این سایت می تونه یه سایت کامل واسه طرفداران مواد غذایی باشه.
سایت شعر و ادبیات: شعرهای خود رو به شکل آنلاین منتشر کنین و با بقیه آدما به اشتراک بذارین.
سایتی واسه جمع اوری تصاویر: شما می تونین سایتی بسازین و در اون تصاویر مختلفی از کتابا و مجلات رو در اون به نمایش بذارین. از افراد بخواهید تصاویر جذاب رو در اختیار شما بذارن.
سایت تبلیغاتی: فضای تبلیغاتی رو در سایت خود به فروش برسونین.
سایت من بامزه هستم: از خودتون عکس بگیرین و در سایت بذارین. از افراد بخواهید به تصاویر شما رای بدن.
ایده کسب و کار
سایتDonation: یه سایت بسازین، داستانی جذاب تولید کنین و از افراد بخواهید از شما ساپورت کنن.
سایتی واسه ارائه روشای صرفه جویی در هزینه ها: شما می تونین یه سایت بسازین و روشای صرفه جویی در هزینه ها رو آموزش بدین. این مطالب به درد دانشجویان و زنان خونه دار می خوره.
زیاد شدن وزن: سایت شما می تونه نکاتی رو واسه زیاد شدن وزن ارائه کنه.
سایت آموزش طراحی: شما می تونین ویدئوهای آموزشی واسه طراحی بسازین و اونو بفروشین.
کارتای جور واجور بازی: سایتی رو واسه نمایش کارتای محبوب خود اختصاص بدین.
سایت جای بقیه نوشتن: طوری بنویسین انگار شخص دیگری هستین و طرفدار بدست بیارین.
سایت رترو: یه سایت به سبک رترو بسازین که در اون با حرکت موس(موشواره)(موشواره) دانه های برف روی صفحه نمایش می ریزه یا افکتای دیگری در اون به نمایش در می اید. اینجور سایتایی می تونه واسه بیشتر افراد جذاب باشه.
نکات عکاسی حرفه ای: اگه عکاس حرفه ای هستین، یه سایت بسازین و در اون نکات و ترفندهای مربوط به عکاسی رو منتشر کنین.
وبلاگ پیشرفت و گسترش بازیا: وبلاگی رو واسه ایجاد بازیای جور واجور بسازین و مراحل پیشرفت اونو بگید. از این روش می تونین فالوورها و طرفداران وفاداری رو به دست بیارین.
تشویق هکرها به هک نکردن: سایتی بسازین و در اون هکرها رو تشویق کنین دست از هک کردن سایتای بقیه بردارن.
سایت اوریگامی: تصاویر مرحله به مرحله از کار خود بگیرین . یه کتاب از اوریگامیای جور واجور تهیه کنین و بفروشین.
سایت پیاده روی: در دنیای پرمشغله امروز، افراد فرصت زیادی واسه ورزش کردن ندارن. شما می تونین یه سایت طراحی کنین و برنامه پیاده روی رو در اون منتشر کنین. از افراد بخواهید اینکار رو در جای زندگی خود بکنن.
سایت مد و فشن: در مورد استایلا و نکات مربوط به اون صحبت کنین. گرایشای جدیدی که در بخش مد و فشن هست رو بگید.
ماهیگیری: اگه به ماهیگیری علاقه مند هستین، سایتی راه اندازی کنین و در اون ترفندها و نکاتی رو در این مورد بگید. اگه براتون ممکن بود فایلای ویدئویی از چگونگی ماهیگیری رو در سایت بذارین.
سایت عیب پیدا کنی: یه موضوع خاص انتخاب کنین و در اون بخش متخصص شید. بعد در عیب پیدا کنی و برطرف کردن مشکلات موجود در اون بخش به افراد کمک کنین.
سایت مدیتیشن: تمرینات مربوط به مدیتیشن رو در سایت خودتون بگید.
سایت راهنمای مشاغل: این جور سایتا می تونه طرفداران زیادی داشته باشه. شما می تونین راهنماییای مفیدی واسه مشاغل جور واجور بسازین. یه کتاب الکترونیکی در این مورد تهیه کنین و بفروشین.
آموزش بافتنی: اگه شمام به این بخش علاقه مند هستین و مهارتی در بافتن دارین همین امروز دست به کار شید. تصاویر رو به شکل مرحله به مرحله آپلود کنین و آموزشای لازم رو ارائه بدین.
سایت معرفی افراد مشهور: یه سایت بسازین و محتوای اونو به معرفی افراد مشهور اختصاص بدین. شما می تونین مطالبی در مورد زندگی این افراد بنویسین و تصاویر اونا رو به نمایش بذارین.
سایت تاریخچه شرکتا: در مورد تاریخچه شرکتا و چگونگی ظهور هر کدوم صحبت کنین.
سایت مذهبی: جامعه ای رو به شکل آنلاین بسازین و در اون مطالب در رابطه رو منتشر کنین.
وبلاگ ماجراجویانه: شما می تونین همه سفرهای ماجراجویانه خود رو به شکل مستند در بیارین . تجربیاتی که در این سفرها به دست میارید رو بنویسین و به اشتراک بذارین. از یه دوربین حرفه ای واسه ایجاد تصاویر وبلاگ استفاده کنین.
ایجاد صلح در جهان: یه سایت راه اندازی کنین و در اون در مورد صلح جهانی و روشای رسیدن به اون صحبت کنین.
یادگاری: سایتی بسازین و در اون تصاویر یادگاریای خود رو بذارین. می تونین از بازدید کنندگان خود بخواهید تصاویر خود رو آپلود کنن.
سایت آموزشی واسه کودکان: یه سایت آموزش الکترونیکی واسه کودکان راه اندازی کنین.
سایت حیوانات: اگه به حیوانات علاقه مند هستین می تونین سایتی در این مورد بسازین.
سایت مرور و بررسی: اگه می خواید یه سایت بسازین می تونین اونو به مرور و بررسی موارد جور واجور اختصاص بدین. مثلا می تونین کتابایی که در مغازه های آنلاینی مثل آمازون هست رو بررسی کنین و از کاربران بخواهید تجربیات خود رو بگن.
سایتی واسه ارائه پیشنهادای کاهش وزن: اگه خودتون هم اضافه وزن دارین و می خواین وزن کم کنین بهتره سایتی با همین داخل مایه بسازین. وقتی که شروع به کاهش وزن می کنین همه چیز رو یادداشت کنین و کارایی که انجام می دین رو بنویسین.
سایت نقل قولا: سایتی رو بسازین و در اون نقل قول افراد جور واجور رو بگید.
پیشنهاد و ارائه کمک: سایتی بسازین و در اون افراد رو تشویق کنین راه حلی واسه مشکلات بقیه ارائه کنن.
سایت بازاریابی آنلاین: چون بازاریابی آنلاین رشد خوبی در سالای گذشته داشته، شما می تونین یه سایت راه اندازی کنین و از راه اون خدمات بازاریابی رو در اختیار مشتریان خود بذارین.
سایت ارائه و نمایش تجربیات: سایتی رو بسازین و در اون از تجربه های خودتون بگید. از بقیه افراد هم بخواهید تجربه های خود رو با شما در بین بذارن.
دوستداران گربه: سایتی رو بسازین که در اون تصاویر مربوط به گربه و چگونگی نگهداری از آن قرار میگیره.
نمایش آنلاین نمونه کارا: شما می تونین طرحا، تصاویر و بقیه استعدادهای خود رو به شکل آنلاین به نمایش بذارین.
سایت آرزوها: سایتی رو بسازین و در اون از بازدید کنندگان خود بخواهید آرزوهای خود رو بگن.
تست کوررنگی: سایتی رو بسازین که در اون تست کوررنگی ساخته میشه.
انجمن: یه انجمن بسازین و در اون با بقیه افراد بحث و رد و بدل کردن نظر داشته باشین.
سایت مربوط به بخش سیاست: یه سایت بسازین و در اون محتوای مربوط به سیاست رو منتشر کنین و جریانات موجود رو توضیح بدین. این بخش هم طرفداران خود رو داره.
دستور پخت شام: بیشتر افراد وقتی که میخوان شام خود رو آماده کنن ایده ای تو ذهن ندارن. شما می تونین مشکل این افراد رو حل کنین. سایتی بسازین و در اون دستور پخت غذاهای مختلفی که مناسب شامه رو ارائه کنین. از غذاها عکس بگیرین و در سایت بذارین.
سرنوشت خود رو انتخاب کنین: وبلاگی بسازین و در اون مسیرهای مختلفی رو در انتهای هر صفحه در اختیار افراد بذارین. اونا باید راهی رو انتخاب کنن. هر راه سرنوشت متفاوتی واسه اونا داره. در هر بازی، یافته های متفاوتی در اختیار اونا بذارین.
آهنگسازی: شما می تونین استعداد خود در میدون موسیقی و آهنگسازی رو با بقیه آدما به اشتراک بذارین.
آموزش باغبانی و کشت گیاه: واسه آدمایی که علاقه مند باغبانی هستن این گزینه می تونه عالی باشه.
سایت ایده های نو: سایت شما می تونه در برگیرنده ایده های ناب و تازه ای باشه که از طرف بقیه پیشنهاد می شه. می تونین از بازدید کنندگان خود بخواهید ایده های خود رو واسه شما ارسال کنن.
پیاده روی و کوهنوردی: اگه جزو آدمایی هستین که به پیاده روی و کوهنوردی علاقه دارن، بهتره یه سایت بسازین و تصاویر نابی از لحظات جور واجور بگیرین و در سایت بذارین. افراد رو به پیاده روی و کوهنوردی تشویق کنین.
ترفندهای دکوراسیون منزل: در این سایت می تونین ترفندهای دکوراسیون منزل رو بگید. خانمای خونه دار علاقه زیادی به این گزینه دارن پس می تونین بازدید کننده خوبی جمع کنین.
سایت آموزش نواختن گیتار: بیشتر افراد دوست دارن نواختن گیتار رو یاد بگیرن اما زمان کافی واسه حضور در کلاس رو ندارن. اگه مهارت کافی در نواختن گیتار دارین بهتره ویدئوهای آموزشی رو ضبط کنین و اونو در اختیار بازدیدکنندگان خود بذارین.
نکاتی واسه پولدار شدن: تلاش کنین در سایت خود نکات و ترفندهای مربوط به پولدار شدن رو بگید. مطمئن باشین افراد زیادی به این موضوع علاقه مند هستن.
سایت طرفداران داستان و فیلمای سینمایی: می تونین داستانی در مورد فیلما و کتابای مورد علاقه خود بنویسین.
سایت آموزشی: یه سایت بسازین و در اون به افراد کمک کنین در امتحانای جور واجور موفق شن.
سایت آموزش موسیقی: شما می تونین در وبلاگ یا سایت خود در مورد موسیقی صحبت کنین.
سایت هنری/ نقاشی: یه سایت بسازین و نقاشیای خود رو به فروش برسونین. شما می تونین نسخه دیجیتال نقاشیای خود رو با قیمت کمتری بفروشین.
سایت آنلاین واسه ویدئوی ورزشی: شما می تونین ویدئوهای ورزشی مثل دوچرخه سواری رو در سایت بذارین و افراد رو به انجام تمرینات ورزشی تشویق کنین.
وبلاگی واسه سئوال سوالات: سایتی بسازین و به افراد بذارین سوالات خود رو بپرسند. شمام می تونین به این سوالات جواب بدین.
پایدار نگه داشتن یه رابطه: بیشتر افراد در روزای ساده ازدواج، رابطه خوبی با همسر خود دارن اما در اثر گذشت زمان این رابطه کمرنگ تر می شه. سایتی بسازین و در اون نکاتی رو واسه پایداری بیشتر یه رابطه بگید. نکات همسرداری رو هم به سایت خود اضافه کنین.
تعمیر لوازم برقی: سایتی بسازین و در اون نکات و ترفندهای مربوط به تعمیر لوازم برقی رو بذارین.
سایت بهترینا: در مورد بهترینای هر کدوم از بخشای کاری مطلب بنویسین.
جمع مطالب جور واجور: سایتی بسازین و همه مطالب مربوط به یه بخش خاص رو در اون جمع کنین. محتوای شما ممکنه تصویری، متنی، ویدئویی و صوتی باشه.
سایت بخش کاری: یه موضوع خاص بسازین و تنها در مورد اون مطلب بنویسین. این دقیقا همون چیزیه که بیشتر آدما به دنبال اون هستن.
سایت تعبیر رویا: سایتی بسازین و به بقیه بذارین خواب خود رو در اون بگن. شما می تونین خواب این افراد رو تعبیر کنین. البته اگه مهارت کافی در انجام اینکار ندارین بهتره زیاد درگیر نشید.
سایتی واسه توضیح مراسم عروسی: شما می تونین یه سایت بسازین و همه مواردی که واسه برگزاری یه عروسی خوب نیازه رو لیست کنین. اگه سایت موفقی داشته باشین می تونین از تبلیغات موجود هم برخوردار شید.
انتشار داستان و رمان: نویسندگی حرفه بسیار جذابیه. اگه استعداد نوشتن دارین همین امروز دست به کار شید. داستانای طولانی و رمانای جذاب بنویسین و در سایت خود منتشر کنین.
فروش اپلیکیشن: اگه برنامه نویس هستین و می تونین اپلیکیشنای مفیدی بنویسین همین امروز دست به کار شید. یه سایت بسازین و اپلیکیشنای طراحی شده رو به فروش برسونین.
آموزش زوربینگ: در این سایت می تونین ورزش زوربینگ رو به بقیه یاد بدین و فایلای ویدئویی سرگرم کننده از آن منتشر کنین.
سایت منبع واسه اینفوگرافیکا: یه سایت به درد بخور و منحصر به فردی واسه اینفوگرافیکای دیجیتال بسازین.
سایت نظرسنجی: سایتی رو با امکان نظرسنجی و رای گیری بسازین تا به بقیه آموزش بدین.
کپی کردن ایده های بقیه: این گزینه با اینکه زیاد باحال نیس اما می تونین از ایده های بقیه استفاده کنین و سایت خود رو با کمی تغییر بسازین.
لیست منابع به درد بخور: سایتی رو بسازین و در اون همه منابع لازم افراد رو بذارین. در این شرایط ترافیک خوبی به دست میارید و رتبه بالایی در موتورهای جستجو دارین.
آموزش خوانندگی: در دنیای امروز، خوانندگی طرفداران زیادی پیدا کرده. اگه بتونین سایتی با این داخل مایه تهیه کنین بسیار موفق هستین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *