سئو و بهینه سازی پیشرفته سایت- قسمت ۷

باشد.
۲-لینک سازی با توجه پیج اتوریتی صفحات:
زمانی بهترین گزینه برای درج لینک های ما بالا بودن پبج رنک آن سایت یا صفحه بود. اما چرا امروزه با اتکا به این گزینه دیگر به موفقیت که می خواهیم دست پیدا نمی کنیم؟ شما زمانی که می خواهید برای سایت خود بک لینکی دریافت کنید به چه گزینه ای رجوع می کنید؟؟ کیفیت سایت، میزان بازدید و رتبه السکا، پیج رنک بالا اما بین هزاران مقاله چرا نکات دقیق تر ذکر نشده است؟

اماpage rank یا Page Authority: پیج رنک در اوایل زود به زود آپدیت می شد و گزینه خوبیبرای مشخص شدن امتیاز یک صفحه به شمار می رفت. با گذر زمان و تغییراتی که در الگوریتمهای گوگل به وجود آمد، تغییرات لحظه ای شد تا آن جایی که شما امروز یک سایتی را در صفحه اول و رتبه ۰ گوگل می بینید ولی یک روز بعد آن را در رتبه های پایین تر. خب با این تفاصیر رتبه یک سایت به چه صورت مشخص می شود ، امروزه ابزار اندازه گیری صفحات Page Authority آن می
باشد .
Page Authority میزان امتیازی است که به صورت اتوماتیک از ۰ تا ۰۱۱ به یک سایت داده می شود و برای تمامی صفحات یک نمره خاص در نظر گرفته می شود. از این رو در میابیم که بهترین نوع دریافت بک لینک از سایت ها یا صفحاتی است که Page Authority بالا با موضوعی مرتبط به سایت است.برای مثال موضوع سایت شما املاک است بهترین کاری که می توانید کنید این است که وب سایتی را که در زمینه املاک یا مرتبط با آن فعالیت می کند را پیدا کنید و با توجه Page Authorityآن اقدام به ثبت لینک در آن کنید. اما از کجا بفهمیم پیج اتوریتی یک صفحه یا یک سایت چه عددی است برای این کار شما دو راه دارید .۰ – نصب تولبار سایت seomoz.org و استفاده از ابزار سایت moonsy.com

۰-نصب تولبار سایت seomoz.org :
مطابق شکل زیر به سایت seomoz.org از منوی pesources گزینهseo tools را انتخاب کنید.
۶۱

بعد از آن در قسمت پایین سمت چپ صفحه نوشته شده است سئو تولبار بر روی گزینه دانلود آن کلیک کنید.

با توجه به مرورگرتان گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.
۶۰

بعد از این که گزینه مورد نظر را انتخاب می کنید به صفحه دیگری می روید و تولبار را نصب می کنید و بعد از نصب آن مرورگر خود را می بینید که مانند شکل زیر دارای تولبار سئو می باشد.

۱-استفاده از ابزار سایت moonsy.com
روش دومی که می توانید پیج اتوریتی یک صفحه را مشاهده کنید استفاده از ابزار سایت moonsy.comمی باشد به این منظور به آدرس زیر بروید و مانند تصویر آدرس سایت مورد نظر را وارد کنید وpage authority آن را مشاهده کنید.
http://moonsy.com/page_authority/

با توجه موارد فوق باید توجه زیادی داشته باشیم که از چه صفحاتی لینک می گیریم در واقع لینک گرفتن از صفحاتی که پیج اتوریتی پایینی دارند بی فایده می باشد.
۳-لینک سازی به صورت co-citation:
همان طورکه بخش قبلی گفتیم اخیراً گوگل در الگوریتم خود تغییر خوبی را قرار داده و در حال حاضرAnchor text مانند قبل کارایی ندارد. مفهوم جدیدی در بهینه سازی سایت وجود دارد به نام Co-Citation . اجازه بدهید با یک مثال ساده تفاوتAnchor Text وCo-citation را به شما توضیح بدهم. معمولاً زمانی که میخواهیم سایت خودمان را معرفی کنیم و یا فردی سایت ما را معرفی میکند به صورت زیر لینک میدهد:
برای اطلاعات بیشتر در مورد ایساتیس اینجا را کلیک کنید.
اگر خیلی خوش شانس باشید سایت مورد نظر به شیوه زیر به سایت شما لینک میدهد.
ایساتیس یک سایت آموزشی در زمینه طراحی سایت است.
سایتی که در حالت دوم به ما لینک بدهد میتواند بر رتبه کلمه کلیدی طراحی سایت برای ایساتیس تأثیر گذار باشد.
نکته مهم این است که همه سایتها به صورتanchor text به ما لینک نمیدهند در این شرایط چه کار باید کرد که رتبه کلمات کلیدی خودمان را در موتورهای جستجو مخصوصاً گوگل افزایش دهیم.
در این جاست که مفهومCo-citation به کمک ما میآید. این روش بسیار ساده است مطمئناً خود شما به صورت طبیعی این کار را انجام دادهاید ولی مطمئناً با یادگیری آن میتوانید با استفاده صحیح آن رتبه خودتان را افزایش دهید Co-citation به این معنی است لطفاً به مثال زیر توجه کنید:
فرض کنید میخواهیم در سایتی مقاله ای درج کنیم و لینک سایت خودمان را قرار دهیم. شاید این سایت به شما حتی اجازه استفاده ازAnchor-text را نیز ندهد. در این شرایط گوگل به کلمات کلیدی ما در قبل و بعد از لینک توجه میکند. البته برای تأثیر بیشتر همیشه سعی کنید در سایتهایی لینک بسازید که در زمینه کاری شما فعالیت میکنند بنابراین در هنگام لینک سازی مانند زیر عمل میکنیم:
جهت اطلاعات بیشتر در مورد تکنیکهای بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی سایت به
.مراجعه نمایید www.isatise.com
در این شرایط گوگل به ۱ کلمه کلیدی تکنیکهای بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی سایت در مورد صفحه شما توجه میکند.
در این شرایط کار لینک سازی بسیار آسانتر از قبل شده است و با کمی تلاش می توانیم برایسایت خود لینک های بسیاری بدست آوریم. در لینک سازی بعد از توجه به تکنیک Co-citationباید به ارتباط آن صفحه با سایت شما و Page Authority آن دقت داشته باشید. پس بهترین لینک های ورودی سایت را لینک هایی تشکیل می دهند که از صفحات معتبر و مرتبط با موضوع سایت شما می آیند. )منبع: مدیرسایت(
۶-لینک سازی به صورت خودکار:
شاید شماهم بارها نظیر این صحبت هارا شنیده باشید لینک سازی خودکار و لینک سازی به صورت طبیعی، لینک سازی به صورت خودکار در صورتی ایجاد می شود که شما محتوایی که در سایت و یا وبلاگ خود منتشر کرده اید بسیار ناب و کمیاب باشد و دیگر وب مسترها به راحتی به شما لینک دهند .
۷-لینک گرفتن از لینکدونی وبلاگ ها:
تعداد زیادی از وب مستران اینترنت را وبلاگ نویسان تشکیل می دهند و جایگاه آن ها به دلیل تولید محتوای تازه ارزش زیادی نزد گوگل دارند. لینک گرفتن از وبلاگ ها می تواند اعتبار سایت شما را افزایش دهد. بعضی از وبلاگ ها سیستم ارسال لینک را به صورت خودکار ایجاد کرده اند و کاربران می توانند به راحتی لینک های خود را به اشتراک بگذارند اما بعضی دیگر این قابلیت را ندارند بنابراین شما باید به آن ها ایمیل برنید و از آن ها درخواست ثبت لینک کنید.
۸-ساخت لینک های طعمه:
ایجاد لینک طعمه یکی از جدیدترین مفاهیم مشهور در ساخت لینک است، لینک های طعمه به هرگونه مطالب در وب سایت ها می گویند که می توانند مانند یک طعمه ، بازدید کنندگان را واردنمایند که لینک های مورد نظر شما را در سایر وب سایت ها قرار دهند. Matt cuts مهندس بخشاسپم گوگل ، لینک های طعمه را اینگونه توصیف می کند : “چیزی آنقدر جالب که توجه مردم را جلب می کند” برای ساخت لینک های طعمه به مهمترین چیزی که باید دقت داشته باشید عنوان آن لینک می باشد سعی کنید عنوان های بحث برانگیز و مطابق با میل کابران خود بنویسید و لینک آن ها را در شبکه های اجتماعی و تالارهای گفتمان قرار دهید. )منبع: وب برندینگ(
۹-لینک سازی در بین پست های سایت خود:
یکی دیگر از روش های لینک سازی ساخت لینک در بین پست های وب سایت خودتان می باشد که در صورت انجام اصولی آن می توانید به نتایج خوبی دست یابید اما باید توجه داشته باشید که در این امر نباید زیاده روی انجام دهید.
۰۱-لینک سازی دستی با ساخت وبلاگ های متعدد:
شما می توانید برای هر یک از موضوعات سایت خود یک وبلاگ جداگانه داشته باشید زیرا هر کاربر به یک موضوع علاقه دارد و در صورت انجام این کار از آن استفاده زیادی می کنند. پس همین حالا برای سایت خود تعدادی وبلاگ ایجاد کنید و با روش هایی که گفتیم شروع به لینک سازی برای سایت خود کنید. فقط دقت داشته باشید محتوایی که در وبلاگ های خود قرار می دهید کپی نباشد یا اگر کپی می کنید لینک آن ها را قرار دهید و آن مطالب را مورد نقد و بررسی قرار دهید.
۰۰- ثبت لینک در وب دایرکتوری های معتبر:
یکی از راه های دریافت بک لینک ثبت سایت در دایرکتوری های معتبر می باشد. در انتخاب دایرکتوری باید به اعتبار آن، اسپم نبودن آن، پیج اتوریتی و ارتباط با سایت خود توجه داشته باشید. برای مثال دایرکتوری dmoz از نظر گوگل دایرکتوری معتبری می باشد و حتی برخی ازمحقیقن سئو در جهان معقدند که یکی از اصول Link building ثبت سایت در این دایرکتوری میباشد. برای ثبت سایت خود در دایرکتوری ها باید به نکات مهمی توجه داشته باشید.
۰-تهیه لیست دایرکتوری ها: قدم اول باید لیستی از دایرکتوری های معروف فارسی و خارجی تهیه کنید. برای پیدا کردن دایرکتوری های معروف فقط کافی است در گوگل عبارت لیست دایرکتوری را سرچ کنید خوشبختانه عده زیادی از افراد اقدام به تهیه لیست های دایرکتوری کرده اند.
۱-انتخاب دسته بندی مناسب: انتخاب مناسب ترین دسته بندی مرتبط، کلید طلایی و پر اهمیت در ارسال و ثبت در دایرکتوری ها می باشد. در هر دایرکتوری، یک مدیر وب برای کمک به کسب و کار آنلاین شما و تصمیم گیری در مورد وب سایت شما وجود دارد. اگر وب سایت شما ارزش و اعتبار مورد نظر از دایرکتوری کسب نکرد، ثبت وب سایت شما به سرعت مورد بررسی قرار گرفته و مانند زباله به recycle Bin ارسال می شود.
سریع ترین راه برای رسیدن به recycle Bin، انتخاب گروه اشتباه در دایرکتوری ها می باشد! علاوه بر این، همهء دایرکتوری ها به شما اجازه ثبت و ارسال به دسته بندی های سطح بالا را نمی دهند؛ در این صورت کمترین کلیک نسبت به صفحات اصلی دایرکتوری را خواهید داشت.عناوین را عاقلانه انتخاب نمایید
بسیاری از دایرکتوری ها به شما اجازه ایجاد عنوان برای وب سایت تان را می دهند. این عنوان ها هایپر لینک شده و به وب سایت تان بک لینک می شود. بنابراین کلمات کلیدی که در عناوین استفاده می کنید، کلمات کلیدی است که گوگل آنها را مهم تصور خواهد کرد. مثلاً می خواهید وبلاگ تان رتبهء خوبی با کلمه کلیدی “کفش مخصوص رقص” کسب نماید و بعد نکتهء ریزی در عنوان بندی ثبت در دایرکتوری ها وجود دارد که شما عنوان وب سایت تان را “وبلاگ لیلی” می نامید!
هنگامی که شما از کلمات کلیدی مرتبط در عناوین خود استفاده می کنید و سپس آن را دردایرکتوری ثبت می کنید، این روند باعث ایجاد Link building به صورت طبیعی در موتور جستجو میشود.
۱-ایجاد کلمه کلیدی مرتبط در توضیحات: در حالی که توضیحات اهمیت کمتری نسبت به عنوان دارد، اما کلمه کلیدی در آن تعیین کنندهء میزان ارتباط لینک می باشد و همچنین زمینه ساز ایجاد فعالیت های مشتریان بالقوه در دایرکتوری می شود. سعی کنید توضیحات شما در حد ۱ جمله کوتاه )۰۳ تا ۱۳ کلمه( و یا ۱ شرح طولانی تر )۱۱ تا ۳۱ کلمه( بوده و از آن در دستور العمل های متفاوت در دایرکتوری استفاده کنید. همچنین از استفاده بیش از حد از حروف بزرگ و علامت گذاری ها به صورتی که کاملاً آشکار است، خودداری نمایید. زیرا که دایرکتوری ها چنین وب سایت هایی را رد خواهند کرد. ) منبع: کاسپید(
۰۱- ارسال مقاله و خبر به سایت های مرتبط:
یکی دیگر از راه های لینک سازی گرفتن لینک از سایت های دیگر به صورت ارسال مقالات و اخبار می باشد. در این روش شما مقاله و یا خیر را منتشر می کنید و با روش co-citation به سایت های مرتبط و پربازدید ارسال می کنید برای پیدا کردن سایت هایی که مقالات و یا اخبار دیگران را انتشار می دهند می توانید گزینه ارسال خبر را در گوگل سرچ کنید البته اگر خاطرتان باشد در فصل مربوط به شناسایی الگوریتم های گوگل گفتیم بنا به دلایلی خرید لینک باعث جریمه شدن سایت می شود اما اینجا لازم میدانم بگویم شما می توانید به سایت های پربازدید و معتبر هزینه هایی پرداخت کنید و با روش co-citation مقالات و اخبار خود را در آن ها انتشار دهید زیرا هر مقداری که سایت شما خوب و پرمحتوا باشد بازهم نیاز به لینک سازی دارید با این روش می توانید لینک های مفید و با ارزشی برای سایت خود به دست آورید.

۰۱- لینک سازی به وسیله پست های مهمان:
پست مهمان یکی از روش های جدید لینک سازی می باشد که دارای بازدهی بسیاربالایی می باشد و باعث صرفه جویی در هزینه ها نیز می شود و شما می توانید به جای اینکه هزینه به سایت های دیگر پرداخت کنید برای آن ها نویسندگی به صورت مهمان انجام دهید. پست مهمان )Guest Post( به نوشته ای میگویند که یک نفر در وبلاگ یا وب سایت دیگری که متعلق به او نیست مینویسد و تمامی خوانندگان آن وبلاگ یا سایت آن نوشته را مشاهده میکنند و معمولاً میتوانند مشخصات نویسنده را ببینند و برای نوشته او نظر ارسال کنند. نکته مهم در پست مهمان آن است که باید به صورت اختصاصی برای سایت میزبان نوشته شود. توجه داشته باشید ارسال پست مهمان علاوه بر لینک سازی در برندسازی و جذب بازدیدکننده سایت نیز کمک شایانی می کند.
۰۲- ساخت لینک در تالارهای گفتمان:
یکی دیگر از راه های لینک سازی فعالیت در تالارهای گفتمان می باشد. به روش های مختلفی شما می توانید از تالارهای گفتمان لینک بگیرید که میتوان به لینک گرفتن در امضا و به روش -cocitation اشاره کرد. در روش اول شما در تالارهای معروف و معتبر عضو می شوید و لینک سایتتان را در امضای خود قرار می دهید و شروع می کنید به رفع نیاز کابران در این صورت آنها نیز جهت آشنایی بیشتر با شما از لینک امضایتان به سایت شما مراجعه می کنند. اما در روش دوم شما مقلات مفیدتان را در انجمن ها قرار دهید و در انتهای آن به صورت co-citation لینک سایت خود را معرفی کنید یا برای مثال جمله زیر یک روش لینک سازی در انجمن ها می باشد:
برای استفاده از دیگر آموزش های طراحی سایت به وب سایت www.isatise.com مراجعه نمایید.
یا حتی می توانید در تالارهای گفتگو تایپیک های سریالی ایجاد کنید و تمامی مقالات خود را به
۷۱
صورت روزانه یا هفتگی انتشار دهید که این روش نیز می تواند یک تایپیک را محبوب کند و باعثبالارفتن پیج اتورتی آن شود.
۰۳-لینک گرفتن از سایت های اشتراک لینک:
در اینترنت سایت های زیادی وجود دارند که کار آن ها اشتراگ گذاری لینک های روز می باشد. که شبکه dig از معروف ترین آن ها در دنیا شبکه می باشد. دیگ یک وبگاه پیونددهی جمعی است. در واقع سایت هایی که لینک آنها در صفحه اول سایت دیگ وارد میشود به صورت متقابل بازکننده بسیار زیادی پیدا میکند. گاهی تعداد بازدیدکنندگان یک سایت از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *