سئو و بهینه سازی پیشرفته سایت- قسمت ۸

طریق دیگ قدری بالا میرود که به علت اتمام پهنای باند سایت از کار میافتد به این حادثه اصطلاحاْ پدیده دیگ گفته میشود. اما نمونه های فارسی سایت های اشتراک لینک نیز وجود دارند که شما با عضویت در آن ها می توانید بازدیدکنندگان زیادی را به سایت خود فرا خوانید. یک نمونه موفق فارسی سایت لینک پد می باشد که شما با عضویت در آن می توانید لینک های مفید سایت خود را برای همگان به اشتراک قرار دهید.
۰۶-دریافت لینک از شبکه های اجتماعی:
یکی از راه های دریافت لینک فعالیت در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاشتن لینک پست های سایت در آن جا می باشد. در شبکه های اجتماعی به دو صورت می توانید برای سایت خود لینک دریافت کنید دریافت لینک از home page و دریافت لینک با اشتراگ گذاری لینک های سایت. در تمامی شبکه های اجتماعی عضو شوید و در home page آن ها به سایت خود لینک دهید و هرگونه محتوایی که در سایت خود تولید می کنید در آن ها نیز به اشتراک بگذارید. همانطور که در بخش آشنایی با الگوریتم های گوگل گفتیم شبکه های اجتماعی امروزه برای موتورهای جست و جو از جمله
۷۰
گوگل بسیار مهم شده اند و فعالیت در آن ها کمک زیادی به بالا رفتن اعتبار سایت نزد گوگل میکند.
از معرفترین شبکه های اجتماعی دنیا می توان به:
– www.facebook.com
– www. twitter.com
– plus.google.com
– www.linkedin.com
– www.stumbleupon.com
اشاره کرد و در بین شبکه های اجتماعی فارسی نیز می توان به سایت کلوب و فیس نما اشاره کرد.
در این شبکه های اجتماعی عضو شوید و فعالیت مستمر داشته باشید.
۰۷-لینک گرفتن از شبکه های اشتراک تصاویر:
یکی دیگر از راه های لینک بیلدینگ اشتراک گذاری تصاویر در شبکه های اشتراک تصاویر و دریافت لینک از قسمت توضیحات آن می باشد. شما می توانید یک دوربین عکاسی تهیه کنید و با عکاسی مستمر، لینک های مفیدی برای سایت خود دریافت کنید. از معروفترین شبکه های اشتراک تصاویر می توان به سایت های flickr و pinterest اشاره کرد.
۰۸-لینک گرفتن از شبک های اشتراک ویدیو:
در بخش مربوط به تولید محتوا فواید تولید ویدیو و راه های آن را توضیح دادیم. تولید ویدیو علاوه بر بالابردن اعتماد مشتری و رفع نیاز کاربران می تواند در لینک سازی نیز تاثیر زیادی داشته

باشد. از این جهت توصیه می شود ویدیوهای تولید شده خود را در شبکه های اشتراک ویدیو قراردهید تا همگان در سراسر دنیا از آن ها استفاده کنند. معروفترین شبکه اشتراک ویدیو در دنیا شبکه اجتماعی یوتیوب می باشد این سایت که زیرمجموعه سایت گوگل می باشد بسیار برای آن قابل توجه است توصیه می شود یک صفحه شخصی در آن ایجاد کند و به صورت منظم و دوره ای اقدام به قرار دادن ویدیو در این شبکه کنید و در قسمت توضیحات به سایت خود لینک دهید اما شبکه فارسی آپارات نیز محل خوبی برای قرار دادن ویدیو ها و دریافت لینک می باشد.
نکته:
توصیه می شود به نسبت پتانسیل سایت خود با استفاده از روش های گفته شده اقدام به لینک سازی برای سایت خود کنید و موارد گفته شده را به صورت مداوم و پیوسته به صورت دائمی انجام دهید.
جمع بندی کلی:
۰-روش های لینک دهی
۱- لینک های با ارزش از دیدگاه گوگل
۱-لینک سازی زمان برمی باشد و باید کاملا طبیعی صورت گیرد
۲-لینک سازی با توجه پیج اتوریتی صفحات
۳-لینک سازی به صورت co-citation
۶-لینک سازی به صورت خودکار
۷-لینک گرفتن از لینکدونی وبلاگ ها
۸-ساخت لینک های طعمه
۹-لینک سازی در بین پست های سایت خود
۰۱-لینک سازی دستی با ساخت وبلاگ های متعدد
۰۰- ثبت لینک در وب دایرکتوری های معتبر
۰۱- ارسال مقاله و خبر به سایت های مرتبط
۰۱- لینک سازی به وسیله پست های مهمان
۰۲- ساخت لینک در تالارهای گفتمان
۰۳-لینک گرفتن از سایت های اشتراک لینک
۰۶-دریافت لینک از شبکه های اجتماعی
۰۷-لینک گرفتن از شبکه های اشتراک تصاویر
۰۸-لینک گرفتن از شبک های اشتراک ویدیو سخن پایانی:
به پایان کتاب سئو و بهینه سازی سایت رسیدیم در این کتاب ۳ بخش مهم را پشت سر گذاشتیم، ۰- طراحی سایت و برنامه ریزی برای سئو ۱- بهینه سازی داخلی سایت ۱- شناخت الگوریتم های گوگل ۲- تولید محتوای جدید و کاربرپسند ۳- راه های لینک سازی و دریافت بک لینک با فراگیری اصولی که در این پنج بخش بیان کردیم به راحتی می توانید وب سایت خود را به صدر نتایج گوگل برسانید، تمامی نکات گفته شده بسیار مهم است و برای موفقیت بیشتر شما باید بتوانید موارد گفته شده را باهم مرتبط کنید برای مثال تولید محتوا در لینک سازی ، شبکه های اجتماعی محبوبیت سایت و حتی برندسازی می تواند مفید باشد. از نظر من راز سئو داشتن یک سایت خوب برای کابر است و هنر شما آن است که این را به موتورهای جست و جو بفهمانید. در حین حال باید توجه داشته باشید به جرم عجله و سئوسازی بیش از حد از طرف پنگوئن جریمه نشوید. امیدوارم از این کتاب بتوانید استفاده های زیادی داشته باشد، بنده حقیر کمترین سهم را در این آموزش داشته ام و به همت بزرگانی که در ادامه لینک سایت های آن ها را بیان می کنیم این کتاب نگاشته شد.
همین جا از شما بایت مطالعه این کتاب تشکر می کنم و برای شما آرزوی موفقیت دارم. )براتی( در صورت رضایت، مقاله مربوط به این کتاب را در سایت خود انتشار دهید.
http://www.isatise.com/seobook
همچنین پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.
[email protected]
www.raminbarati.ir www.isatise.com 19091179126 رامین براتی
منابع و ماخذ:
www.tortak.com ………………………………………………………………………….. تورتک www.modiresite.com ………………………………………………………………. مدیر سایت www.seomoz.ir …………………………………………………………………. سئو موز فارسی www.1admin.ir ……………………………………………………………………….. یک ادمین www.kaspid.com ………………………………………………………………………… کاسپید www.iranseo.com ……………………………………………………………………. ایران سئو www.webbranding.ir …………………………………………………………….. وب برندینگ www.rezashirazi.com …………………………………………………………… رضا شیرازی www.mahdika.com ……………………………………………………………………… مهدیکا www.seomoz.org …………………………………………………………………….. Seomoz www.mattcutts.com/blog …………………………………………………………. Mattcutts

و در آخر از آقای محسن کریمی مدیر سایت شرکت ایفانت بابت همکاری در انتشار این کتاب تشکر می کنم.
« به امید ارتقا رتبه انسانیت و کسب اوصاف الهی »
آذر ۰۱۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *