سئو پیشرفته yoast- قسمت ۳

و صفحات( را برای یافتن کلمات کلیدی خود انجام دهید و در راستای یک راه مشخص گام بردارید: استراتژی کلمات کلیدی. در این فصل به شما میگوییم که استراتژی کلمات کلیدی چیست و چرا داشتن آن حائز اهمیت است.
جستجوی کلمات کلیدی و استراتژی کلمات کلیدی
جستجوی کلمات کلیدی فعالیتی است که بر اساس آن شما به کلماتی میرسید که میخواهید در آنها رتبهی خوبی بیاورید. استراتژی کلمات کلیدی امری بسیار گسترده است. می توان از آن به عنوان تصمیمات شما در رابطه با جستجوی کلمات کلیدی نام برد. برای چه کلماتی میخواهید رتبه بگیرید؟ چه تعدادی ؟ برنامهی بلند مدتتان چیست؟ آیا در آینده هم بر روی همین کلمات کلیدی تلاش میکنید، یا اینکه بر روی کلمات کلیدی دمبلندتری کار خواهید کرد. یا در طولانی مدت از کلمات کلیدی بلندتری استفاده میکنید؟ چه تعداد کلمه کلیدی؟
در مورد سختی یا آسانی تعیین تعداد کلمات کلیدی نمیتوان به راحتی قضاوت کرد. تنها کافی است که تعدادی را انتخاب کنید که بتوانید از عهدهی آن برآیید. شاید انتخاب ۱۰۰۰ کلمهی کلیدی هم برای شما آسان باشد.

حتی اگه کسب و کار کوچکی هم داشته باشید باز هم با صدها کلمه کلیدی درگیر هستید. اما لزومی ندارد که برای تمامی این کلمات کلیدی در ابتدا سریعاً صفحه بسازید ) این کار را در طولانی مدت میتوانید انجام دهید(. مزیت والای داشتن سیستم مدیریت محتوا(CMS) مثل وردپرس به شما کمک میکند تا این کلمات را به تدریج اضافه کنید. بر روی این موضوع فکر کنید که چه کلمات کلیدی در حال حاضر برای شما اهمیت دارد و کدام کلمات فعلاً مهم نیستند؟ برای تولید محتوایتان اولویتبندی را در نظر بگیرید.
سر یا دم؟
بسیار مهم است که کلمات کلیدیتان را دستهبندی کنید. برخی کلمات کلیدی بسیار رایج هستند )سر( ، در حالی که مابقی کلمات )که زیاد رایج نیستند( میتوانند در جهت ساختن کلمه ترکیبی مناسب )دم( به ما کمک کنند .شما باید خودتان تشخیص دهید که کدام کلمات کلیدی برای کسب و کار شما مهمتر هستند و ترافیک بیشتری را برای سایت شما ایجاد میکنند. در کنار آن تنها تعداد کمی از کلمات کلیدی رایج را نگه دارید. با بقیه آنان کلمه ترکیبی مناسب درست کنید )به دم کلمات بچسبانید(. در فصل بعد اطلاعات دقیقتری از کلمات کلیدی دمبلند در اختیارتان میگذاریم )و اهمیت این کلمات(.
کلمات کلیدی رایج را باید در صفحات پربازدید وبسایتتان قرار دهید )در صفحه نخست و صفحاتی که یک لایه پایینتر هستند(. محتواهایی که بر روی کلمات کلیدی دمبلند تأکید دارند باید در صفحات زیرین قرار بگیرند .
در فصل بعد به طور دقیق به شما در مورد محتوا و ساختار آن توضیح میدهیم .
تنظیم استراتژی کلمات کلیدی
قانون استراتژی کلمات کلیدی شما نباید راکد باشد. لازم است که با پیشرفت شرکت و سایتتان آنها نیز تغییر کنند. باید منطبق با شما رشد کنند. اگر این امر پیش نیاید شما در کارتان اشتباه کردهاید.
شما میبایست تغییرات را کام لالاً در نظر بگیرید و خود را با آنها تطبیق دهید. اگر سایت فروشگاهی شما با فروشمحصولات جدید کار خود را آغاز نموده باشد،میبایست لیست کلمات کلیدی خود را گسترش دهید. اگر هدفتان بازار جدیدی است باید کلمات کلیدی نیز در راستای همین هدف باشد.
استراتژی شما میتواند با کلمات کلیدی دمبلند آغاز شود و سپس به سمت کلمات رایجتر برود. اما شما پس از آن نیز باید به کلمات کلیدی دمبلند در کنار کلمات رایج توجه کنید. شما میتوانید با تمرکز بیشتر یا با انجام فعالیتهای جدید کار را گسترش دهید. همچنین شما میتوانید هردو کار را در یک زمان با هم انجام دهید.
در Yoast تمرکز ما روی سئو میباشد. ما با افزونهی کلی سئو شروع میکنیم و بعد از آن از افزونههای تخصصی local seo,News seo و video seo استفاده میکنیم. هدف اولمان گرفتن رتبه در سئو و پس از آن برای کلمات کلیدیمان به سراغ افزونههای دیگر ذکر شده خواهیم رفت. ابتدا به صورت کلی بررسی میکنیم و سپس به جزئیات میپردازیم .
شرکت و وبسایت شما به طور قطع در حال تغییر و تحول است . و در پی آن کلمات کلیدی نیز تغییر میکند .
پس به شما پیشنهاد میکنیم که کلمات کلیدی خود را به روز نگه دارید و دائماً آنها را چک کنید.
استراتژی موقت کلمات کلیدی
در دنیای آرمانی، شما سرچ کلمات کلیدی را انجام میدهید، جدولی زیبا تدوین میکنید و صفحات فرود (Landing page) خود را میسازید. ساختار شما بی عیب و نقص است و هرروز در وبلاگ خود مطلب مینویسید و رتبهی شما هر روز در گوگل بهتر و بهتر میشود. اما متأسفانه ما در دنیای واقعی زندگی میکنیم.
البته این درست است که سرچ کلمات کلیدی را همیشه نمیتوان گسترش داد. و برخی از پستها و نوشتههای شما براساس کلمه کلیدیتان نیست و فقط چون موضوع جذابی در خبرها بوده آن را نوشته اید. نکته آن است که چقدر این مطالب کارایی دارد. البته باید گفت که این کار نیز مشکل ساز نیست.
اگر مطلبی را مینویسید که در کلمات کلیدیتان نیست، این را بدان معنی تلقی نکنید که اصلاً نیازی به گرفتنرتبه در آن موضوع ندارید. شاید شما با آن مطلب بتوانید به صورت غیرمستقیم برای کلمات کلیدی خود رتبه بگیرید. از ابزارهایی مثل Google trend برای دستیابی به کلمات کلیدی استفاده کنید. حداقل، زمانی کوتاه به این موضوع فکر کنید که چهقدر این مقاله چقدر میتواند به استراتژی کلمات کلیدی شما مربوط میباشد. پس از تمام اینها، اگر مطلبی را نوشتید که ارزشمند بود باید انتظار گرفتن رتبهی خوبی در گوگل را هم داشته باشید.

بخش ۶
اهمیت کلمات کلیدی دمبلند

هدف این بخش
در این بخش به صورت تخصصی در مورد اهمیت کلمات کلیدی دمبلند در استراتژی کلمات کلیدی صحبت میکنیم. در بازار پر رقابت امروزه، کلمات کلیدی دمبلند لازمالاجرا هستند. در ادامه خواهیم گفت که کلمات کلیدی دمبلند چیست، چه قدر کلمات کلیدی اهمیت دارند و شما چگونه میتوانید از آنها در استراتژی کلمات کلیدی استفاده کنید.

عکس شماره ۷: دمبلند؛ هرچه کلمه کلیدی تخصصیتر باشد رقابت در آن کمتر است.

چرا آنرا دمبلند مینامند؟
کلمه کلیدی دمبلند از کتاب دمبلند نوشتهی کریس اندرسون گرفته شده است. کریس اندرسون در این کتاب به بحث در مورد یکپارچگی بازار میپردازد )به خصوص بازار آنلاین(. وی به این نکته پی برد که تقاضای خرید واقعی به دلیل مشکل اقتصادی )کمبود پول( از بین نمیرود، و این موضوع را با اصطلاح “دمبلند” نشان داد
) مانند عکس کنار صفحه.(
این بدان معناست که تقاضا برای هر هدفی وجود دارد هرچند که تقاضا خیلی کوچک باشد.
مثال خوبی که میتوان در این زمینه زد جعبهی گرامافون با بیش از ۱۰٫۰۰۰ آهنگ است. تعداد آهنگ های کوتاه به دفعات پخش میشود در حالی که تعداد آهنگهای طولانی مدت، به ندرت پخش میگردد. به هرحال تحقیقات نشان میدهند که تقریبا تمام آهنگها) ۹۸% آنها( پخش میشوند. تقاضا برای چنین آهنگهایی )که از لحاظ مدت زمان طولانی هستند( بسیار کم است، اما وجود دارد. با به وجود آمدن اینترنت، بازار هدف مورد نظر بسیار بزرگتر و گستردهتر گردید، حتی اگر درصد کمی از مردم متقاضی آن باشند. گستردگی اینترنت باعث میشود محصولات شما به سودآوری برسند و اهمیت کلمات کلیدی دمبلند را بیشتر میکند )توضیح تکمیلی مترجم: برای فهم بهتر این مطلب لازم دانستم مثالی را ذکر کنم. فرض کنید وبسایت شما مربوط به فروش آنتی ویروس میباشد شاید تعداد کسانی که کلمه کلیدی “خرید آنتی ویروس” را سرچ کنند خیلی زیاد باشند و تعداد کسانی که کلمه کلیدی “خرید آنتی ویروس کسپرسکی اینترنت سکوریتی ۲۰۱۷ یک کاربر” را سرچ کنند خیلی خیلی کم باشند. اما حتی اگر یک نفر هم با کلمه کلیدی دمبلند دوم سرچ کند و به وبسایت شما راه یابد احتمال خرید آن کاربر بسیار بسیار بالاتر از کسانی است که با کلمه کلیدی اول وارد وبسایت شما شدهاند.( چرا باید گرفتن رتبه در کلمات کلیدی دمبلند را در اهداف خود قرار دهید؟
کلمات کلیدی دمبلند بسیار تخصصی و غیر متداول هستند. بیشتر بر روی هدف تمرکز دارند. از نظر ما دو دلیل اصلی وجود دارد که چرا باید بر روی کلمات کلیدی دمبلند تمرکز کنید: رتبهبندی آسان و افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری.
رتبهبندی آسان
رتبه گرفتن در کلمات کلیدی دمبلند بسیار راحتتر از کلمات کلیدی رایج است. زیرا وبسایتهای کمتری بر سر این کلمات در رتبهبندی صفحات گوگل رقابت میکنند. هر چه کلمات کلیدی بلندتر و تخصصیتر باشد رقابت بر سر آن آسانتر است.
چناچه وبسایت یا شرکتی را به تازگی راه اندازی کردهاید، تمرکز بر روی کلمات کلیدی دمبلند میتواند برای شما بسیار مفید باشد. تا جایی کلمات کلیدی بلند باشند که به مأموریت شما نزدیک باشد و شما را به بازار صحیحی برساند. میتوانید در ابتدا بر روی تعدادی کلمه کلیدی بلند کار کنید و پس از مدتی به کلمات کلیدی رقابتیتر بپردازید. ) با عمومیت بیشتر(
در موارد دیگر تمرکز بر روی کلمات کلیدی دمبلند میتواند یک استراتژی بزرگ باشد. با توجه به گستردگی اینترنت، شما به راحتی میتوانید بازار هدف مورد نظرتان را پیدا کنید. تمرکز بر روی تعدادی کلمه کلیدی دم-بلند میتواند منجر به ترافیک بالای سایت شما شود. همچنین تمرکز بر روی کلمات کلیدی دمبلند میتواند بخشی از استراتژی کلمه کلیدی شما باشد ) در کنار تمرکز بر روی کلمات کلیدی رایج(.

افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری
مزیت دیگر کلمات کلیدی دمبلند این است که افرادی که وبسایت شما را با این کلمات پیدا میکنند بیشتر احتمال دارد که محصول شما را خریداری کنند یا از خدمات شما استفاده کنند. کلمات کلیدی بلند و تخصصی شانس مبادلات )خرید( را افزایش میدهد. افرادی که از کلمات کلیدی تخصصیتری استفاده میکنند، بیشتر میدانند که به دنبال چه هستند. و افرادی که میدانند چه میخواهند بیشتر احتمال دارد که خرید کنند! کلمات کلیدی دمبلند بر روی جامعهی کمتری تمرکز دارد اما باید افزود آن جامعه، یک جامعه علاقهمن د متمرکز است. و این امر باعث سودآوری کلمات کلیدی دمبلند میشود .
با استفاده از مثالی این موضوع را توضیح میدهیم: در حال حاضر من به دنبال کلبهای در فرانسه هستم تا تعطیلات تابستانی خود را در آن بگذرانم. جستجوی خودم را با کلمه کلیدی “تعطیلات فرانسه” آغاز میکنم. به سرعت متوجه میشوم که به شهرستان دوردون میخواهم برم و در حومهی شهر میخواهم اقامت کنم .
تحقیقاتم هنوز ادامه دارد، اما در حال حاضر از کلمات کلیدی مثل ” کلبهی تقریحی در حومهی شهرستان دوردون ” استفاده میکنم)کلمه کلیدی دمبلند(. با استفاده از این کلمه کلیدی با وبسایتهای جدیدی مواجه میشوم که بیشتر شبیه به آرزویم، برای تعطیلاتم است. شانس من برای رزرو تعطیلاتم بسیار بالا میرود.
نسبیت بلند و بلندتر بودن
دم بلند یک اصطلاح نسبی است. برای وبسایتهای بزرگ، که بر روی زمینههای ورزشی فعالیت دارند، کلمات کلیدی دمبلند میتواند “کفش ورزشی” یا “لباس ورزشی” باشد. پس برای مثال سر اصلی)قسمت رایج در کلمه کلیدیشان( کلمات کلیدی اینگونه وبسایتها میبایست “ورزشی” باشد. برای وبسایتهای کوچکتر که تخصصی-تر بر روی فیلدهای ورزشی فعالیت دارند کلمات کلیدی دمبلند میتواند اینگونه باشند” کفش ورزشی شیک زنانه”و “لباس ورزشی رنگی زنانه”. بنابراین کلمه کلیدی اصلی در این وبسایت میتواند “لوازم مد روز ورزشی” باشد .
لزوماً کلمه کلیدی دمبلند برای یک وبسایت، نمیتواند برای سایتی دیگر هم دمبلند محسوب شود. تمام اینها بستگی به موقعیت کسب و کارتان و زمینهی وبسایتتان دارد .
نتیجهگیری
تعریف مأموریت شما بهتر است که به صورت شفاف در محصولات، وبلاگ و کلیت سایت شما وجود داشته باشد .و آن را نیز در قلب کلمات کلیدی دمبلندی که میخواهید در آنها رتبه بگیرید حفظ کنید. تلاش برای رسیدن به یک رتبهی خوب برای یک کلمه کلیدی مشخص، میتواند بسیار سودآور باشد. البته زمانی که کلمه کلیدی شما دقیقاً محصول مورد نظر برای فروش را نشان دهد. ممکن است تعداد افرادی که عنوان مأموریت شما را جستجو میکنند اندک باشند، ولی احتمال اینکه این افراد از شما خرید کنند و یا بینندهی دائم وبسایت شما باشند، بسیار زیاد است .

بخش ۷
چگونه میتوانید کلمه کلیدی مناسب را انتخاب کنید

هدف این بخش
اگر استراتژی کلمات کلیدی شما به درستی تدوین شده باشد و محتوای شما به خوبی برای آن کلمه بهینه شده باشد، افزودن محتوا شانس پیدا کردن شما را افزایش میدهد. افزونهی Yoast وردپرس به شما کمک میکند تا انتخابهایتان را بهینه کنید) بخش ۱۸( . در این بخش ما به شما کمک میکنیم تا بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنید.
در مرحلهی آخر از جستجوی کلمات کلیدی، دقیقاً قبل از نوشتن متن یا هنگام نوشتن آن، میبایست یک چک نهایی انجام دهید تا مطمئن شوید که انتخاب کلمات صحیح بودهاند! به اعتقاد ما قبل از انتشار پست ایدهآل ،شما سه کار را باید انجام دهید:
۱٫ از کلمات کلیدی استفاده کنید که در سرچ استفاده می شوند.
استراتژی کلمات کلیدی شما میبایست یک ایدهی منسجم از انتخاب کلمه کلیدیهای مورد استفاده در سایتتان به شما بدهد. اصو لالاً برای پستهای وبلاگ از کلمات کلیدی دمبلند استفاده میشود) کلمات کلیدی متعدد.(
در سئو وردپرس از افزونهی yoast شما یک منوی کشویی وجود دارد که کلمات پیشنهادی را به شما میگوید. این پیشنهادها بر اساس پیشنهادهای گوگل هستند. این کلمات دقیق ااً همانهایی هستند که وقتی در گوگل مینویسید برای

شما آورده میشود.
کلمات پیشنهادی دقیقاً همان کلماتی است که عقلانی هستند و بیشتر توسط مردم هنگام سرچ در اینترنت استفاده میشوند. این کلمات پیشنهادی برای گرفتن ایدههای اولیه در مورد نوشتن مطالبتان میتواند بسیار مفید باشد .
۲٫ در رابطه با حجم جستجو اطلاعاتی را جمعآوری کنید .
زمانیکه یک کلمه کلیدی دمبلند را پیدا کردهاید و میخواستید که در آن کلمه رتبهای به دست آورید، باید تلاش کنید تا پی ببرید که حجم سرچ آن کلمه کم است یا زیاد. اعتراف میکنیم که گوگل این کار را بسیار دشوار ساخته است. تنها راه و مطمئنترین راه داشتن اکانت Adwords هست، که با مناقصه عبارت جستجوی انتخابی ،شما را میسنجد. درک میکنیم که این کار سخت است و ممکن از از لحاظ هزینهای برای شما دشوار باشد )صادقانه میگوییم که ما خودمان به ندرت از آن استفاده میکنیم(.
نگران نباشید، Google Trend ایدههای خلاقانهای، در رابطه با حجم سرچ در اختیارتان میگذارد .Google

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *