سئو پیشرفته yoast- قسمت ۵

برگردید و URL های جدیدی که به ساختار سایت سازگار باشد، قرار دهید. هر URL میبایست نمایانگر محتوای صفحه باشد، در عین حال به کوتاهترین نحو ممکن. اگر کلمات کلیدی را تعیین کرده اید باید مهم ترین آن را در URL قرار دهید.
هنگام قرار دادن URLهای جدید این موارد را در خاطر داشته باشید
اگر از کلمات مرکب استفاده می کنید آنها را با خط فاصله جدا کنید.
• از URLهایی که با حروف کوچک و بزرگ نوشته شده است خودداری کنید .URLهایی که از ترکیب حروف کوچک و بزرگ تشکیل می شوند احتمال تایپ آن را پایین می آورد. شما URL به این شکل را به خاطر می آورید؟ LoOks / LiKe / ThiS / /
• اعداد برای CMS شما می تواند سهولت ایجاد کند اما نه برای مشتریهای شما. به خاطر داشته باشید که URL هایی که در آنها اعداد به کار رفتهاند در ذهن مشتریها نمیمانند. بنابراین از نوشتن اعداد در URL خودداری کنید.
• اگر میتوانید از URLهایی که قابل حدس زدن هستند استفاده کنید. اگر مردم URLهای شما را به خاطر بسپارند میتوانند به راحتی در مورد آن صحبت کنند.
• حتما چک کنید که URLهای صفحات قدیمی با استفاده از Redirect 301 به URLهای جدید انتقال داده شوند.
• Redirect 301 یکی از Redirect های دائمی است که در این حالت موتورهای جستجو تمامی URLهای قدیمی را به جدیدها لینک می کند. برای مثال با Redirect 301 ازhttp://example.com به
http://www.example.com لینک شود و برعکس .با این کار همیشه گوگل به نسخه ی یکسانی از سایت شما می رسد.
• مطمئن شوید که تمام محتواهای مربوط در یک URL قرار دارند.

بخش ۱۰
موفقیت فوری برای بهبود ساختار سایت

هدف از این بخش
تغییر ساختار احتمالاً برای شما سخت و خسته کننده است. اما اگر سایت شما سایتی زنده و پویا باشد با اضافه کردن منظم مطالب به سایتتان، به طور خودکار ساختار سایت نیز تغییر میکند. به همین دلیل پیش از این در مورد نوشتن کلمات کلیدی مطلب درyoast.com نوشتیم. بنابراین محتوای مطالب ما نیز در مورد کلمات کلیدی به سرعت رشد کرد. چنین تغییری در محتوا نیازمند تنظیماتی در ساختار نیز می باشد.
اینگونه تغییرات برای هر سایتی پیش میآید. شما میبایست به طور منظم ساختار سایتتان را ارزیابی کنید .تمامی تغییرات واژگان کلیدی و سایت را بررسی کنید و به نسبت آن ساختار سایت را تغییر دهید. در این فصل سه نکته برای پیشرفت و تغییر ساختار سایت را به شما می گوییم تا بدون تغییر در URL ها بتوانید ساختار را تغییر دهید.
۱٫ ساختار لینکهای داخلی را بهروزرسانی کنید.
اغلب نوشتن مقاله در مورد یک موضوع منجر به الهام گرفتن موضوع برای مقالههای دیگر میشود. شما می-بایست تمرکزتان را بر روی کلمات کلیدی کمی متفاوتتر بگذارید و لینکهای داخلی را برای این مقالات قرار دهید. هر زمان که مقالهای را مینویسید باید به موضوعی مشابه برای نوشتن مقالههای بعدی نیز فکر کنید. و البته که شما همیشه باید مقاله را به مقالاتی مهمتر لینک دهید.)میتوانید بخش بعد را در مورد Cornerstone مطالعه کنید(.

YOASTنکته
در هنگام بهینهسازی، بهتر است که کلمه کلیدی کانونی که در سایتتان استفاده کردهاید و یا میخواهید استفاده کنید را در گوگل به این صورت سرچ کنید.
Site: yourdomain.com [focuse keyword]
هر آن چیزی که در صفحه اول نتایج ظاهر شد باید به پست جدیدتان لینک کنید.
۲٫ تمامی بخشها را ارزیابی کنید
به طور نرمال تعدادی بخش، در صفحه اصلی دارید. باید هر چند ماه یکبار به طور دقیق بخشها را بررسی کنید .
باید از خود بپرسید که چه بخشی رشد سریعتری نسبت به بخش دیگر دارد. اگر یکی از بخشهای شما رشد زیادی داشته باشد باید آن را به دو قسمت مجزا تقسیم کنید.
مثال
تصور کنید که سایت فروشگاهی دارید که در آن تجهیزات خارج از منزل را می فروشید و دسته بندی های شما شامل کمپینگ، کوهنوردی و ورزش می شود. و سپس شما تعداد زیادی کفش ورزشی )تنیس و دوندگی( اضافه میکنید و در این صورت بخش ورزشی را دوبرابر بزرگتر میکنید. تصمیم منطقی آن است که قسمت ورزشی را به دو بخش لباس ورزش و کفش ورزش تقسیم کنید.
بیش از یک دهه پیش Joost de Valk اولین وبلاگ وردپرس خود را در Joost de Valk.nl نوشت. در مورد اینترنت،webkit،CSS،HTML و سئو. پس از مدتی متوجه شد که نیمی از مطالب در مورد CSS3 می باشد .بنابراین تصمیم گرفت که سایتی جدید در مورد CSS3 راه اندازی کند. اگر در مورد موضوعی مینویسید که اص لالاً به دستهبندی اولیه سایت هماهنگی ندارد، ایدهی خوبی است که سایت مجزایی را بدین منظور راه اندازی کنید که میتواند مرجعی برای آن موضوع باشد.
۳٫ استفادهی مناسب از تگها و طبقهبندیها
اگر در ساختار سایت خود از طبقهبندی وردپرس استفاده کنید سایت شما ساختار بیشتری میگیرد)یا حداقل گوگل اینگونه تصور میکند(. دو راه برای این کار وجود دارد: میتوانید از دستهبندیها و تگ ها استفاده کنید.
تفاوتشان در این است که دستهبندیها سلسه مراتبی هستند. بنابراین شما زیر دستهبندی و زیر،زیر دستهبندی دارید.در حالی که تگ ها ساختاری ندارند. میتوانید دستهبندیها را به عنوان جدولی برای محتوای سایت در نظر بگیرید و تگ ها را به عنوان ایندکس.
طبقهبندیها احتمال دارد اشتباه پیش روند!
زمانی که مردم طبقهبندیها را به صورت تصادفی انتخاب میکنند احتمال دارد که طبقهبندی ها اشتباه شوند .نحوهی ساختار بسیار مهم است. از آنجایی که این طبقهبندیها محتوای شما را گروه بندی میکند، باید در نظر بگیرید که چه جایی استفاده می شوند و در چه جاهایی لینک می شوند. هرگز دسته بندی های خیلی زیاد ایجاد نکنید. هرگز تگ های خیلی زیاد ایجاد نکنید. مطمئن شوید که تگ ها بیش از یک و دو بار استفاده می شوند .

YOASTنکته
هرگز لیست دستهبندی به بلندی موهای راپانزل)دختری که موهای خود را از پنجره برج به بیرون انداخت تا معشوقه خود را بالا بکشد(ن نویسید. یعنی اینکه در ساخت دستهبندیها افراط نکنید. اصولاً ما دستهبندی بین ۸ تا ۱۰ تا را پیشنهاد میدهیم. اگر بیش از این دستهبندی نیاز دارید باید سلسله مراتب را افزایش دهید نه دسته-بندی را. اگر بیش از نیمی از دستهبندی های شما در مورد انسان است چرا یک طبقه بندی به نام” انسان” اضافه نکنید.

بخش ۱۱
محتوای بنیادی ) Cornerstone (

این بخش
صفحاتی که محتواهای مهمتری را در بر میگیرند به عنوان مقالات محتوای بنیادی )Cornerstone( نامیده می شوند .این فصل در رابطه با این مقالات است. ابتدا توضیح میدهیم که مقالات محتوای بنیادی اصولاً چگونه هستند. و سپس خواهیم گفت که مقالات محتوای بنیادی باید چه موضوعاتی را در برگیرند. ودر آخر هم به شما میگوییم که چگونه این مقالات را با ساختار سایت ترکیب کنید.
مقالات محتوای بنیادی چیست؟
مقالات محتوای بنیادی مهمترین مقالات سایت شما هستند. این گونه محتواها دقیقاً تجارت شما را توصیف
میکنند. این گونه مقالات باید در رأس هرم و بر روی کلمات کلیدی کانونی که در” سر” کلمات قرار دارند متمرکز باشند. اگر قرار باشد در چهار صفحه در مورد تجارت و سایتتان بگویید نیازمند مقالات محتوای بنیادی هستید. در اکثر اوقات این مقالات به صفحه اصلی لینک می شوند. حداقل باید یک یا دو تا مقاله محتوای بنیادی و حداکثر هشت تا ده مقاله داشته باشید. اگر تمایل به نوشتن بیش از ده مقاله دارید بهتر است که سایت دیگری را آغاز کنید.
نوع محتوا در مقالات محتوای بنیادی
مقالات محتوای بنیادی باید همیشه از صفحات محتوا باشند. ما یک صفحه را پیشنهاد می دهیم نه یک پست وبلاگ. باید این مقالات بیانتها باشند و حتماً آنها را به طور مرتب چک کنید تا به روز باشند. مقالات محتوای

بنیادی باید مقالات آموزنده باشند. همچنین در سایتهای فروشگاهی هم مقالات محتوای بنیادی باید آموزنده باشند. مثلاً در مورد فواید استفاده از محصولاتتان توضیح دهید.
مثال
اگر در سایت فروشگاهی خود ویتامینهای مورد نیاز سگ را میفروشید، میتوانید در مقالات محتوای بنیادی در مورد فواید و اثرات ویتامین بر روی سگ ها بنویسید.یا اینکه مقاله ای در مورد سلامت سگها نیز میتواند ایده-ی خوبی باشد. اگر به طور مرتب در وبلاگ در مورد سلامتی سگ بنویسید و آنها را به مقالات محتوای بنیادی لینک کنید بنابراین رتبه ی خوبی در مورد سلامتی سگ ها به دست می آورید. بقیه نیز به خواندن مقالات شما در مورد سلامتی سگ ها علاقهمند میشوند و به سایت شما مراجعه میکنند. و مسلمًاً فاصله ی افرادی که علاقه به خواندن مقالات در مورد سلامتی سگ دارند و کسانی که خریدار ویتامین برای سگ هستند زیاد نیست .
همچنین مقالات محتوای بنیادی میبایست دقیقاً مأموریت و هدف تجارت شما را در بر گیرد. اما تمرکز بر روی مسائل حاشیهای تجارت شما، میتواند روش مناسبی برای جذب مخاطبین و خریداران بالقوه بیشتر باشد.
تلفیق ساختار سایت
مقالات محتوای بنیادی میبایست در راس هرم سایت شما باشد. و چنانچه مقالهای با موضوع مشترک با آنها نوشتید باید آنها را به این مقالات لینک کنید .
برای مثال مقالهی محتوای بنیادی شما در مورد سلامتی سگ میباشد .این مقاله میتواند مقالهای طولانی در مورد: غذا، ورزش، خواب و خیلی موضوعات اینچنینی باشد. اگر مقالهای در مورد پیاده روی طولانی به همراه سگ برای تناسب اندام سگ نوشتید، باید این مقاله را به مقاله ی محتوای بنیادی لینک کنید. همچنین زمانی که در مورد غذای جدیدی برای سگ مینویسید هم باید آن را به مقاله محتوای بنیادی لینک کنید.
YOASTنکته
مطمئن شوید که مقالات محتوای بنیادی مقالاتی باشند که مخاطبین را به سایت شما بیاورند و یک CTA واضح داشته باشد. یعنی اینکه اگر میخواهید مخاطبین، عملی را در سایت شما انجام دهند بهتر است که CTA در اول یا آخر صفحه باشد. اگر قصدتان این است که مخاطبان به خواندن مقالات ادامه دهند: پس آنها را به مقالات مشابه هدایت کنید. اگر میخواهید خرید کنند آنها را به صفحات خرید هدایت کنید یا اگر میخواهید برای خبرنامه ثبت نام کنند، فرم ثبت را در اختیارشان بگذارید.

فصل

نوشتن محتوا

این فصل
تنها تعداد کمی از ما قادر به نوشتن رمان عالی هستیم. اما طریقهی نوشتن مقالهای با ساختار مناسب را می-توان تقریباتقریباً به همه آموزش داد. در این مقاله نکاتی کاربردی را در رابطه با نوشتن مقاله، بازنویسی و ساختاربندی مقالات به شما می گوییم. و برروی پستهای وبلاگ و مقالات ویسایت تمرکز میکنیم. چه کسی میداند؟ شاید بعد از این توضیحات مقالاتی بهتر از رمانهای طولانی توانستید بنویسید.
ابتدا مسائلی پایهای در مورد نوشتن مقاله به شما میگوییم. در بخش ۱۳ توضیح خواهیم داد که چرا نوشتن محتوای با کیفیت برای سئو و شبکههای اجتماعی مورد هدف مهم هستند. در بخش ۱۴ هدف از نوشتن را خواهیم گفت و در بخش ۱۵ در رابطه با اهداف متعدد محتوا صحبت میکنیم .بخش ۱۶ و ۱۷ نکاتی کاربردی در مورد ساختار و طریقهی نوشتن گفته خواهد شد. در آخر هم بخش ۱۸ طریقهی نوشتن دستی مقالات را با افزونهی Yoast توضیح میدهیم.

بخش ۱۲
برای وبسایت نوشتن

این بخش
نوشتن مقاله چه برای سایت باشد و چه برای هدفی دیگر نیازمند تفکر کردن است. در این مقاله در مورد تفاوت اساسی بین نوشتن آنلاین و مقالاتی که هدف آنها تبادل باشد، می نویسیم.
نیازی نیست که رمان نویس قهاری باشید. اما باید تلاش خود را برای نوشتن مقالهای خوب به کار گیرید. چرا؟ در این بخش به شما چهار دلیل برای نوشتن مقالهای با محتوای خوب و ساختارمند را به شما میگوییم.
چرا نوشتن مطلب جذاب اهمیت دارد؟
نوشتن پست های وبلاگ و مقاله در سایت مانند هر نوع نوشتن متن دیگری مهارت خاص خود را میخواهد .
برای ترغیب خواننده میبایست به ساختار متن دقت کنید و به صورت ساختاری جذاب آن را بنویسید. در بخش ۱۳ به صورت عمقی دلیل نوشتن جذاب را بررسی می کنیم.
برای خیلیها نوشتن محتوا تنها به هدف SEO اهمیت دارد. برای آنها خواندن بات های گوگل بیشتر از مخاطبین اهمیت دارد. و گوگل هم به این سبک نوشتن اهمیتی نمیدهد. پس چرا نوشتهی جذاب مهم است؟ ادعای ما این است که برای اهداف بلند مدت SEO نوشتن متن جذاب اهمیت زیادی دارد. اگر مردم متن شما را بفهمند و خوششان بیاید احتمال به اشتراکگذاری و لینک کردن پستهای شما بالا میرود. بنابراین برای به دست آوردن رتبهی بالا در گوگل میبایست مهارت نوشتن خود را بالا ببرید و مقالات عالی بنویسید.

تفاوت متنهای وبسایتی و متنهای معمولی
نوشتن مقاله در وبسایت تفاوت کمی با نوشتههای چاپی دارد. و در عین حال بسیار مشابه میباشند. در هر دو حالت شما به متقاعد کردن، هوشیار سازی و یا سرگرم کردن مخاطبین خود میپردازید. از آنجایی که مقالات وبسایت بیشتر از صفحهی مانیتور خوانده می شوند مخاطبین انگیزهی بیشتری برای توقف درخواندن دارند).
مثل کلیک کردن بر سایتی دیگر و غیره( ، این امر بستگی زیادی به مهارت نوشتن شما دارد.
میبایست طول مقالات خود را به نسبت علاقهی افراد به خواندن تنظیم کنید. در عین حال برای SEO مقاله یا وبلاگ شما حداقل باید ۳۰۰ کلمه باشد. مقالات طولانیتر شانس بیشتری در رتبه بندی موتورهای جستجو دارند .
اگر تصمیم به نوشتن مقالات طولانی دارید باید بیشتر به ساختار و مدل نوشتن خود اهمیت بدهید.
خوانایی مطالب وب
مطمئن شوید که مردم متون شما را به راحتی میخوانند. خواندن از روی مانیتور مشکل است پس این کار را سخت تر نکنید .
از سایز و فونت معقول استفاده کنید. استفاده از فونت بزرگ به خصوص برای افراد مسن اهمیت زیادی دارد .فونت بزرگ خواندن متن را راحتتر میکند. حداقل از فونت ۱۴ و ترجیحاترجیحاً از فونت ۱۶ استفاده کنید. بین خطوط فضای خالی مناسبی را در نظر بگیرید. )فاصلهی ۱٫۵ برای فونتهای کوچک و ۲ برای فونتهای بزرگتر( افزایش فضای خالی بین متن )البته فضای خالی مناسب( درک متن را برای مردم بیشتر میکند.
و البته مطمئن شوید که خطهای مقاله شما خیلی بلند نباشند. سعی کنید خطوط را به پنجاه تا شصت حرف محدود کنید. هر چه جملهها طولانیتر باشند احتمال فهم آن پایینتر میآید. و در آخر سعی کنید که رنگ زمینهی متضادی برای نوشتههایتان به کار برید. خواندن متن سبز رنگ بر روی زمینهی زرد بسیار سخت است.
تحقیق بر روی کلمات کلیدی و نوشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *