سئو پیشرفته yoast- قسمت ۶

محتوا
زمانی که متنی را به هدف آنلاین مینویسید باید حواستان به برجسته سازی کلمات کلیدی باشد. صد البته که در آخر هدف شما برای نوشتن متن گرفتن رتبه میباشد. قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید به این فکر کنید که میخواهید در کدام کلمه کلیدی رتبه بیاورید. از کلمات یا عبارات کلیدی در متن استفاده کنید اما نه بیش از حد. در فصل آخر به شما مراحل بهینهسازی محتوا به هدف SEO را میگوییم.
دام وبلاگ نویسی
یکی از دلایلی که سایتهای وردپرس رتبهی الکسای بهتری در گوگل کسب میکنند ساختار وبلاگ آنها است.
ساختار وبلاگ این امکان را به دارندگان وبسایت میدهد که راحتتر محتوای جدیدی را تولید کنند. آستانه صبر و تحمل برای نوشتن خیلی پایین است. افزودن مطالب به طور منظم بهترین استراتژی SEO میباشد .
در نتیجه وبلاگ نویسی برای تولید محتوا و رتبهگیری در موتورهای جستجو میباشد. در عین حال ساده بودن وبلاگ نویسی دام بزرگی است .واضح است که انتشار محتوا کار آسانی است اما نوشتن آن به سختی نوشتن در قرون وسطا است.
نوشتن همچنان یک مهارت محسوب میشود. نوشتن خوب مهارتهای پایهای دیکته و فهم صحیح از زبان با کمی خلاقیت لازم دارد که لازمهی اینها نیز بازتاب تأمل کردن است. و نوشتن مقالات اینترنتی نیازمند آگاهی نسبی از اینترنت،SEO و تجربیات کاربران می شود. دامی که اغلب در وبلاگ نویسی به آن میافتند تولید مقاله-های زیاد کم ارزش است. و کلام آخر اینکه این روش اص لالاً استراتژی مناسبی برای SEO نیست.
YOASTنکته
گوگل متن را میخواند. برای رسیدن به SEO، نوشتن متن امری اجتناب ناپذیر است. البته در بخشهای بعدی بر روی نحوهی نوشتن تمرکز میکنیم. در عین حال فیلم و عکس برای شبکههای اجتماعی ارزش بیشتری دارند. به خصوص زمانی که خلاقیت شما در استفاده از کلمات محدود باشد استفاده از فیلمهای جذاب میتواند نظر مخاطبین را به سایت عوض کند و برای استراتژی شبکههای اجتماعی بسیار مفید است.

بخش ۱۳
چرا کیفیت محتوا اهمیت دارد

این بخش
نوشتن محتوا نیازمند خلاقیت شما در نوشتن است. صادقانه میگوییم که بسیاری از وبلاگها به سختی قابل خواندن هستند و اص لالاً هم سرگرم کننده یا منبع اطلاعرسانی خوبی نیستند. نیازی نیست که رماننویس باشید اما باید تلاش کنید که کارتان را به خوبی انجام دهید. در این فصل چهار دلیل برای نوشتن مقاله با ساختاری مناسب و درست میگوییم.
۱٫ مخاطبین پیام شما را دریافت کنند
هدف شما چه سرگرمی، اطلاع رسانی یا متقاعد سازی مردم باشد اگر ساختار مناسبی را در نظر نگیرید هدفتان را از دست داده اید. و مردم به سادگی پیغام شما را از دست می دهند.
هر مقاله و هر محتوایی در وبسایت شما دارای یک پیام است. این پیغامها هدف آن متنی است که نوشتهاید:
برای مثال مقالات شما در رابطه با ویژگیهای محصول یا روند حمل و نقل محصولات میتواند باشد.
در مقالاتی با محتوای ضعیف مردم قادر نیستند که پیام شما را دریافت کنند. اما اگر مقالهی شما به زیبایی ساختاربندی شده باشند و غلط تایپی نداشته باشد مردم پیام شما را به سادگی و بهترین شکل دریافت می کنند .

کمتر Bounce rate .2
اگر متن شما ساختار درستی داشته باشد شانس اینکه مردم در آن صفحه بمانند و تا آخر مقاله را بخوانند افزایش می یابد. )و یا شاید محصولات شما را خریداری کنند(. این امر منجر به bounce کمتر و گرفتن رتبهی بالاتر در موتورهای جستجو می شود.
۳٫ اعتماد بیشتر
متنی که به خوبی نوشته شده باشد منجر به اعتماد بیشتر میشود. اگر محتوای شما به سهولت خوانده شود اعتماد بیشتری را جلب میکند. در کنار آن مقالهی شما حرفهایتر و روانتر تلقی میشود.
اگر مردم اعتماد بیشتری به وبسایت شما داشته باشند خرید خود را از آن انجام میدهند و احتمال اینکه برای خواندن مقالات دوباره به وبسایت برگردند زیادتر میشود.
۴٫ توجه بیشتر شبکههای اجتماعی
مقالاتی که به خوبی نوشته شده باشند شانس بیشتر در به اشتراک گذاری در شبکههای اجتماعی دارند. برای به اشتراک گذاری مقالهای در شبکههای اجتماعی ابتدا باید یک نفر را متقاعد کنید که متن شما را بخواند .
جدا از آن، باید متن شما به اندازهی کافی عالی باشد که شخصی مهر نام خود را بر آن بزند و آن در صفحهی Face book یا Twitter )یا هر شبکه اجتماعی دیگر( خود قرار دهد. نوشتههای ضعیف هرگز توجه کسی را در
Facebook به خود جلب نمیکند زیرا در اثر نوشتن ضعیف پیام اصلی متن را از دست داده است.

YOASTنکته
حتما در زیر مقالات دکمههای به اشتراک گذاری در شبکههای اجتماعی را قرار دهید. شکل ظاهری این دکمه-ها باید طبق شکلهای رسمی شبکه های اجتماعی باشد.
نتیجه گیری: رتبهی بالاتر و تبدیل کاربر به مشتری بیشتر
نوشتن مقالات خوب به سرعت منجر به رتبهی بالا نمی شوند. اما قطعاً در طولانی مدت تاثیرات مثبتی بر روی سئو سایت میگذارد. متنهای جذاب Bounce rate کمتری دارند و احتمال اینکه توجه شبکههای اجتماعی را به خود جلب کنند بیشتر می شود.
همچنین مقالات جذاب نرخ تبدیل کاربر به مشتری بیشتری را برای سایت به همراه دارد. اگر پیغام شما به خوبی به خواننده تفهیم شود احتمال خرید از سایت و برگشت دوبارهی مخاطب بیشتر می شود.

بخش ۱۴
فرایند نوشتن خوب

این بخش
در این بخش شما را با فرایند نوشتن آشنا میکنیم. در نظر گرفتن این نکته مهم است که خوب نوشتن فرایندی زمان بر است. برای اینکه نوشته خوب و قابل خواندنی داشته باشیم، باید سه مرحله را در نظر بگیرید:
۳٫ تصحیح کردن ۴۰% ۲٫ نوشتن ۲۰% ۱٫ آماده سازی ۴۰%

مرحله اول: آماده سازی
تمام نوشتهها با آمادهسازی شروع میشوند. در مرحله اول فرایند نوشتن شما باید به تعدادی سوال پاسخ دهید .
پاسخ به این سوالات به منزله آمادهسازی مقاله شما هستند.
۱٫ هدف شما از نوشتن این مطالب چیست؟ چرا مینویسید؟ چه چیزی را میخواهید به دست بیاورید؟
۲٫ پیام اصلی نوشته شما چیست؟ سوال عمده و اصلی که مایل به پاسخگویی به آن هستید چیست؟
۳٫ مخاطبان شما چه کسانی هستند؟
۴٫ چه اطلاعاتی برای نوشتن مطالب خود نیاز دارید؟
۵٫ اطلاعات را با چه ترتیبی ارائه می دهید؟ ساختار مقاله شما چگونه خواهد بود؟
در پاراگرافهای بعدی به این سوالات خواهیم پرداخت.
۱٫ هدف شما چیست؟
زمانیکه شما شروع به نوشتن یک متن میکنید، در ابتدا باید زمانی را برای فکر کردن به هدف خود از نوشتن آن متن اختصاص دهید. شما میتوانید برای متقاعد کردن مردم آن مطالب را بنویسید: به این ترتیب از آنها میخواهید تا با ایدههای سیاسی شما همگام شوند یا اینکه میخواهید آنها را متقاعد کنید تا محصول شما را خریداری کنند. همچنین هدف مقاله شما میتواند سرگرمی باشد. در این صورت هدف از متن نوشتاری شما سرگرم کردن مردم خواهد بود. جدول نمونه خوبی از مطالب سرگرم کننده است. مقاله شما همچنین میتواند حاوی اطلاعات مفید باشد. مقالههای مختلفی که روی وب سایت خود قرار میدهید میتواند اهداف مختلفی را به همراه داشته باشد. همچنین، بسیاری از مقالات دارای چندین هدف هستند. یک وبلاگ میتواند به همان اندازه که حاوی اطلاعات مفید هست، سرگرم کننده هم باشد.
اهداف مقاله شما، راهکار یا قانونی که باید آن را دنبال کنید را به شما ارائه میدهد. مقالهای که در آن سعی دارید به مردم جنبههای دیگری علاوه بر اطلاعات مفید یا سرگرمی را نشان دهید. در بخش ۱۵ این بخش، در مورد ویژگیهای خاص یک متن سرگرم کننده، متنی حاوی اطلاعات مفید و متن متقاعد کننده صحبت می-کنیم.
۲٫ پیام نوشته شما چیست؟
پیش از شروع به نوشتن، کمی زمان صرف کنید و به این فکر کنید که از مخاطبان خود انتظار دارید بعد از خواندن این متن چه چیزی را بفهمند یا چه کاری انجام دهند. این موضوع نشان دهندهی پیام متن نوشتاری شماست.
به منظور دستیابی به پیام متن نوشتاری خود، میتوانید سوالی را مطرح کنید که متن نوشتاری شما پاسخگوی آن باشد. چنین سوالاتی، سوالات کلیدی متن هستند. متنی که مینویسید، پاسخ شما به سوال کلیدی شما خواهد بود.
مثال
اگر میخواهید پستی درمورد اهمیت یک متن ساختاری خوب بنویسید، سوال کلیدی این پست میتواند چنین باشد: چرا نوشتن یک پست وبلاگی با ساختار خوب دارای اهمیت است؟
مطمئن شوید که سوال کلیدی شما واضح و شفاف است. سعی کنید که بصورت خلاصه در یک یا دو خط به سوال کلیدی خود پاسخ دهید. پاسخ به این سوال پیام مقاله شما خواهد بود. درصورتیکه درباره مقاله خود تحقیق کرده باشید شاید قادر نباشید در یک متن کوتاه پیام را برسانید. در اینصورت باید در ابتدا به تحقیق خود اشارهای داشته باشید)به سوال ۴ رجوع کنید.(
ما معمولاً سوال را در مقدمه یا در نتیجه گیری پست قرار میدهیم )به مردم میگوییم که این پست در مورد چه چیزی هست(. به نظر ما شفاف سازی پیام به ویژه در متنهایی که در وب سایت قرار داده میشوند دارای اهمیت زیادی است. به مخاطبان شما کمک می کند تا سریعاً پیام مقاله شما را دریافت کنند و احتمال اینکه مخاطبان به خواندن متن ادامه دهند افزایش پیدا میکند.
مثال
پیام پست درمورد نوشتهای با ساختار خوب میتواند چنین باشد: نوشتن متنی با ساختار خوب دارای اهمیت است زیرا به مردم کمک میکند تا متن شما را بهتر درک کنند که این امر خود به تغییرات بیشتر و رتبه بندی بهتر منجر میشود.

۳٫ مخاطبان شما چه کسانی هستند؟
قبل از نوشتن متن، باید در مورد افرادی که برای آنها مینویسید کمی فکر کنید. مطمئن شوید که سطح متن شما متناسب با آنهاست. شما باید سختی اطلاعات موجود در متن خود و نیز سختی سبک خود )استفاده از اصطلاحات مخصوص یک صنف، جملات طولانی و …( را با مخاطبانتان تنظیم کنید.
در بسیاری از موارد فهمیدن اینکه مخاطبان شما واقعاً چه کسانی هستند کار دشواری است. و اگر مخاطبان شما گروه ناهمگونی باشند )شامل افراد مختلف( در اینصورت تصمیمگیری در مورد سختی موضوع و متن، کار دشواری خواهد بود. اینکه بتوانید درمورد مخاطبان خود تحقیقی انجام بدهید میتواند بسیار موثر باشد.
۴٫ به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟
در برخی موارد تمام اطلاعاتی که برای نوشتن متن خود نیاز دارید در سر شما هست. اگر Joost بخواهد متنی مقدماتی در مورد SEO بنویسد، نیاز به باز کردن هیچ کتابی ندارد. در بسیاری از موارد دیگر، شما به برخی منابع )اینترنت، کتاب، روزنامه( برای تهیه اطلاعات برای متن خود نیاز دارید. باید سوال کلیدی متن خود را مطرح کنید و به دنبال آن تعدادی سوال دیگر را به عنوان سوالات فرعی مطرح کنید.
مثال
برای سوال کلیدی: چرا نوشتن پست های وبلاگی با ساختار خوب دارای اهمیت است؟ میتوان سوالات زیر را مطرح کرد:
• ساختار خوب چه ارتباطی با SEO دارد؟
• تاثیر ساختار متن بر نرخ تبدیل آن چیست؟
• تاثیر ساختار متن بر Bounce rate چیست؟
پاسخ تمام سوالات را در منابع خود پیدا کنید )کتاب، اینترنت، مقالات تحقیق و …(. میتوانید این پاسخها را بنویسید. در اینصورت پایه اصلی مقاله یا متن را خواهید داشت .
بعد از این مرحله، پیام اصلی مقاله شما روشن خواهد شد. زمانی را صرف جملهبندی مجدد پیام خود در یک یا دو جمله کنید )پاسخ مختصر به سوالات( .
۵٫ ساختار چگونه خواهد بود؟
گام نهایی در فرایند آمادهسازی مهمترین گام هست. باید نوع ساختار را برای اطلاعاتی که میخواهید بوسیله آن با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید در نظر بگیرید. در فصل ۱۶، نکات عملی را برای ایجاد ساختاری آراسته ارائه میکنیم.
مرحله ۲٫ نوشتن واقعی
پس از آمادهسازی اولیه شما میتوانید فرایند واقعی نوشتن را شروع کنید. این امر حدوداً ۲۰% از کل زمانی که باید برای نوشتن پست در وبلاگ صرف کنید را به خود اختصاص می دهد.
انجامش دهید!
مهمترین نکته برای این مرحله این است: فقط بنویسید. افراد غالباً با نوشتن جمله اول مشکل دارند )یا نوشتن اولین پاراگراف(. میتوانید از نوشتن اولین پاراگراف رد شوید. تنها کلماتی را که میتواند بیانگر اولین پاراگراف باشد و باید در آن گنجانده شود را بنویسید و به سراغ دومین پاراگراف بروید .
اگر جمله به لحاظ قواعد دستوری درست نیست یا جمله بندی زیبایی ندارد، از نوشتن دست نکشید. در آخرین مرحله از نوشتن به ویرایش آنها فکر کنید. در این مرحله، خودداری و صبوری در جریان نوشتن امری مهم است.
از ساختار خود محافظت کنید
در حین نوشتن، باید از ساختاری که در آمادهسازی بنا کردید، استفاده کنید )در بخش ۱۶ این بخش به شما کمک میکنیم ساختار خود را پایهریزی کنید(. سعی کنید پاراگرافها را همانطور که برنامهریزی کردید بنویسید.
YOASTنکته
ترتیبی که شما در آن پاراگرافهای خود را می نویسی، نباید لزوماً همان ترتیبی باشد که در متن نهایی خود آن را ارائه میکنید. نوشتن پاراگرافهای ساده و جالب در ابتدای کار برای شروع نوشتن میتواند کمک بزرگی باشد.

هر از گاهی استراحت کنید!
نوشتن فرایندی است که نیاز به تمرکز دارد. اگر برای مدت زمان طولانی بنویسید، متوجه میشوید که تمرکز کردن سختتر میشود .
مرحله ۳: تصحیح کردن
پس از مرحله دوم از فرایند نوشتن، شما اولین پیش نویس از متن خود را دارید. در بسیاری از موارد ،۶۰% از کار سخت را انجام دادید. با این حال، مرحله نهایی هنوز هم وقت زیادی از شما میگیرد.
این مرحله نهایی قسمتی است که در آن شما باید از همه علائق خود دست بکشید. باید متن خود را بارها و بارها بخوانید و فرمولاسیون غیر استادانه خود، جملات غیرشفاف، و ساختار پاراگرافهای بیجا را تصحیح کنید.

بازخوانی
میتوانید این مرحله را با آهسته خواندن متن خود آغاز کنید )یا حتی خواندن با صدای بلند، این کار میتواند به شما کمک کند(. هر جمله باید به لحاظ قواعد دستوری درست باشد و املای آن باید بیعیب و نقص باشد .
بنابراین باید خیلی منتقد کار خود باشید.
اگر تمام جملات یک پاراگراف مورد تأیید هستند، بعد از آن به ساختار پاراگراف دقت کنید. و اگر ساختار درون پاراگراف بدون مشکل است، بر ساختار کل متن دقت کنید. آیا ساختاری که از پیش آن را طراحی کردید هنوز هم منطقیترین ساختار است؟ یا هنوز باید یک سری اصلاحات روی آن انجام دهید؟ شاید با استدلالهایی برخورد کردید که نظریه شما را حمایت می کنند. این امر می تواند منجر به تغییر در ساختار شما شود. باید مطمئن شوید که ساختار متن شما واضح و منطقی است. در نهایت، باید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *