– قسمت ۳

g . ديگه خودتون تا ته قضيه را بريد. گوگل به دنبال مطالب ارزشمند براي كاربرانش هست. همچنين گفته  :

شما فقط بنويسيد و خوب بنويسيد. نميخواد به چيز ديگه اي مثل سئو فكر بكنيد. وقتي خوب بنويسيد ديگران مطالب شما را لينك مي كنن و همين باعث ميشه كه شما پيج رنك بگيريد و در جستجو ها بالا بياييد .

 

گوگل پلاس :

بايد تو گوگل پلاس مطالب قرار دهيد . ديگران مطالب را به اشتراك بزارن  وسپاس كنن .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

متا تگ توضيحات در سئو :

 

در انجام سئو (بهينه سازي موتورهاي جستجو) رعايت چندين فاكتور در صفحه از اهميت زيادي برخوردار است. يكي از اين فاكتورها ، متا تگ توضيحات است كه در صورت تعيين توضيحات مرتبط و مفيد ، نرخ كليك بر روي نتايج در موتورهاي جستجو افزايش مي يابد. در اين مطلب به بررسي جزئيات مربوط به اين متا تگ در انجام سئو پرداخته مي شود.

هر صفحه در وب سايت مي تواند يك متا تگ توضيحات منحصر به فرد داشته باشد كه در صورت تعيين مقدار براي اين متا تگ ، احتمال نمايش مقدار تعيين شده از طرف شما در هنگام جستجو در موتورهاي جستجو وجود خواهد داشت و در غير اينصورت موتورهاي جستجو خود قسمتي از متن موجود در صفحه را براي نمايش به عنوان توضيحات در نتايج جستجو نشان مي دهند .

مقداري كه براي متا تگ توضيحات در صفحات وب سايت ها تعيين مي گردد در نتايج جستجو به صورت يك يا دو خط پايين نتايج و به عنوان توضيحات نمايش داده مي شود .

 

مشخصات يك متن توضيح مناسب به شرح زير است :

 

  • توضيحات بايد خلاصه ، مختصر و مفيد باشند .

جستجو كنندگان در هنگام جستجو در موتورهاي جستجو با مطالعه متن ظاهر شده در پايين هر نتيجه جستجو تصميم ميگيرند كه آيا بر روي لينك كليك نمايند يا خير. شما فضاي كمي در اختيار داريد تا جستجو كننده را متقاعد كنيد تا بر روي لينككليك نمايد بنابراين از ذكر جزئيات و مطالب غير ضروري در متن توضيحات بپرهيزيد .

 

  • توضيحات بايد بيان نمايند پس از كليك ، جستجو كنندگان چه چيزي خواهند ديد.

اگر در صفحه وب سايت ، محصول يا خدمتي مي فروشيد و يا اطلاعاتي در مورد موضوعي خاص در اختيار كاربران قرار مي دهيد سعي كنيد در توضيحات به آن ها اشاره كنيد.

 

 

 

  • براي هر صفحه از وب سايت توضيحات منحصر به فردي تعيين كنيد .

تعيين متن توضيحات براي صفحه اصلي وب سايت و استفاده از آن براي تمامي صفحات به هيچ عنوان توصيه نمي شود لذا براي هر صفحه از وب سايت توضيح منحصر به فردي تعيين نماييد.

 

  • در توضيحات ، از جستجو گر درخواست انجام كاري نماييد .

در متن توضيحات از جستجو گران بخواهيد كه كاري انجام دهند. به عنوان مثال از كاربران بخواهيد پس از كليك بر روي نتيجه جستجو در وب سايت عضو شوند ، مشترك خبرنامه شوند ، فايل خاصي را دانلود نمايند يا غيره .

 

  • توضيحات بايد كمتر از ۱۵۵ كاراكتر باشند.

در صورتي كه توضيحات بيشتر از اين تعداد كاراكتر باشند با علامت … در انتها ظاهر مي شوند .

 

 

  • در توضيحات شماره تلفن را ذكر نماييد .

در صورتي كه بهكسب و كارمحلي مشغول هستيدمي توانيد در قسمت توضيحات شماره تلفنجهت تماس قرار دهيد.

 

  • در توضيحات از كليد واژه ها و عبارات مرتبط با محتواي صفحه استفاده نماييد .

در صورتي كه در توضيحات صفحه ، عبارات و كليد واژه هايي كه بر اساس آن ها صفحه وب سايت در حال بهينه سازي است استفاده شود و اين عبارات در موتورهاي جستجو ، مورد جستجو قرار گيرند موتورهاي جستجو عبارات جستجو شده را به صورت پررنگ تر نمايش مي دهند و اين امر ارتباط بيشتر نتيجه ظاهر شده را با مقصود كاربر از جستجو نشان مي دهد و نرخ كليك افزايش مي يابد .

 

 

گوگل و سلامت سايت شما :

 

درگوگل وبمستر يه امكان وجود داره كه ممكنه با اون برخورد كرده باشيد و شايد هم نه. اين مورد مربوط ميشه به سلامت سايتتون كه مياد و به شما در مورد مشكلات سايتتون اخطار ميده.

 

حالا اين اخطارهاي گوگل مربوط به موارد زير ميشه :

يكي اينكه سايت شما حاوي malware باشه . 

همين امكان واقعا چيز معركه ايه. مثلا در سايت يكي از دوستان كه بر روي يك هاست چند دامنه داشت، در يكي از دامنه ها كه بلا استفاده بود و فقط يك صفحه ايندكس داشت با اخطار گوگل متوجه شديم كه اون صفحه هك شده و دستور يك malware در اون وارد شده . 

 

موردبعدي اينكهشما صفحهاي از سايتتون را كهاز موتورهاي جستجو، بازديدكنندهزيادي بهسايتتون وارد ميكرده را حذفكرده باشيد. گوگل به شما پيغام ميده كه اگه اشتباهي اين كار را كرديد اصلاحش كنيد، وگرنه ميتونيد اون پيام خطا را حذفكنيد.

مورد بعد هم مربوط به فايلrobots.txt      ميشه كه شما در اون يك صفحه مهم را بلوك كرده باشيد و روبوت هاي گوگل به اون دسترسي نداشته باشند. البته اگه اين صفحه يا فايل چيز خصوصي بود كه شما به هيچ وجه نميخواهيد ايندكس بشه، ميتونيد پيغام را حذف كنيد .

با توجه به موارد بالا و در جهت چك كردن سلامت سايتتون، حتما سعي كنيد چند روز يكبار به گوگل وبمستر يك سري بزنيد و سلامت سايتتون را چك كنيد .

قفل كردن www براي دامنه ها ضروري براي seo وب سايت :

 

قفل كردن www بعد توي وب مستر گوگل هم www رو تنظيم كردن يكي از بهترين روش هاي رعايت seo هر سي ام اسي مي باشد اين كار خيلي راحته فقط يك كد رو توي اچ تي اكسزتون بزنيد   كد : 

بجاي site.com اسم سايت خودتون بزنيد  . 

مسير فايل اچ تي اك سز

 

سي پنل ==== روت (فايل منيجر) ==== گزينه آشكار سازي === public_html === و در آخر .htaccess اگر اينجوري

بودهاست .

htaccess.txt بوده به شكل زير در بياوريد و كد بالا رو توش قرار بديد .

كد :

 

 

 

 

 

قرار دادن عكس نويسنده در كنار جستجوهاي گوگل :  

 

خوب حالا ممكنه شما هم دوست داشته باشيد كه در كنار نتايج جستجوي گوگل خود عكستون قرار بگيره.

اين امكان را گوگل به وبمسترها ميده كه اولا اونايي كه شناخته نيستن و سايتشون معروفه از طريق سايتشون معرفي بشند و در مورد ديگه هم اونهايي كه معروف هستند را با ديدن عكسشون متوجه بشيم كه يك متخصص نويسنده اين مطلب هست .

در اولين قدم شما نياز به يك حساب كاربري در شبكه پلاس گوگل داريد كه فكر كنم اكثرا داريد. اگه هم نداريد كه سريع بريد بسازيد  .

حالا كه اكانت در پلاس گوگل داريد بايد شماره كاربري خودتون را بدست بياريد .

وقتي در شبكه پلاس عضو باشيد و به پروفايل خودتون وارد بشيد ، در قسمت آدرس مرورگرتون ، آدرسي مثل آدرس زير مشاهده مي كنيد . كه اون اعداد كه در آخر اين آدرس هست ميشه شماره كاربري شما در اون شبكه .

 

 

خوب حالا شماره هم داريد ولي خوب قسمت اصلي كار مونده. شما بايد تو سايتتون و يعني كلا در هر صفحه اي كه در نتهست و مربوط به شماست، حالا صاحب اون هستيد و يا نويسنده اون هستيد و ميخواهيد در نتايج جستجو با تصوير شمانشون داده بشه، كد زير را بايد در اون قرار بديد .

<a href=”https://plus.google.com/Your Number/posts” rel=”author”>Your Name</a>  هم اسم Your Name شماره اي كه در همون بالا گفتم بدست اورديد را وارد كنيد و بجاي Your Number كه  در اون بجاي  .  خودتون را وارد كنيد

 

 

 

بهبود سئو با استفاده از كلمات كليدي بلند :

 

كلمات كليدي بلند (Long Tail Keywords) عموما عباراتي هستند كه داراي دو كلمه كليدي يا بيشتر هستند و كاربران هدفمند بيشتري را مورد مخاطب قرار مي دهند و طبيعتا تعداد جستجوها و رقابت كمتري براي ارتقا رتبه در موتورهاي جستجو دارند. كاربراني كه از طريق كلمات كليدي بلند وارد وب سايت ها مي شوند كاربراني هستند كه بيشتر اهداف از پيش تعيين شده وب سايت ها را محقق مي نمايند. به عنوان مثال كاربري كه در موتورهاي جستجو كلمه بانك طراحي را جستجو مي نمايد ممكن است به دنبال تعريف ، آموزش و يا مقالات مرتبط به اين كليد واژه باشد و در صورتي كه قصد وي طراحي گرافيك باشد در وب سايتي كه طراحي گرافيك مي دهد ممكن است نتواند مطالب آموزشي را بيابد و احتمال دارد وب سايت مورد نظر را ترك كند اما اگر همين كاربر كلمه كليدي طراحي گرافيك را جستجو نمايد و به وب سايتي كه اين خدمات را ارائه مي دهد مراجعه كند احتمال كمتري براي ترك وب سايت دارد.

 

استفاده از كلمات كليدي بلند در سئو

استفاده از كلمات كليدي بلند به منظور بهبود وضعيت سئو وب سايت شامل سه مرحله زير است :

 

  • كلمات كليدي بلند مناسب انتخاب كنيد

مرحله اول ، انتخاب كلمات كليدي بلند مناسب براي وب سايت است. كلمات انتخاب شده بايد ترجيحا داراي تعداد جستجوهاي بيشتري باشند و آينده خوبي در تعداد جستجوها داشته باشند .

بهترين ابزار براي جستجو و يافتن كلمات كليدي مناسب براي وب سايت هااست . مي توان از پيشنهادات موتورهاي جستجو ونيز در اين زمينه استفاده كرد.

 

  • از كلمات كليدي بلند در جايگاه هاي مناسب استفاده كنيد

جايگاه استفاده از كلمات كليدي نيز بسيار مهم است . بايد از كلمات كليدي در عنوان صفحات ، متن هدرها و جايگاه هاي ديگر ذكر شده كه در مطلب به آن ها اشاره شده است استفاده گردد.

  • از كلمات كليدي در لينك هاي بازگشتي به صفحات استفاده كنيد

يكي از عواملي كه باعث مي شود موتورهاي جستجو ، صفحات را در نتايج خود ارتقاء رتبه دهند تعداد لينك هاي بازگشتي با كيفيت و متن لينك مناسب است . لينك هاي بازگشتي با كيفيت به وب سايت شما نشانه اعتماد و اطمينان به مطالب وب سايت است به طوري هر چه تعداد اين لينك ها بيشتر باشند ارتقاء رتبه وب سايت در موتورهاي جستجو بيشتر خواهند شد

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *