مشهد مقدس قطب گردشگری ایران اسلامی است

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی ضرغامی در مراسم افتتاحیه «ایوان سلام» در پایانه مسافربری امام رضا(ع) مشهد گفت: مشهد مقدس قطب گردشگری ایران اسلامی است و بیانگر ارزش، اهمیت، جاذبه ها و مزیت های گردشگری در این شهر است. خیلی از آنچه مدیون ثامن الحجج (ع) است.

سید عزت الله ضرغامی با بیان این مطلب اظهار داشت: گردشگری زیارتی است مربوط به وجود مقدس حضرت رضا (ع) که هر طرح و برنامه ای که بخواهد اجرا شود باید به این مزیت نسبی توجه کند.

وی ادامه داد: مشهد سالانه بیش از 30 میلیون زائر دارد و در سفرهای سونامی نوروزی امسال که گردشگری با وضعیت فوق العاده ای مواجه شد، با وجود اینکه 50 درصد از مراکز اقامتی کشور در مشهد مستقر هستند، امکان ایجاد بحران بدون نیاز به وجود داشت. کمک کارکنان

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: از همه مردم و کارکنانی که برای رفع مشکل کمک کردند تشکر می کنم.

ضرغامی افزود: مشهد مقدس قطب گردشگری ایران اسلامی است و این نشان دهنده ارزش، اهمیت، جاذبه ها و مزیت های گردشگری در این شهر است که بیشتر آن مرهون وجود بارگاه ثامن الحجج(ع) است. “

وی پایانه های مسافربری را چهارراه مهم خدمات رسانی به مسافران، گردشگران و زائران دانست که باید در آن خدمات جامع و کاملی به گردشگران ارائه شود و گفت: این اماکن خود دارای مکانی با ظرفیت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی هستند. از آنجایی که اطلاعات در این محیط‌های بزرگ حمل‌ونقل حساس و مهم است، از شهرداری مشهد می‌خواهم برنامه‌ریزی کافی و تقویت‌شده در این زمینه داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، ضرغامی با بیان اینکه حوزه معماری مذهبی و سنتی به ویژه در مشهد باید خود را به خوبی نشان دهد، گفت: متاسفانه نتوانستیم رشته معماری پس از انقلاب اسلامی». در کنار سایر زمینه هایی که در آن کارهای برجسته ای انجام شده است، کارنامه افتخاری داشته باشد. بنابراین ما در این زمینه کاستی هایی داریم و تاکنون معماری قابل توجهی از خود باقی نگذاشته ایم و باید آن کمبود جبران شود.

سید مهدی کمالی مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد نیز با بیان اینکه پروژه مقاوم سازی فضای مقابل پایانه امام رضا (ع) با حضور شهردار مشهد، رئیس جمهور و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر به طور رسمی افتتاح شد. شورای الف. حفظ منظر شهری در قالب باغ ایرانی با آبنما و فضای سبز طراحی و اجرا می شود و چون زائران در بدو ورود به این محوطه رو به گنبد و بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) هستند که به رواق معروف بود. از سلام در گذشته، با توجه به نام “ایوان سلام باغ ایوان”.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.